Zakup playera - Pomoc!

Duch23

New member
Witam. Chciałbym zakupić jakiś odtwarzacz HDD. )Mogę przeznaczyć na to jakieś 500zł. Jestem w tych sprawach kompletne dno więc proszę pisać jak dla laika:)A teraz najważniejsze aby mógł odtwarzać b. dużą liczbę formatów zwłaszcza mkv i RMVB a także napisy txt a także posiadał to złącze hdmi i usb.
 

pkomp

New member
to idź do sklepu i kup!!!!!

kolejny leń - jak chcesz wiedzieć coś więcej to spójrz na tematy dotyczące poszczególnych playerów a nie śmiecisz
 

pro_fill

New member
Bez reklam
czasem i leniom trzeba pomóc, a nie na dzień dobry opierniczać. :wink:

kapitał dosyć mały, ze względu na HDD, który pochłonie połowę tej kwoty, może mniej - na sam player pozostanie ledwie 300 pln - czy coś godnego uwadze znajdziesz za tą cenę?
chyba, że szukasz urządzenia bez HDD, a obecnie używany dysk chcesz podpiąć do sprzętu - wtedy może by się coś znalazło, choć nie wiem, czy jest coś co będzie odpalać rmvb.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Poczytaj tutaj jest opisanych sporo odtwarzaczy Sprzęt - HDforum

Przy txt bym się nie upierał.....to typowo polski wynalazek. Możesz zmienić błyskawicznie rozszerzenie napisów na np. srt - jest do tego sporo darmowych programów....
Pozdrawiam
 

Bartasek

New member
Ja również stoję przed tym dylematem i mam straszny mętlik w głowie. Zawęziłem swoje poszukiwania do IcyBoxa MP3011HW, Hyundaia P500, ewentualnie Xteamer-a Sidewinder (minus dysk 2,5"). Zastanawiam się też na Fergusonem 110(brak dysku) lub 210? Możecie coś jeszcze podpowiedzieć?

Bardzo Was proszę nie piszcie tekstów w stylu "kolejny leń", spędziłem na różnych forach kilka godzin a i tak mam mętlik, może z dużo wymagam.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
ja rozumiem twoje rozterki.
gdy stałem przed podobnym dylematem, ustaliłem priorytety i ile chcę wydać.
następnie przeanalizowałem co rynek oferuje, które z odtwarzaczy posiadają dostęp do aktualizacji softu, co oferują dodatkowo oprócz ustalonych priorytetów i czy mieszczą się w przedziale cenowym ustalonym na wstępie.

inną rzeczą jaką brałem pod uwagę to wsparcie techniczne - brak bariery językowej i szybka reakcja.

każdy będzie miał inne propozycje dla ciebie, więc może na wstępie sam podaj, czego oczekujesz?
 

Duch23

New member
Pół dnia dziś przeglądam już fora w poszukiwaniu playera na razie najbliżej mam do 2: Według najnowszych inf czytają np. pliki txt (najnowszy soft), rmvb, mkv i wiele innych.

1. Ariva HDplayer 110
2. Asus O!Play odtwarzacz FULL HD HDP-R3/1A/PAL/AS Digital Media Player



 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Duch23
Posiadam odtwarzacz Ariva HDplayer 110 i mogę Ci powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony. Z nowym softem potrafi czytać napisy txt ( ja akurat się tym nie przejmuję konwersja do srt w programie subtitle workshop trwa sekundy). Odtwarza bardzo wiele formatów.
Jedyną wadą - jak dla mnie - jest to, że nie wysyła dźwięku HD ( oczywiście go obsługuje - dla przykładu z DTS HD mamy DTS core - około 1500 kbps a więc i tak bardzo dobrze).

Do tego odtwarzacza podpięty dysk zewnętrzny 1TB i wszystko pięknie śmiga.
Pozdrawiam
 

pro_fill

New member
Bez reklam
tak się uparliście na format txt, że zacząłem mieć wątpliwości czy mój łapie ten format. czy już jest tak stary.
sprawdziłem i już wiem, dlaczego tak mnie to zaniepokoiło.
bo nie miałem problemów z txt - czyta i już.
 
