Zakup projektora do 12 tys. zł.

prezzess

New member
Hej,

Mam ogramną prośbę o pomoc przy wyborze projektora do domu. Do niedawna byłem proktycznie zdecydowany na VPL-HW55ES. Sporo jednak namieszały mi w głowie nowości m.in. od Optomy oferujące w podobnych cenach rozdzielczość sporo wyższą, niestety kosztem matrycy. Czy jest możliwość w Krakowie lub okolicach zobaczenie/porównanie obrazu z tej klasy projektorów? (Sony widziałem i bardzo mi się podobał pod kątem obrazu i kultury pracy).

Dodam, że mam juz ekran biały z napinaczami o dolnym boku 235cm.

pomieszczenie w którym ma być projektor: 25 m2
odległość od ekranu: 4,5m
urządzenia jakie będą podłączone do telewizora: konsola, NC+, odtwarzacz bluray, komputer.

Ewentulanie jakie inne projektory polecacie w budżecie do 12 tys zł?

Pozdrawiam,

Jacek
 

barburian

New member
Bez reklam
Projektor

Hej,

Mam ogramną prośbę o pomoc przy wyborze projektora do domu. Do niedawna byłem proktycznie zdecydowany na VPL-HW55ES. Sporo jednak namieszały mi w głowie nowości m.in. od Optomy oferujące w podobnych cenach rozdzielczość sporo wyższą, niestety kosztem matrycy. Czy jest możliwość w Krakowie lub okolicach zobaczenie/porównanie obrazu z tej klasy projektorów? (Sony widziałem i bardzo mi się podobał pod kątem obrazu i kultury pracy).

Dodam, że mam juz ekran biały z napinaczami o dolnym boku 235cm.

pomieszczenie w którym ma być projektor: 25 m2
odległość od ekranu: 4,5m
urządzenia jakie będą podłączone do telewizora: konsola, NC+, odtwarzacz bluray, komputer.

Ewentulanie jakie inne projektory polecacie w budżecie do 12 tys zł?

Pozdrawiam,

Jacek



Prezesie Jacku na tak eksponowanym stanowisku dołóż 2 tysiące i kup Epsona TW9300 4K
 

RAF1977

Banned
Wiesz co, przeczytałem ten post na innym forum i pomyślałem dokładnie to samo [emoji3]
Że taki prezes, to sobie może tw9300 zafundować przecież [emoji16][emoji16][emoji16]
 

barburian

New member
Bez reklam
Wiesz co, przeczytałem ten post na innym forum i pomyślałem dokładnie to samo [emoji3]
Że taki prezes, to sobie może tw9300 zafundować przecież [emoji16][emoji16][emoji16]


No dokładnie tak pomyślałem - skoro Prezes to ma siana w pip i trochę, więc 2 koła może dołozyć
i będzie zadowolony ze sprzętu na lata. W końcu nie kupuje się Takiego sprzętu na rok.
Prezesie daj znać co kupiłeś ....
 

prezzess

New member
Hej, dzięki za porady. Z drugiej strony zastanawiam sie, oglądając testy, czy nie lepiej wziąć SONY pomimo braku skalowania do 4K. Jest sporo cichszy.
 
B

burz

Guest
Hej, dzięki za porady. Z drugiej strony zastanawiam sie, oglądając testy, czy nie lepiej wziąć SONY pomimo braku skalowania do 4K. Jest sporo cichszy.

To fakt, soniaka wiszącego metr za głową w trybie low w zasadzie nie słychać (gdy jest cisza) i wcale nie słychać (gdy na ścieżce dźwiękowej filmu coś się dzieje)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Z sony w trybie low to powietrze wylatujące z nosa robi więcej hałasu niż pracujący projektor. Oglądając jakikolwiek cichy film bez efektów zapominasz że obraz masz z proja... :)
 
B

burz

Guest
Bipo, czy kalibracja Twojego soniaka przez Macieja zmieniła jasność/kontrast projektora?
A po drugie czy jest sens robić kalibrację soniaka klasy 55/65?
 
