Zakup nowego TV 55-60`Sony vs Samsung

slawkor

Member
Bez reklam
Zastanawiam się nad kupnem tv i rozważam trzy opcje:

Sony KD-55X8505B - nie wiem jaka matryca natywna i czy obsługuje wszystkie pliki po usb łącznie z mkv?
Samsung ue55h7000 matryca 240hz także świetna płynność i obsługa plików po usb bez problemu
Samsung ue55h6400 matryca 120hz trochę mniejsza płynność i jak wyżej
chyba że jest coś godnego uwagi oprócz wymienionych.

Może jest jakaś promocja z rozszerzoną gwarancją?
Może lepiej poczekać do przyszłego roku na wysyp nowości?

Bardzo podoba mi się obraz na obecnym TV Sony kdl-40x3500 i jeśli miałby obsługę Smart i plików po usb a byłby w sprzedaży 55-60 cali to na pewno bym się pokusił o kupno. Mimo upływu 6 lat TV sprawuje się bardzo dobrze i ma bardzo ładny obraz (porównując do tego rocznych modeli).

W co najlepiej zainwestować?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x4m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost, czasem zdarzy się, że ktoś luknie z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej wisieć, choć nie przesądzone
6. Jak słońce świeci w pokoju ? tylko do południa
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 40" SONY KDL40X3500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry SMART, ważne - obsługa plików divx mkv z srt po usb lub dlna
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD oraz SD może przyszłościowo 4K jeśli warto
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder i BRay
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bardziej matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wszystko po trochę głównie sport dicovery i filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jeśli się da to tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnie i wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 55-60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - rwanie obrazu w ruchu
19. Preferencje co do marki ? - SONY SAMSUNG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Tak obojętnie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? zależy czy warto dołożyć
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Myślę, że pobawię się ustawieniami ale nie wykluczam
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wszystko fajnie z tym modelem Sony, ale trzeba sprawdzić odtwarzanie plików mig. Mi się nie udało odtworzyć takiego w sklepie. Być może to kwestia softu, ale warto przetestować samemu.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No u Sonego nie da rady ntfc. Natomiast skoro i tak napisałeś że będzie blu-ray podpięty pod tv, to przerzuć kwestie multimedialne na niego.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tylko ciekawi mnie czy warto jest dokladac prawie 1500zł do samsunga h7000 czy oprocz lepszej plynnosci i lepszego dzwieku jest cos co warte jest 1500zł. Oczywiscie w porownaniu do h6400.

Bardzo podoba mi sie wizualnie sony 8505 ale mało o nim wiadomo.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Według mnie nie warto dopłacać do H7000, tylko kupić H6400, ale...

X8505B to udany model Sony. Miałem okazję oglądać go kilka dni temu. Świetne kąty boczne, 4K, bardzo dobra płynność obrazu, super kolory. Jedyną wadą właściwie jest nierewelacyjny poziom czerni natywnej, około 0.1cd/m2.

Co więcej, ten model posiada dobre algorytmy wygaszania podświetlenia i da się uzyskać dobrą czerń przy oglądaniu wieczorem, a na pewno dużo lepszą od niemal wszystkich pozostałych modeli opartych na IPS, z wyłączeniem obrzydliwie drogiego Panasonic AX900, który ma FALD.
 
Do góry