Zakup nowego patrząc przez pryzmat Samsunga B650

trebord

New member
Cześć,
Zamierzam zmienić dotychczasowego Samsunga B650 na coś przede wszystkim większego i lepszego.
Lepszego..... no właśnie. Przeglądając obrazy w salonach RTV, żaden nie zrobił na mnie piorunującego wrażenie. Chciałbym aby porównując z moim B650 zrobił wielkie wow :) Celuję w telewizorek do 50 cali o budżecie nie przekraczającym 4500 zł. Czy taki budżet pozwoli mi zrobić wow jak zobaczę telewizorek?
Od razu zaznaczę, że plazmy odpadają ze względu na znaczne migotania obrazu. Ta przypadłość jest nie do zaakceptowania, nawet jak ktoś dałby mi telewizor za darmo :)

Jeśli chodzi o wymagania to czerń na poziomie nie gorszym niż w moim B650 (tam jest naprawdę bardzo dobrze) i lepiej działający układ Motion. W B650 układ w początkowej fazie ruchu ma charakterystyczne szarpnięcie potem jest już dobrze, ale... zbyt duża ilość artefaktów i pewna utrata ostrość.
Reasumując priorytetem jest jak najlepszym układ "motion" bez artefaktów i smużenia, a czerń nie gorsza niż w B650. Zależy mi na upłynniaczach ruchu, bo juddera, nawet najmniejszego nie zniosę w filmach (z tego powodu plazma również odpada).

Samsungi serii 6 chyba odpadają (F6770, F6500 itd.) bo ostrość, czerń jest dużo gorsza niż na moim B650. Celuję w SONY 50 cali W805B, będę zadowolony? Może jakieś propozycje? Najbardziej pasowałby mi Samsung F8000 ale budżecik będzie przekroczony, stąd propozycja Sony.
 

robsonik1979

New member
A ile masz cali tego B650?? Bo ja mam 40 cali i mam taki sam dylemat.Zastanawiam się nad Sony 50W829.No i lada dzień wejdą do sprzedaży Panasy serii AS650.Tylko z tego co widziałem ceny zaporowe.Chciałbym kupić coś między 50-55 cali.
 

trebord

New member
Mój jest 37-calowy.
Jeszcze jest parę godzin promocji na 50 calowy W805B w RTVEuroAgd i nie wiem co zrobić.
50W829 też brałem pod uwagę, różnica w stosunku do W805B jest taka, że jest Motionflow XR 800 a W805B jest Motionflow XR 800 i 5 stówek droższy.
 

robsonik1979

New member
Lada dzień ma pojawić się Sony 55W829.Tylko jak cena będzie ok.5 tyś to zakup nieopłacalny.Za tą cenę to wolałbym kupić Panasonica 55AS650.Ale póki co cena powyżej 5tyś.Wiadomo podatek od nowości.Trzeba poczekać :)
 

Garf

New member
Mój jest 37-calowy.
Jeszcze jest parę godzin promocji na 50 calowy W805B w RTVEuroAgd i nie wiem co zrobić.
50W829 też brałem pod uwagę, różnica w stosunku do W805B jest taka, że jest Motionflow XR 800 a W805B jest Motionflow XR 800 i 5 stówek droższy.

Mam dokładnie takiego samego Samsunga jak Twój, czyli 37B650, chyba z matrycą VA od AU Optronics i kilka dni temu kupiłem Sony 50W829b. Zrobiłem sobie mały test porównawczy, stawiając jeden telewizor koło drugiego i odpalając te same filmy i sceny. Powiem tak, B650 wcale nie wypadł gorzej czy źle, co więcej czasami bardziej pasowały mi kolory na nim właśnie niż na Sony. Być może nie znam się, ale niestety efektu wow nie doświadczyłem. Raczej lekkie zawiedzenie, bo myślałem, że jak kupię nowy sprzęt to jednak będzie duża różnica w stosunku do poczciwego B650, a przynajmniej dla mnie jej brak. Owszem na korzyść Sony jest nieco lepsza czerń, bardziej równe podświetlenie matrycy i chyba większa szczegółowość obrazu (ale nie wiem czy to nie zasługa większego ekranu), ale nie są to aż tak duże różnice, jakich oczekiwałem. Acha, dźwięk jest na pewno lepszy w Sony, bo akurat w Samsungu ten element był bardzo przeciętny. Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało!