Ostatnia edycja:

sham4n

New member
Cześć,
krótko: poszukuje projektora do nieprzystosowanego salonu. Na polu bitwy pozostały Epson 7300 i Sony VPL-HW55ES\65ES.
Który polecacie? Ponoć technologia Sony bije na głowę Epsona mimo braku 4k...
Projektor do oglądania piłki nożnej i filmów. 4k kusi, ale wiem, że to nie jest prawdziwe 4k więc czy warto?...
 

hubio

New member
Cześć,
krótko: poszukuje projektora do nieprzystosowanego salonu. Na polu bitwy pozostały Epson 7300 i Sony VPL-HW55ES\65ES.
Który polecacie? Ponoć technologia Sony bije na głowę Epsona mimo braku 4k...
Projektor do oglądania piłki nożnej i filmów. 4k kusi, ale wiem, że to nie jest prawdziwe 4k więc czy warto?...

Jak dowiodły testy to udawane 4k lepiej wypada niż natywne...
 

sham4n

New member
na plus Sony przemawia (ponoć) dużo lepsza jakość obrazu w FullHD. Czy tak faktycznie jest? Czy to już subtelne różnice raczej?
Póki co w TV nie puszczają sygnału 4k więc nie wiem czy warto w to się pchać dla kilku filmów w 4k...
Niestety nie mam możliwości porównania Sony do Epsona stąd ratunek w forum :)
 

RAF1977

Banned
Widzę, że masz tego Epsona, czy brałeś pod uwagę Sony? :)
Tak.
Robiłem bezpośrednie porównanie również. Co prawda z hw45 ale tu chyba dużej różnicy do hw55, hw65 nie ma.
Nie ukrywam że mi zależało na elektrycznej soczewce z pamięcią ustawień ale różnicy w obrazie nie widziałem. Pomieszczenie sklepowe nie było dobrze zaadaptowane. Może jak by było super zaciemnione, to może ta różnica by była widoczna. Bo na papierze Sony ma lepszy kontrast.
 

hubio

New member
na plus Sony przemawia (ponoć) dużo lepsza jakość obrazu w FullHD. Czy tak faktycznie jest? Czy to już subtelne różnice raczej?

...ale trzeba pamiętać, że ma mniejszą jasność niż szczególnie Epson 9300. No i na Sony zapomnij o UHD/ HDR których z każdą chwilą przybywa. Sony jest mniej przyszłościowy bez wsparcia 4k. Oczywiście Sony jest uznawany za najlepszy głównie pod kątem czerni, ale ja na swoim 9300 jestem także zachwycony czernią.

Na chwilę obecną Epson 7300 ma najlepszy stosunek jakości do ceny ze wszystkich projektorów na świecie. Pamiętaj także o tym, że każdy materiał SD i HD jest skalowany na tych Epsonach do 4k. Oczywiście przyjmuje także sygnał 4k z wszystkich urządzeń więc jakość SD/HD też jest lepsza.

A co do kontrastu to w olbrzymiej mierze zależy od zaadaptowania pomieszczenia.. nie tylko projektora...
 
Ostatnia edycja:

sham4n

New member
Gdzie kolega mieszka ?

Można przyjąć, że Wrocław :)

Salon nie będzie salą kinową więc z tego co wyczytałem to w takich warunkach różnice i tak się***zacierają.
Jeśli dobrze rozumiem, większa jasność***przyda się podczas oglądania przy np. zapalonym świetle, zgadza się? I w tych warunkach 7300 będzie wystarczający nawet porównując go z 9300.
 

RAF1977

Banned
Według testów Macieja K. Na którego tak lubisz się powoływać Hubio, to tw7300 jest jaśniejszy od tw9300. Przeciwnie, to tego, co jest w specyfikacji.
Przecież mają tą samą lampę, to jak może być tw9300 jaśniejszy. Myślę że są jednakowo jasne a małe różnice, mogą być w zależności od konkretnego egzemplarza.
 

hubio

New member
Według testów Macieja K. Na którego tak lubisz się powoływać Hubio, to tw7300 jest jaśniejszy od tw9300. Przeciwnie, to tego, co jest w specyfikacji.
Przecież mają tą samą lampę, to jak może być tw9300 jaśniejszy. Myślę że są jednakowo jasne a małe różnice, mogą być w zależności od konkretnego egzemplarza.

Ok. Ja tylko pisałem o tym co jest w specyfikacji... Jeśli 7300 wg testów ma jeszcze większą jasność niż 9300 to jeszcze bardziej czyni to najlepszym stosunkiem jakości do ceny w 7300.
 
Do góry