Zakup odtwarzacza multimedialnego

kopyto

New member
Odnośnie Dune TV-303D, Zappiti player or HD Base 3D to podobno jest z nimi w tej chwili problem z synchronizacją w 3D co znaczy, że obraz 3D na niektórych filmach jest lekko mówiąc skopany. Nie mam Dune 3D więc nie mogę potwierdzić ale zacytuje dobre źródło:

'They are not right eye first, Its a sync issue. easiest way to tell is pause the movie and look at each frame one at a time left and right eye should be same frame. but on life of pi, hobbit, drive angry, rio3d and a handful of others you will notice they are not the same. Flipping the eyes or flipping the glasses causes the frames to shift over and sync a bit better as what would be the "child frame" becomes the dominate frame...
Life of pi seems to be one of those 3d titles with inverted left/right frames. Like Prometheus and the hobbit. Try to watch it with your 3d glasses upside down. Does it look better ? If yes, then at least we know why, just up to dune to fix it.,'
Więc póki co problem jest nierozwiązany i na tych kilku filmach obraz 3D wyświetlany na Dunach jest NOK. Mam Life of Pi i na Mede8er 600X3D wszystko wygląda OK.

Odnośnie różnic w jakości między Sigma based a Realtek zacytuje co napisałem na innym forum:

Jakość obrazu jest porównywalna do Sigmy choć jak ma się wysokiej klasy projektor i dedykowane pomieszczenie do kina to można zauważyć różnicę. W większości przypadków nie jest się w stanie zauważyć różnicy. Robiłem porównania do Popcorna C-200 i na plaźmie Panasonica 50'' nie widać różnicy. Dopiero na dużym ekranie można zauważyć minimalną przewagę Sigmy. Dla większości użytkowników jest to niezauważalna różnica. Materiał Full BD wygląda super na obu chipach i jeśli coś się różni to są to niuanse.

Najnowszy Popcorn A-400 który miał być rzekomo najlepszym playerem na rynku okazał się totalnym nieporozumieniem. Co z tego, że ma zaimplementowane VXP skoro nie korzysta z całego potencjału jaki miał wnieść. Najgorsze, że nie spełnia swoich podstawowych funkcji czyli zacina się często przy odtwarzaniu materiału BR lub BR 3D, zrywa połączenie z NASem, często bufforuje się.. Można by dalej wymieniać. Jeśli ktoś stoi teraz przed decyzją jaki kupić player to lepiej niech nie ładuję sporej kasy na A-400. Minęło blisko 5 miesięcy od wprowadzenia go na rynek i jak do tej pory nie działa poprawnie pomimo wielu nowych firmware wypuszczonych przez Syabas. Może do zwykłych mkv wystarczy ale jeśli się chce streamować BR lub 3D to ten player w dniu dzisiejszym się do tego nie nadaje.

Jak chcesz coś z nowej generacji to weź Dune Base 3D, Zappiti player lub TV 303D lub któregoś z nowych Mede8er'ów. Przynajmniej oszczędzisz sporo nerwów.

Mi się wydaje że obecna generacja playerów to już ostatnia oparta na chipach Realtek czy Sigma Designs.
1186 to podobno ostatni chip przeznaczony na rynek mediaplayerow przez Realteka. Sigma Designs podnosi ceny bo nie będzie miała konkurencji. Ich nowy sztandarowy procesor SMP8910/11 nie sprawdza się w A400 - Masa błędów. Przy spadającej cenie procesorów Intela i ich coraz mniejszej prądożerności niedługo można się spodziewać playerów opartych na architekturze x64.

Materiał w divx nie oglądam więc się nie wypowiadam. Nie spodziewał bym się różnić bo z gówna bata nie ukręcisz.
DVD wygląda dla mnie tak samo na RTK1186 jak i SMP8642.

Jeśli nie potrzebujesz 3D to rozglądnij się najlepiej za jakimś używanym Dune H1 lub D1. Dostaniesz solidny player na SMP8642 z możliwością odpalania ripów BR z pełnym menu. Działa super, nie wiesza się ma stabilny firmware i bez problemowo odtwarza materiał streamowany po sieci domowej.

Jeśli potrzebujesz 3D to bierz coś z nowego Dune np. TV-303D lub Mede8era X3D. Nowa generacja oznacza brak wsparcia full menu w ripach BR.
 
Ostatnia edycja:

gen.zuluz

New member
będę ogladał tylko mkv i divx wiec nic specjalnego.. Gościu dzięki ponieważ napisałeś mi jak krowie na granicy... sprzęt który w domu posiadam to: amplituner yamahy 450 i plazma panasonika tx 42 st50e. ten odtwarzacz bedzie podlaczony po optyku z kinem i po siedci kablem z dyskiem NAS synology DS 212 dzie wszystko trzymam z multimediow.. Jezeli napiszesz mi iz dune 303d bedzie lepszym rozwiazaniem to w ciemno biore poniewaz 200 zl wiecejniz ten o ktorym piszemy to nie tak juz duzo... gdyz ze WD musialem sprzedac na allegro.. czekam dzieki z gory
 
Ostatnia edycja:

sopla2

New member
czy Dune HD i Mede8er MED600X3D odtwarza .dts .flac i jaka jest jakosc na tych urzadzeniach
testował ktos bardziej mi chodzi o jakosc audiofilska :???:
 

gen.zuluz

New member
z tego co czytałem na MED600X3D jest średnia jakość audio... ale co chodzi o jakość obrazu ????
z tego co nasz kolega z forum się wypowiedział to chyba jest oki..
nic kose trzeba odłożyć i biorę DUNE 303D.. dzięki za pomoc.
gdy juz to bede mial to przetestuje pod katem obrazu, dźwięku oraz sieci i wypowiem się na forum.
 