A jaką odległość masz od TV? Ja mam coś około 3m i chyba pomimo tego co większość użytkowników pisze na forum to nieco za mało na 50 cali - do bluray i filmów w 1080p ok, ale przy nieco słabszym sygnale za bardzo widać piksele.
 

trebord

New member
Kupiłem Sony 50 cali W828B i pierwsze wrażenia są.... katastrofalne.
Może dokładna kalibracja coś da. Będzie krótko bo jestem wkur.. na maxa. Właściwie bieli i czerni w tym modelu nie ma. Obraz jest "mglisty". Biel jest albo sina, albo sino niebieska przy ciepłych barwach wpada w żółć. Czerń wpada w granatowy kolor. W B650 czerń robi się szara w momencie kiedy patrzę pod dużym kątem.

W porównaniu z moim B650 obraz na Sony jest nie do przyjęcia. Jeśli chodzi o płynność ruchu, którego jestem maniakiem tu też jest źle. Tryb "płynny" mocno upłynnia ruch, nie ma artefaktów wokół krawędzi zmieniającego się obrazu ( w B650 są widoczne i tu dla Sony mega plus), ale.. piłka nożna wygląda fatalnie. Murawa boiska przy ruchach kamery zlewa się w bliżej nieokreślone zielone "coś". Nawet nie widać przy ruchu kamery, że trawa jest w różnych odcieniach, zamiast pasów trawy jasno/ciemno zielonych (tak była na meczu trawa szczesana) jest coś zamglonego, zielonego. Dziwne zjawisko bo piłkarze wyglądają świetnie. Przy trybie "Standart" jest mocno widoczny judder na filmach. Pozostałe tryby to jakieś nieporozumienie. Więc nie ma złotego środka.

Dziecko oglądając bajkę rzuca takim tekstem: " Tatusiu chyba coś źle widzę, oczki mnie zaczynają bolec " a żona po przyjściu z roboty "Czemu taki jest falatny obraz".

Pewnie kalibracja coś da, ale nie spodziewam się uzyskać takiej bieli i czerni jak w Samsungu. Zresztą na pewno nie będę wydawał dodatkowych stówek na kalibrację. W Samsungu wyjąłem panel z kartonu, 30 minut ustawień i obraz żyleta.

Smart i 3D nie był moim priorytetem, ale skoro obraz mi nie odpowiada to może Smart da radę. Niestety bida aż piszczy. 3D również porażka.


Generalnie wniosek (może mylny) :Nie ma co się patrzyc na cyferki jakie wychodzą z z pomiarów i testów w sieci. Trzeba telewizorek zobaczyć na swoim materiale i jeżeli obraz na nastawach fabrycznych nie będzie w miarę zadowalający to brać i w domu lekko skalibrować.
 
Ostatnia edycja:

Garf

New member
Kupiłem Sony 50 cali W828B i pierwsze wrażenia są.... katastrofalne.
Może dokładna kalibracja coś da. Będzie krótko bo jestem wkur.. na maxa. Właściwie bieli i czerni w tym modelu nie ma. Obraz jest "mglisty". Biel jest albo sina, albo sino niebieska przy ciepłych barwach wpada w żółć. Czerń wpada w granatowy kolor. W B650 czerń robi się szara w momencie kiedy patrzę pod dużym kątem.

Przykro słyszeć, że aż tak Ci nie podszedł W829. W sumie zaraz po pierwszym uruchomieniu miałem podobne odczucia, ale pobawiłem się ustawieniami, powyłączałem lub dałem na minimum większość "poprawiaczy" obrazu i o dziwo polepszyło się i to znacznie!

A jeśli mogę spytać, w którym sklepie kupowałeś? Może respektują zwroty, skoro aż tak nie jesteś zadowolony z zakupu?
 

SMAUG

New member
Samsungi z serii B i C to były naprawdę świetne telewizory. Sam mam jeszcze w sypialni C650 ale jakoś nie wierze że ten Sony ma gorszy od nich obraz.
 
Do góry