Ostatnia edycja:

mih00

New member
@Duch23:
Kilka miesięcy wcześniej byłem przed podobnym dylematem i Ciebie rozumiem bo propozycji na rynku jest sporo i jak nie jest się w temacie to ciężko to ogarnąć.
Po ilości wpisów w tematach w tym dziale zorientujesz się w popularności modeli, co powoduje zainteresowanie producenta w udoskonalaniu softu a ma to naprawdę znaczenie w możliwościach urządzenia. Co z tego że został wypuszczony fajnie wyglądający playerek o dużych możliwościach (ma dobry procesor obrazu) jak nie zdobył popularności, soft niedopracowany, bo producent olewa to i wypuszcza nowszy model.

Nie upierałbym się, aby player miał w środku dysk bo to dla mnie akurat wada - dysk się grzeje, trzeba zapewnić wiatraczek a te lubią robić hałas. Lepiej kupić skrzynkę bez dysku i cichutki, zasilany z USB w eleganckiej obudowie dysk 2.5'' (polecam PQI lub Samsung; 500GB 200pln). Taki dysk łatwo zabrać do kompa by przegrać szybko pliki. A jak jest w środku zamontowany to trzeba kopiować przy użyciu playera co jest niewygodne.

Trochę masz rozbieżne wymagania mkv i HDMI czyli masz jakiś płaski ekran HD i jednocześnie chcesz oglądać rmvb - to taka trochę profanacja. Niektórzy tutaj już szukali odtwarzacza HD i chcieli na nim wyświetlać filmy VCD. Ja wiem, że są jakieś stare rzeczy w tych formatach ale teraz można naprawdę znaleźć łatwo te same filmy w wersji co najmniej DVD i nie katować siebie i sprzętu FullHD puszczaniem na nich RMVB ;-)

Jak ja wybierałem to popularne modele wszystkie miały jakieś minusy, ale myślę że po czasie softy zostały już poprawiane.
Ja wybrałem Asusa O!Play R1 (cena na dziś 300pln) i dla mnie jest to rewelacyjna skrzyneczka a z najnowszym softem właściwie nie ma minusów. Czyta wszystko łącznie z obrazami ISO dysków DVD i BD, struktury katalogów DVD (z menu) i BD (bez menu). Napisy elegancko są ustawialne (wielkość, położenie, czcionka) w formatach czasowym SRT i klatkowym TXT (tu niektórzy mają problemy bo zdarzaja się takie pliki, gdzie nr klatek są w nawiasach [] (Asus wtedy nie czyta) a powinny być w {} ). O!Play obsługuje teraz prawidłowo dźwięk HD. Oczywiście wszystkie formaty audio są też czytane. Producent cały czas udoskonala soft i często są nowe wersje.
Na kilkaset filmów zdarzyło mi się kilka mkv (chyba źle zrobione) z czkawką. Zdarzają się filmy mkv, których nie wyświetlał O!Play - to te co mają tzw. kompresję nagłówka - ale w kilka minut przerabia się je programem mkvmerge i wszystko idzie już dobrze.

Szczerze polecam ten sprzęt naprawdę od czasu ja sobie go kupiłem chce się wszystko oglądać tylko w HD. I zapomniałem co to jest przegrywanie na płytki CD lub DVD.

Jest nowa wersja O!Play R2 z USB 3.0, wifi i czytnikami pamięci. Za 600pln chyba nie warto bo USB 2.0 ma jeszcze spory zapas by dobrze odtwarzać filmy FullHD. Z kolei po wifi FullHD i tak nie pociągnie.
 
Ostatnia edycja:

Bartasek

New member
No właśnie ja chyba się skuszę na tego ASUSA O!Play ale HD2 lub Xtreamer-a Sindwinder-a. Wydaje mi się, że jednak Xtreamer będzie lepszym rozwiązaniem. Jak wygląda kwestia dźwięku 7.1 (DTS jak i DD) w asusie, wszystko hula zarówno na TV jak i na amplitunerze jeśli takowy się ma?
 

mih00

New member
No właśnie ja chyba się skuszę na tego ASUSA O!Play ale HD2 lub Xtreamer-a Sindwinder-a. Wydaje mi się, że jednak Xtreamer będzie lepszym rozwiązaniem. Jak wygląda kwestia dźwięku 7.1 (DTS jak i DD) w asusie, wszystko hula zarówno na TV jak i na amplitunerze jeśli takowy się ma?
Tutaj Ci nie pomogę bo prawdziwego kina domowego się nie dorobiłem, zresztą nie przywiązuję do dźwięku w filmie dużej wagi - wystarczało mi do tej pory stereo. Na tym lub na innym forum ludzie zeznawali że po najnowszym sofcie wszystkie formaty łącznie z TrueHD chodzą prawidłowo.
Xtreamer to dobry sprzęt i mimo ze dla mnie cena nie jest najważniejsza to jednak prawie 600pln.
A nie brałem go pod uwagę ze względu na to że wentylator robił hałas. Wkurzeni ludzie montowali jakieś pasywne chłodzenie (następne 100pln) w stylu:
Chłodzenie pasywne odtwarzacza Xtreamer SideWinder | Akcesoria do odtwarzaczy | ITSklep.pl

