Zakup nowego TV, proszę o pomoc

Denon84

Member
Witam.
Jestem nowy i proszę o rady jaki zakupić TV bo w chwili obecnej na rynku jest masę tv i ciężko wybrać, każdy poleca swoje, a na necie różne opinie są. W sklepie wszystkie są super.
Da się jeszcze kupić TV żeby był do wszystkiego, czy muszę się zdecydować czy do tv , filmów z dysku czy sportu - taki żart. Nie wiedziałem że zakup TV taki jest ciężki i nie chodzi o pieniądze tylko o wybór. Dobry wybór.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost , jedna osoba lekko z boku przy oglądaniu w 4 osoby, ale minimalnie z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? narazie stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - z prawej strony na TV, są rolety. Ochrania szafka więc jest ukryty
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42 Full HD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - Smart, YT, przeglądarkę, 4K, 100hz , matryca VA (chyba lepiej dla mnie), dobrą ostrość i jakość obrazu
9. ***Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? telewizja cyfrowa,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dysk zewnętrzny, pendrive
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, sport (piłka nożna)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - w przyszłości pewnie tak
16.***Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po równo, w weekand cały dzień:)
17. Preferencje co do wielkości? mam 42, chciałbym 55 ale 49 czy 50 nie skreślam
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - banding , clouding, przebicia jasne na czarnym tle, brak ostrości obrazu
19.***Preferencje co do marki ? - nie wiem
20.***Czy telewizor ma mieć 3D - nie
21.***Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? początkowo 3500-4000 (nie zamykam się na 5500 patrząc na rynek chyba będę musiał więcej wydać)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? jeszcze nie wiem, może tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych w klasie cenowej masz
Philips 55Pus 6561 za 3599 zł
Philips 55pus7101 za 3999 zł
Sony 55xe8505 za 4999 zł
Samsung 55 mu7002 za 5199 zł

TCL 55c70 za 3299 zł
 

Denon84

Member
Philips 55Pus 6561 za 3599 zł
Philips 55pus7101 za 3999 zł
Sony 55xe8505 za 4999 zł
Czy któryś z tych TV jest lepszy od kolegi czy są podobne jeżeli chodzi o jakość obrazu??

Wszystkie są 4K??
 

misfer

Member
I już miałem w poniedziałek zamawiać TV u Ciebie i zaś mnie wybiłeś. Podepnę się do tematu kolega podobne preferencje jak ja. Jemu radzisz Philipsa mi sony prawie 1500zł droższego :/. Czemu tak jest??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja miałeś LG - to Philips 55PUS7101 VCi naprawdę wystarczy.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV .
 
Do góry