Zakup nowego telewizora - wątpliwości

telestar

New member
Przymierzam się do zakupu nowego TV

odległość od ekranu 2,0-2,3 m
jak słońce świeci w pokoju: okno na ścianie prostopadłej do tv w odległości ok 2 metrów
Jak duży jest pokój 2,8 x 3,8 m
jaki masz obecnie telewizor brak
jakie programy najczęściej oglądasz informacyjny, sport, filmowe
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem 60% noc, 40% dzień
preferowana wielkość telewizora 37-40
preferowana marka niezawodność!
czego nie lubisz w telewizorach nie ostrego obrazu, braku głębi kolorów
jakie urządzenia będą podłączone dekoder N-ki, laptop, być może kiedyś ps3
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń 90% tv 10% inne
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych na wprost
Czy ważne jest wifi dobrze jakby było
czy USB ma mieć czytanie filmów jak wyżej
jaki masz sygnał będzie platforma n
ile programów HD około 15
ma stać czy wisieć na początku stanie ale w perspektywie kiedyś może zawisnąć
jaka klasa cenowa ~2500

Generalnie skłaniałem się do przekątnej 40" ale pare osób odradza mi że to za mała odległość i żeby wziąść 37". Tylko czy mają racje???
Po wstępnej selekcji wybrałem: sony 37(40?)ex500, sharp LC-37le320e lub Toshiba 40sl733
Który z powyższych modeli będzie najlepiej odpowiadał podanym wyżej warunkom? a może coś innego proponujecie??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Po wstępnej selekcji wybrałem: sony 37(40?)ex500, sharp LC-37le320e lub Toshiba 40sl733"
Extra zestawienie do Takich potrzeb.
W razie wątpliwości poproś o prezentacje w domu
 

telestar

New member
ok zdecydowałem się na sony ex500 tylko problem w tym że do mojego pokoju 37" cali chyba jest bardziej stosowne a z kolei czytałem na forum że model 37ex500 jest mniej udany.. Z drugiej strony 40 cali tv do oglądania z odległości 2-2,2 metra jest chyba trochę za duży??
 

NickSon

Member
40 cali nie jest za duzy z poczatku mozesz tak uwazać ale po kilku dniach docenisz zalety większego tv 37 cali to juz minimum
 

telestar

New member
Ostatecznie zakupiłem Sharpa LC-37le320e. Mam go od 5 dni ale nie jestem do końca zadowolony. Niestety telewizor ten moim zdaniem nie radzi sobie z dynamicznym obrazem tak jakby w scenach dynamicznych obraz jest nie płynny (zbyt wolna matryca?) Czy to może kwestia kalibracji?? Nie znalazłem na forum informacji na temat kalibracji tego modelu.
 

bielikk

New member
Bez reklam
No i masz "BABO PLACEK" - pisałem wyraźnie Philips 37PFL7605H, a tu z polecenia:
"KIKI - "Po wstępnej selekcji wybrałem: sony 37(40?)ex500, sharp LC-37le320e lub Toshiba 40sl733"
Extra zestawienie do Takich potrzeb." i pieniądze wyrzucone w błoto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że kalibracja mocno poprawia płynność.Napisz na priw dostaniesz info.
 
Do góry