Nie wiem czy to sprawdzałeś ale to czego normalnie nie słyszysz (albo nie zwracasz uwagi) w czasie dnia to wieczorem jak oglądasz film w zaciszu pokoju drażni bardzo. Słychać terkot dysku 3.5" nie mówiąc o wyciu wentylatorów.
Moja rada - żadnych wiatraków w sprzęcie, dyski 3.5" w wyciszonej obudowie a najlepsze są bo najcichsze dyski 2.5".
 

Bartasek

New member
W tej chwili można kupić Xtreamera z pasywnym chłodzeniem za 550 PLN. Ja jednak kupię chyba ASUSA HD2, nie mogłem podjąć decyzji więc pomogła mi 4 letnia córka - zrobiłem losowanie z mieszaniem 2 losów i trzy razy pod rząd wybrała ASUSA. Co ma być to będzie:lol:
 

pkomp

New member
mih00 gdzie słychać terkot 3.5 calowego dysku?
i nie pisz że 2.5 cala najcichsze bo często słychać je bardziej ze względu na bardzo cienką i lekka obudowę - pomijam już fakt pojemności max 750 giga co jest niczym w przypadku filmów HD bo w tej cenie masz spokojnie 2TB 3.5".A więc prawie 3 razy tyle.Nie wspominam juz o tym że żaden platyer nie pozwala na zamontowanie większych 2.5" dysków bo przyjmuja tylko te o grubości 9.5 mm
 

mih00

New member
mih00 gdzie słychać terkot 3.5 calowego dysku?
i nie pisz że 2.5 cala najcichsze bo często słychać je bardziej ze względu na bardzo cienką i lekka obudowę - pomijam już fakt pojemności max 750 giga co jest niczym w przypadku filmów HD bo w tej cenie masz spokojnie 2TB 3.5".A więc prawie 3 razy tyle.Nie wspominam juz o tym że żaden platyer nie pozwala na zamontowanie większych 2.5" dysków bo przyjmuja tylko te o grubości 9.5 mm
Po części masz rację stosunek cena/1MB najlepszy jest w 3.5" i ja tez takiego na stałe uzywam ale w obudowie Wellanda doskonale wyciszającej i dodatkowo usypiającej dysk. Jak ktoś nie gromadzi tyle filmów i danych to 2.5" jest idealny - cichy i bez zewn. zasilania. Wszystkie które używałem (PQI, Seagate FreeGo i Samsung) były bezszelestne nawet z uchem przy obudowie.
Innym sprawą jest to że intensywnie użytkowany dysk, zapisywany do końca po jakimś czasie jest tak pofragmentowany że oprócz tego że działa wolniej to robi jeszcze większy terkot (głowice szaleją).
Defragmentacja sprawę załatwia.
 

mih00

New member
W tej chwili można kupić Xtreamera z pasywnym chłodzeniem za 550 PLN. Ja jednak kupię chyba ASUSA HD2, nie mogłem podjąć decyzji więc pomogła mi 4 letnia córka - zrobiłem losowanie z mieszaniem 2 losów i trzy razy pod rząd wybrała ASUSA. Co ma być to będzie:lol:
Asus HD2 jest 2x droższy od O!Play R1 a w porównaniu z nim jest wyposażony w rzeczy które są praktycznie mało przydatne. Pojawił się nieoficjalny przerobiony od HD2 soft dla R1, który sprawuje sie podobno bardzo dobrze dając nowe funkcjonalności - Opera, Samba, ftp, bittorrent, Youtube, obsługa wifi, pełna obsługa menu DVD). Szczegóły na forum o Asusach F.H. Prymus - mikroskop, sprzęt optyczny, mikroskop stereoskopowy, mikroskopy, biologiczne i techniczne, pomoce szkolne - F.H. PRYMUS - Mikroskopy.
 
Do góry