Zakup Mitsubishi HC4000-testowanie sprzętu

espaniak

New member
Jako że mam u siebie częste awarie zasilania podłączyłem swojego HC4000 pod UPS-Ever.Miałem już 2-3 zaniki prądu w trakcie seansów ale w każdym przypadku UPS zadziałał prawidłowo, w pełni podtrzymał projektor i pozwolił na na spokojne wyłączenie go i pracę wiatraka chłodzącego.
 

hydromeduza

New member
Pytałem w sklepie i odradzano mi mitsubishi z powodu krótkiego okresu gwarancji na lampę, na rzecz epsona. Tłumaczyli to tym, że nawet przy wyłączeniu prądu lampa może się uszkodzić, a gwarancja tego nie obejmie i będę musiał kupować nową. Co Wy na to?
Mitsubishi HC4000 ma lampę działającą w trybie LOW aż 5000 godzin, ponieważ to lampa mocna 230W, pracując na niskim napięciu jest nieobciążona i nie grzeje się mocno. W tym wypadku ryzyko uszkodzenia jest minimalne. W moim poprzednim mitsubishi ze 2 razy przez przypadek wypadł mi kabel zasilania i nic się nie stało. Mitsu w trybie low i nawet z wyłączonym Briliant Color świeci jasno i kontrastowo więc chyba tylko przy bardzo dużych przekątnych korzysta się w trybu Standard. Ja tam nawet nie korzystam z UPS-a, w razie czego to można kupić gołą żarówkę bardzo tanio (bare lamp) nie trzeba kupować żarówki w obudowie, koszt gołej żarówki to 60-110 USD, mitsu jest ultra tani w utrzymaniu. Nawet firma Osram robi te żarówki...
 

red9

New member
widzę, że w anglii i stanach można kupić ten projektor za równowartość 3300zł czyli 2000zł taniej niż u nas! ja na pewno będę zamawiał ten projektor w uk.
 

pa3

New member
Bez reklam
Ostatnio jak przeglądałem porównywarki z uk, można było kupić HC4000 za ok 4300 zł - jest gdzieś w UE jeszcze taniej?
 

Tomik23

New member
Witam
Proszę o info, czy współpraca tego projektora z HD Player Ariva Ferguson 310 i będzie przebiegała bez problemów - czy ewentualnie mogą pojawic się straty w obrazie ?
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Najtaniej znalazlem ten projektor za ok 880 funtow = ok 4700zl.
Projectors Hi-fi - Mitsubishi HC4000 Full HD DLP Projector
Jednak przestrzegam przed tym sklepem. Chcialem kiedys u nich kupic Epsona TW3200. Po zrobieniu zamowienia i zaplaceniu, okazalo sie ze nie maja tego projektora i probowali mi wcisnac cos innego - tj. zapytali sie mnie czy chce zamiast projektora jakis inny towar(sic!). Potem musialem czekac ok 10 dni na zwrot pieniedzy. Paranoja!
 

pyrlik2

New member
Witam,
chcialem tylko dodac pare slow co do efektu teczy - mozna go latwo wywolac (ja tak mam) poruszajac podczas wyswietlania szybo oczyma lewo-prawo szczegolne w scenach gdzie jest duzo czerni i bieli, wystarczy tez, ze na dole ekranu sa wyswietlane biale napisy). Mozecie sami sprawdzic czy tez tak macie.
Pozdrawiam
 

Wika

New member
Dla mnie to trochę to bez sensu wywoływanie efektu tęczy na siłę .
Albo ktoś to widzi albo nie .
Równie dobrze można by powiedzieć,że jadąc danym autem można się źle poczuć a jak ktoś czuje się dobrze,to należy 10 razy gwałtownie przyspieszyć i hamować by udowodnić naszą teorię :)
 

fazo

New member
U mnie 3 na 4 osoby widziały efekt tęczy cały czas. Prawie oddałem projektor. Jednak zgodnie z radą z AVS forum obejrzeliśmy kilka filmów i efekt obserwowaliśmy raz na jakiś czas w ekstremalnych ujęciach. Po 200 godzinach nie jestem w stanie zobaczyć tęczy, szybkie obracanie głową itp nie pomagają. Niestety nie zawsze się to sprawdza.
 

Arek

Member
Panowie, czy ostali się jeszcze jacyś fani tego projektora? Ja przyznam czaiłem się ostatnio na wymianę mojego HC4000 na VPL-HW45 , ale niestety temat muszę odłożyć na jakiś czas.

Mój egzemplarz pomimo wypalenia 1300 godzin ma się świetnie i dalej cieszy oko "plazmową" jakością, ale zacząłem się zastanawiać czy nie warto poddać go kalibracji. Jak do tej pory tego nie robiłem, bo po prostu wszystko mi w nim pasuje - odcienie skóry, czernie , kolory, ostrość i nade wszystko płynna, kinowa dynamika obrazu. Ale jeśli może być jeszcze lepiej ? :D Napiszcie proszę kto z Was dokonywał kalibracji tego projektora, bo jak się domyślam profesjonalna kalibracja przez Macieja, która pewnie kosztuje 30% dzisiejszej wartości tego sprzętu jest bez sensu o tyle może warto rozejrzeć się za jakąś pseudo profesjonalną robioną podstawowym kolorymetrem ?
 
Do góry