zakup lcd 46 cali samsung m czy sharp xd

prentek

New member
przymierzam sie do zmiany swojego lcd samsunga 37s71 wydaje mnie sie juz troche za maly a po za tym hd.rozwazam zakup sharpa 46 xd1 xl1 badz samsunga seria m87 badz n 87 o serii n nic prawie nie wiem.prosze o rade i troche pomocy od.dvd to panasonic s 52.:hmm:
 

brun

Member
widać że nie używałeś szukajki, a od tego powinieneś zacząć. o wymienionych przez ciebie tv jest mnóstwo wątków
 

prentek

New member
wiecej szczegolow.pokoj 4m na 4.40.chcialbum go powiesic na scianie poniewaz terazniejszy moj samsung 37 stoi na segmencie.sygnal sd mam cyfrowy widac roznice na samsungu w jakosci.ogladany obraz to odleglosc 3.5m od telewizora.
 

tataniny

Member
Ja na takie warunki wybrałem kilka tygodni temu Sharpa 42XD1. Wg. mnie to max. wielkość. Ale to moje zdanie. Jestem zadowolony z zakupu. Czekam tylko na dekoder HD, wtedy będzie dopiero komplet:)

Pozdrawiam
Jacek
 

jersey

New member
jesli rozwazasz xl1 46"

to pomysl o xl2 sharp: to inwestycja w przyszłosc: 1080p, 100Hz odswiezanie, matryca 4ms, tuner dvb-t, jasnosc 450cd, kontrast 2000:1 (dyn. 10000:1), kąty REALNE 176', funkcje: true-d, clear voice, usuwanie drzeń obrazu sd i hd, procesor dzwieku srs trusurround xt z funkcja DolbyDigital (dynamiczne 3D dzwieku), procesor obrazu fizycznie w pelni umozliwiający wykorzystanie ww. osiągow technicznych wydajny procesor obrazu wkomponowany w technologie super view & black.
Czego wiecej wymagac od sprzetu? jedynie nizszej ceny, choc ww. 8100 za 46" to wg mnie najlepszy stosunek cena / jakosc - NA DZIS.
Niebawem ofensywe szykuje samsung, lecz czy skutecznie zaatakuje dominujacego sharpa - o tym dowiemy sie w X'.
Dla bardziej oszczednych polecam skuteczny kompromis cena / jakosc = xd1 42". Tu lepszej alternatywy nie dostrzegam.

Zycze Ci trafnej decyzji i udanej transakcji.
 
Ostatnia edycja:

prentek

New member
jezeli cena bedzie oscylowac w okolicy 8 tys to na pewno xl2 na pewno bedzie moim faworytem. i modelem ktory bym wzial.poczekam w zwiazku z tym na rozwoj cen . dzieki bardzo :) :)
 

GigeR

New member
Przychylam się tutaj do sugestii przedmówców i polecam serie Xd1. Po obserwacjach tych dwóch modeli doszedłem do wniosku, że zdecydowanie lepsza jakosć obrazu edzie na Sharpie:
-mniej brudów na ekranie,
-o wiele większa głebia czerni (Na Samsungu jeśli widzisz faceta w czarnym garniturze, to po prostu cały garnitur jest czarny, natomiast na Sharpie będzie różnica w odcieniach tego czarnego niebędzie efektu zlewania się ciemnych barw, bo identyczna sytuacja jest z ciemnym niebieskim kolorem, samsung zlewa go w jeden),
-mniejszy efekt smużenia (szybko poruszające się postacie na samsungu zostawiają za sobą dziwne pikselowanie, Sharp zdecydowanie sobie lepiej z tym radzi)

Za Samsungiem przemawia jedynie to, że będzie o wiele czerniejsza czerń, niż na Sharpie, bo na Xd1 czerń może być troszke bardziej fioletowa czasem.

Pzdr.
 

prentek

New member
zakup dokonany na 9 urodziny w nie dla idiotow wzialem sharpa 46xd1e za 6499 model z czerwca tego roku jak na razie jestem bardzo zadowolony po regulacjach obraz super .sygnal z dvd panasonica s 52 pusilem po hdmi przez ampli onkyo875 ale 1080i mam wrazenie ze w 1080p bardziej smuzy troche mam obiekcje do czerni ale cos za cos na xl nie mialem sily czekac az spadna ceny .pozdrawiam i dzieki za rade :-D
 
Do góry