Ostatnia edycja:

kopyto

New member
Nie jest prawdą ze audio jest gorsze na MED600X3D. Moje porównania tego nie potwierdziły. Mam Yamahe RX-V3067 i nie ma różnicy w audio pomiędzy realtekiem a sigma przy DTS HS MA, Dolby True HD, Flacach itd. Przy Twoim sprzęcie nie zauważysz różnicy w jakości obrazu więc nie widzę sensu dopłacać do TV-303D. Dopiero z projektorem i ekranem powyżej 96'' coś widać.
Dodatkowo amplituner RX-V450 nie obsługuje HDMI, nie ma kodeków DTS HD Master Audio, Dolby TrueHD więc i tak nie wykorzystasz w pełni możliwości żadnego z tych odtwarzaczy. Sam piszesz, że łączysz przez optical. W sumie każdy player multimedialny Ci podejdzie bo będziesz odtwarzał maks mkv 1080p ze zwykłym DTS lub DD.
Zastanów się nad Dune smart d1 h1 bo moim zdaniem to jest co potrzebujesz.
Sent from my MB860 using Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

kopyto

New member
czy Dune HD i Mede8er MED600X3D odtwarza .dts .flac i jaka jest jakosc na tych urzadzeniach
testował ktos bardziej mi chodzi o jakosc audiofilska :???:

No to już trzeba być ignorantem by nie przeczytać choć specyfikacji żadnego z tych playerów.
Jakość audiofilska - to jest w sumie zabawne jak się coś takiego czyta. Jeśli Ci się wydaje że jeśli media player odtwarza FLACi to już możesz mówić o jakości audiofilskiej to znaczy, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Dla jednego odtwarzanie flaców z mediaplayera na amplitunerze za 2000zł na głośnikach Jamo to już poziom audiofilskich a dla innego to sprzęt za setki tysięcy złotych w dedykowanym pomieszczeniu. Temat jest bardzo względny.

Jeśli chcesz mieć coś na poziomie audiofilskim do odtwarzania to proszę bardzo:
Wpisz www(dot)kaleidescape(dot)com i tam sobie zobacz co znaczy jakość audiofilska.
Ceny nie znajdziesz bo to sprzęt wyceniany indywidualnie przez lokalnych instalatorów ale zapewniam Cię że mógłbyś kupić przeszło 20 dunów TV-303D by kupić najtańszy audiofilski player Kaleidescape M300.
 

andreas2012

New member
No to już trzeba być ignorantem by nie przeczytać choć specyfikacji żadnego z tych playerów.
Jakość audiofilska - to jest w sumie zabawne jak się coś takiego czyta. Jeśli Ci się wydaje że jeśli media player odtwarza FLACi to już możesz mówić o jakości audiofilskiej to znaczy, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Dla jednego odtwarzanie flaców z mediaplayera na amplitunerze za 2000zł na głośnikach Jamo to już poziom audiofilskich a dla innego to sprzęt za setki tysięcy złotych w dedykowanym pomieszczeniu. Temat jest bardzo względny.

Jeśli chcesz mieć coś na poziomie audiofilskim do odtwarzania to proszę bardzo:
Wpisz www(dot)kaleidescape(dot)com i tam sobie zobacz co znaczy jakość audiofilska.
Ceny nie znajdziesz bo to sprzęt wyceniany indywidualnie przez lokalnych instalatorów ale zapewniam Cię że mógłbyś kupić przeszło 20 dunów TV-303D by kupić najtańszy audiofilski player Kaleidescape M300.


no wlasnie jaka tam audiofilska jakosc, dobre odtwarzacze audiofilskie niestety lub stety ale odtwarzaja tylko muzyke, marki ktore warto wziasc pod uwage jesli chodzi o jakosc audiofilska muzyki to np LINN jest liderem obecnie, sa i yamahy ca naim i w sumie malo tego obecnie na rynku
 

gen.zuluz

New member
oj słuchajcie wszyscy Wy macie rację.. Pewnie, że taki sprzęt nie będzie miał Bóg wie jakiej jakości..
czyli te wszystkie urządzenia to jedna stodoła u wietnamców tylko pod innym szyldem..
ja czasem tylko jednego nie potrafię zrozumieć czemu są takie różnice w cenach??? czy za firmę się tylko płaci!!!
Również rozglądałem się za Dune HD Smart, lecz nigdzie tego nie ma :-(((
mam delikatne pytanie czy Dune HD smart będzie lepszy od tego Dune 303D.. biorę bardzo poważnie na tym forum wszystkie odpowiedzi:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry