Zakup nowego telewizora

Mike-l

New member
Witam wszystkich urzytkowników forum.

Od jakiegoś czasu przygotowywuję się do zakupu telewizora i głównie o tym będzie ten post (jak i większość w tym dziale :D).

Otórz po wstpnej selekcji zdecydowałem się na Panasonica 37 PV8P. Przed zakupem chciałem jeszcze się dokształcić, oraz upewnić czy zakup tego modelu będzie trafnym wyborem (dlatego od 2 dni szperam po forum HD).
Mam nadzieje że pomożecie mi rozwiać ewentualne dylematy. W tym celu zamieszczam również listę standartowych pytań:

*wielkość pokoju: około 20 metrów kwadratowych
* sygnał: na razie brak, pewnie na początek będzie to zwykła antena zbiorcza, docelowo telewizja cyfrowa (również chętnie przyjmę rady na co się zdecydować: cyfrowy polsat, cyfra, N, a może jeszcze coś innego), oraz dvd
* odległość od ekranu: do 3 metrów
* jakie urządzenia do podłączenia: odtwarzacz DVD, dekoder tv cyfrowej
* klasa cenowa: do 2500pln
* więcej oglądasz w dzień czy w nocy ?: przeważnie późne popołudnie, wieczór
* nasłonecznienie pokoju: pokój od strony zachodniej, więc popołudniami jest słońce, ale są też rolety więc można je dość skutecznie stonować
* ile osób zasiada przed telewizorem: przeważnie tylko ja z żoną
* Jaki masz ulubiony program: brak
* jaki masz telewizor: aktualnie jestem szczęśliwym nieposiadaczem tego "pożeracza czasu" :p

Początkowo myśleliśmy o tym samym modelu, ale w 42 calach, jednak po namyśle 37 chyba będzie odpowiedniejsze wielkościowo. Pomimo długich lektur na temat lcd, czy plazma również nie jestem na 100% przekonany że plazma będzie w tej kategorii cenowej lepsza.
Współczynnik WAF określił również wygląd zewnętrzny panelu czołowego: czarny mat

Mam nadzieję że nic nie pominąłem, ale oczywiście chętnie dodam wysztkie potrzebne szczegóły które mogę okazać się pomocne przy dokonaniu wyboru.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rozmiar: raczej 42".

Plazma. Masz niezbyt jasne powieszczenie i do tego możesz zaciemnić. Lepiej sobie poradzi z sygnałem z anteny.

ArtS :)
 

Mike-l

New member
Dziękuję za odpowiedź. Pokój coprawda pomimo zachodniej ekspozycji nie jest ciemny, ale dzięki zasłoną i roletą nie powinno być problemu z promieniami słonecznymi popołudniu. Również słyszałem że plazma lepiej radzi sobie z sygnałem ze zwykłej anteny.
Pozostaje jeszcze wciąż pytanie co do modelu, czy ten, czy jednak warto zainteresować się czymś innym? No i czy jednak 42 cale to nie będzie zbyt dużo? To już jest wielki sprzęt. Docelowo zamierzam powiesić go pomiędzy dwoma drzwiami (szerokość tej ścianki to 140cm)

Dziękuję i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
jestem po zakupie - mam 42pv80. poczatkowo myslalem o 37 cali - jednak drążąc temat wybralem 42 cale i nie zaluje. mam podobne warunki pomieszczenia, jak Ty. nie boj sie wiekszej wielkosci; jest duzy - to fakt, ale to szybko minie. przedyskutuj to z zona i wybierz - jak radza koledzy - 42 cale.

cena - ja kupilem za niecale 2800. zalezy jaki sklep wybierzesz - ale nie powinienes przekroczyc 3000 tys.

powodzenia ;)
 

de.camillo

New member
Mike-l - spokojnie możesz brać 42", jeśli go chcesz powiesić to jeszcze sie "zmniejszy" na ścianie. Pamiętaj tylko że polecany PV80 ma błyszczącą obudowę.

pozdro
 

gringoss

New member
W tej klasie cenowej masz także plazmę z LG. Mianowicie model 42PG3000.
Moim zdaniem przerastający PV8 zdecydowanie.

U mnie w sklepie te dwa modele stoją obok siebie na tym samym sygnale i Panas cieniutko wychodzi na tle LG.
A jeśli już zależy Ci na Panasie to lepiej zdecyduj się na PV80. A jeszcze lepiej na LG bo jest tańszy.
 

Mike-l

New member
Witam i dziękuję na wstępie za opinie i rady.
Załóżmy że pomijamy chwilowo współczynnik WAF :p i z tego co przeczytałem to polecacie bardziej model pv80 od pv8. Czym one się tak naprawdę różnią oprócz obudowy i tego że pv80 ma dodatkowe wejście HDMI, a różnica w cenie to ponad 400pln przy 42 calach i blisko 350pln prz 37 calach.
Tak naprawde to nie jestem videofilem i zależy mi na dobrym telewizorze który będzie zapewniał dobry, czysty obraz.
W końcu czym lepsza może być plazma LG od panasoniców, szczególnie że cenowo lokuje się pomiędzy modelami pv8 i pv80.

Pozdrawiam

Przeglądam właśnie ceneo i żeby było ciekawiej to dołożę jeszcze wątek finansowy:
Panasonic 37 pv8: 2116PLN + brak kosztów wysyłki (obiór osobisty)
Panasonic 42 pv8: 2169PLN + wysyłka (czyli pewnie 100PLN z drobiazgami drożej)
Panasonic 37 pv80: 2464PLN + wysyłka (czyli około 400PLN drożej niż pv8 w 37 calach)
Panasonic 42 pv 80: 2696PLN + wysyłka (czyli 527PLN drożej niż pv8 w 42 calach)
LG 42PG3000: 2450PLN + wysyłka (czyli 246PLN mniej niż pv80 w 42 calach, ale zarazem 281PLN drożej niż pv8 w w42 calach)

Pyatnie: czy w związku z tymi różnicami cenowymi opłaca się dopłacić kilkaset PLNów?

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
PV8 może nieco gorzej zagrać. Opnie co do tego są bardzo zróżnicowane. Jedni mówią, że obraz jest praktycznie taki sam, inni, że PV80 ma zauważalnie lepszy obraz. Widzę, że koszty zakupu stanowią dla Ciebie istotny argument. Tak więc, jeśli złacza PV8 Ci wystarczają, wybierz PV8. W domu i tak nie będziesz już miał porwnania, a sądzę, że różnica w obrazie, nawet jeśli jest widoczna, nie jest duża. To są zbliżone modele.

ArtS :)
 

Mike-l

New member
Dzięki za odpowiedź AtrS,

Wiadomo koszt kosztem, jeśli okazać by się miało że tańszy model jest wyraźnie słabszy to napewno wolę dołożyć te kilkaset złotych, jednak jeśli różnica dla przeciętnego oglądacza (jakim jestem ;)) jest niespecjalnie widoczna, to wolę zaoszczędzone pieniądze dołożyć na przykład do zestawu kina domowego.

Cały czas mam jeszcze dylemat: 37, czy jednak tak jak piszecie 42...

Pozdrawiam
 
Do góry