Zakup: LCD czy Plazma do SD i PC?

Leski

New member
Witam.
Czytam dość mocno i nadal nie mogę się zdecydować co do konkretu.
Moje wymagania:
Oglądanie głównie sygnał z kablówki - UPC
Mocno ważne podłączenie do PC, może forma monitora?, gry, najczęściej jednak filmy Divix, ewentualnie lepszy format
Konieczna opcja skalowania ekranu, jednym wymiarem "rozciągnij po wysokości" ewentualne jakieś auto lub jakaś lepiej dopracowana opcja dopasowywania obrazu 4:3 do 16:9 (kiedys to chyba mocno kulało a mnie zniechęcało)
Ekran na początku myślałem o 32 calach, ale może być 37

Pokój ok 20m2
od ekranu ok 2m
Ogładaie w 2 osoby z różnych miejsc więc kąty jak największe
Nasłonecznienie dość mocne
Jak najmniej świecący wygład TV (obudowana i ekran)
Pilot funkcjonalny i chętnie ładny
Szybkie przełączania kanałów
Cena ok 3tys najchętniej w dół, ale drożej również zależnie od zalet.

Do kablówki, po przeczytaniu wielu wątkó trafiają do mnie tv plazmowe, cena i jakość obrazu, ale nie wiem jak to się ma do korzystania z nich przy podłączeniu z PCtem, wiem że LCD lepiej ale dokładnie gdzie ta różnica i czy w moim przypadku mógł bym z nią żyć.
LCD chętnie z 100Hz z full HD z dobrą współpracą z PC.

Nie wiem co jeszcze napisać, ewentualnie dopiszę.
Mam nadzieje że mimo wielu podobnych wątków ktoś mnie choć troche naprowadzi i wyjaśni lepiej za co warto dopłacić a za co nie, pod kątem moich preferencji.

PS. Czy warto teraz inwestować w TV, kiedy będzie dostępna nowa technologia cienkich i tanich w wykonaniu (ciekawe czy i w sprzedaży) matryc OLED
Czy w z wiązku z Euro i Olimpiadą zauważyliście jakiś znaczący spadek cen, jak dobrze pamiętam zawsze przy takich okazjach ceny były mocno promocyjne.

Pozdrawiam
 
Do góry