Zakup nowego tv

Liter1979

Member
Bez reklam
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Około 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, raczej nie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nasłoneczniony pokój, dwa okna po lewej stronie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 55 h7000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, ale to chyba podstawa
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: modul cyfrowy polsat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Odtwarzacz Blu Ray Oppo 203, Xbox one s, amplituner
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Ciężko powiedzieć z racji tego żemłącznie przez pół roku w roku nie ma mnie w domu, wtedy gra o wiele rzadziej, ale powiedzmy ogólnikowo 5-6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie, byle kolory były super
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Najczęściej filmy z Blu Ray, żona swoje programy jak Tlc itp.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Netflix, You Tube itp. jak najbardziej
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jestem tzw. niedzielnym graczem, z konsoli korzystam naprawdę sporadycznie, więc nie ma to dla mnie większego znaczenia...
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? W tygodniu raczej w dzień, jeśli chodzi o weekendy to lubię wieczorem obejrzeć z żoną jakiś dobry seans
17. Preferencje co do wielkości? Skłaniam się ku 70'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Chyba nic :) dziwne , co ?
19. Preferencje co do marki ? Bardzo kuszą mnie nowe Philipsy i ambilight
20. Czy telewizor ma mieć 3D - fajnie gdyby miał, ale na chwilę obecną pytanie bez sensu z racji braku produkcji tv z 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 zł, jeśli argumenty będą przekonujące kwota może ulec zmianie
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? Tak

No więc z grubsza tak to wygląda... Tak jak napisałem w ankiecie , kuszą mnie Philipsy , nie zaprzecze że głównie z powodu ambilight, ale nie chce też "gadżetu" kosztem jakości obrazu... Podobno mają one jedynie 50hz - zastanawia mnie jednak czy w moim przypadku ma to naprawdę tak duże znaczenie... Zakup planuje w okolicach połowy listopada, więc mam jeszcze sporo czasu do namysłu... będę wdzięczny za wszelkie porady i pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele w programie pilotażowym.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
- LG 70UM7450
Masz specjalna cenę.

A 75" Ci się nie mieści ?
Też są modele w programie.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Teoretycznie by się zmieścił Musiałbym dobrze wymierzyć, a na chwilę obecną jestem na obczyźnie "za chlebem" więc jest to niemożliwe... Tak jak pisałem do zakupu mam jeszcze sporo czasu, więc chcę być dobrze zorientowany i pewny zakupu... Kiki, jak rozumiem Philipsa w moim przypadku nie polecasz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście , że Philips też Ci się zmieści w wielkości 70PUS7304
Raczej myślałem o 75" stąd kierunek na LG.

Ale podam Ci w programie pilotażowym gdzie sam ustalasz ceny na PW wszystkie opcje.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Kiki, nie do końca się zrozumieliśmy Chodziło mi o to, że o ile dobrze zrozumiałem, polecasz bardziej LG-ka niż Philipsa... One czymś szczególnym się różnią? Jakie masz zdanie odnośnie tych 50 Hz w moim przypadku? Zrobi znaczna różnice przy oglądaniu w większości filmów z płyt? Ten LG pid tym względem też chyba szału nie robi, co?
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Powoli zbliżam się do zakupu, ale im bliżej tym więcej pytań w głowie... Dużo narzekań w sieci nt. Philips "the one", począwszy od jakości wyświetlanego obrazu, poprzez spasowanie ramek, "kurzu" na matrycy a kończąc na obsludze gwarancyjnej... Zastanawiam się czy nie wziąć pod uwagę jednak 65 cali w podobnej cenie, ale lepszej jakości... Czy naprawdę dzisiejszy Philips to już zupełnie inna jakość niż kilka lat temu? Przecież skądś te głosy w sieci się biorą... Standardowo im bliżej zakupu, tym większy mętlik w głowie !!! Byłem zdecydowany na " The One", lecz mam coraz więcej wątpliwości...
Czy np. Sony KD-65XF9005 nie będzie lepszym wyborem? Wydaje mi się że jakość nieporównywalnie lepsza, a cena tylko nieznacznie wyższa...
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Nie kupisz w tej cenie dobrego TV z matrycą 100Hz. Najbardziej zbliżony i najlepszy w tej klasie jest SONY 65XF9005. Jak trafisz to bierz. Każdy inny większy ma matryce 50Hz i przy tej wielkości będzie różnica. Z tego roku może być SAMSUNG 65Q70. Z matrycą IPS jest LG 65SM9010. Też 100 HZ ze strefowym podświetleniem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips masz w klasie dużo wyższej.
Masz dobre modele:
- JVC 75VU10 za 4799 zł
- LG 75 Um7100 w specjalnym programie pilotażowym.
- TCL 75EP660 też w programie
Podaj proszę maila to CI wyślę całyu nowy program.

- Philips 75pUS7356
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Kiki, wymierzylem miejsce na tv, jednak 75 cali nie zmieszcze... 70 cali pasuje idealnie. Mam zagwozdke, strasznie kusi mnie ten Philips 70 pus 7304, a jednocześnie mam mega obawy... Z drugiej strony zawsze kierowałem się zasadą że pierwsza myśl najlepsza i zawsze się sprawdzała a właśnie powyższy Philips był w mojej głowie od początku... Ale jak wiadomo im więcej się czyta, tym większy mętlik w głowie... Program już mi wysyłałeś, skorzystam jak zdecyduje się ostatecznie na zakup...
 
Do góry