zakup LCD 40-42"

Edzia

New member
Witam,
chciałabym kupić LCD-ika 40 lub 42" ale zupełnie nie wiem jakiego .Na razie moim faworytem jest samsung LE40M61B.

co o tym sądzicie?:)
a może macie jakieś inne propozycje???

pozdrówka
Edzia
 

PMENKI

New member
Edzia napisał:
Witam,
chciałabym kupić LCD-ika 40 lub 42" ale zupełnie nie wiem jakiego .Na razie moim faworytem jest samsung LE40M61B.

co o tym sądzicie?:)
a może macie jakieś inne propozycje???

pozdrówka
Edzia
A może podasz jakieś warunki - do czego chcesz to podpąć i jakie warunki (odległość od tv)?
 

Edzia

New member
Nie napisłam o żadnych szczegółach bo się na tym nie znam, w tym zakresie jestem absoloutnym laikiem :niewiem: . Natomiast jasnym jest, że do telewizora ma być podłączony "klasyczny sprzęt" w moim przypadku jest to dvd sony i amlituner sony (kino domowe), kablówka i od czasu do czasu gry. Nie wiem czy te infomacje są wystarczające aby móc mi coś doradzić, mam nadzieję, że tak. Dlatego proszę o pomoc. Co do ceny to jestem w stanie zapłacić ok. 10.000zł., a ponieważ nie jest to mała kwota to chciałabym mieć świadomość, iż kupiłam dobry sprzęt , bo niestety na "fachową" pomoc w sklepie nie ma co liczyć.

pozdrówka
Edzia
 
Ostatnia edycja:

raffall

New member
Edziu,

ja wyrażę swoje subiektywne zdanie na temat tv, którego posiadaczem jestem od niedawna

Sony KLV-V40A10E

ten sprzęt w zupełności zaspokaja moją próżność ;)

- obraz z kablówki dobry (oczywiście zależny od sygnału)
- z dvd samsunga HD950 po cyfrowym złączu hdmi rewelacja

wydawało mi się, że 40" to będzie za dużo jak na ogladanie z 3-3,5 metra, ale jest naprawdę super (olimpiada była miodzio... szczególnie na Eurosporcie)

teraz muszę jeszcze uzupełnic sprzęt (amplituner i głośniki oraz tuner satelitarny) ale to juz temat na inny post.

Dodam jeszcze, że o ostatecznym wyborze przzesądziła mozliwość przedłuzenia gwarancji Sony do 5 lat - uważam, że warto było dołozyc 269 zł do ceny tv, która przeciez jest spora.

Pozdrawiam,
rav
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sony w klasie 40" - to jeden z najlepszych telewizorów na swiecie.
Obecnie na listach zakupów światowych zajmuje pierwsze miejsce.
Oczywiscie podtrzymuję ofertę do 37" Lcd - obecnie najlepsze na rynku oraz Plazmy Pioneera RXE - i masz komplet z Twojej klasy cenowej.
Teraz tylko konieczny pokaz - i wybór należy do Ciebie.
pozdrawiam
 

Edzia

New member
Witam,
przy zakupie sprzętu nie do końca sugeruję się ceną, lecz jego jakością i możliwościami. Czy wobec tego lepszym wyborem tv od samsunga będzie wspomniany sony, ponoć te dwa telewizory mają tą samą matrycę ( cokolwiek by to znaczyło), to czym tak naprawdę się różnią, że to decyduje, .że jeden jest lepszy od drugiego. Na jakie dane należy zwócić uwagę aby móc je porównać.

Kiki, ja nie chcę plazmy tylko LCD i nie 37" a 40"

pozdrówka:)
Edzia
 
Ostatnia edycja:

wlodek1956

New member
lcd 40-42

Witam zabieram głos bo mam doświadczenie z jednym i z drugim i tak :
samsung - jakość wykonania super , obraz mało naturalny (maluje obrazki ) ale lepszy moim zdaniem dla słabych sygnałów i co najgorsze 2 szt. i wadliwe?! obraz bardzo miły dla oka
sony - jakośc wykonania b.dobra ale nie ten "szpan" solidna robota , obraz typowy dla soniego chłodny ale moim zdaniem do bólu naturalny ! nie wybacza błędów w sygnale.Moim zdaniem do niego potrzeba DVD z dobrym "skalerem" i jak najleprzy sygnał. I na koniec drobiazg w samsungu podświetlenie włącznika oświetli średniej wielkości pokój a pilot o zgrozo wykonany z "samopocącego" się tworzywa.
Pozdro wlodek.
 

Edzia

New member
skoro sony i samusung są bee, to jaki telewizor może być naprawę dobry i za przyzwoitą kasę, a nie jakieś 20-30tyś.:???:



pozdrówka
Edzia
 
Ostatnia edycja:

myszek

New member
wlodek1956 napisał:
Witam zabieram głos bo mam doświadczenie z jednym i z drugim i tak :
samsung - jakość wykonania super , obraz mało naturalny (maluje obrazki ) ale lepszy moim zdaniem dla słabych sygnałów i co najgorsze 2 szt. i wadliwe?! obraz bardzo miły dla oka
sony - jakośc wykonania b.dobra ale nie ten "szpan" solidna robota , obraz typowy dla soniego chłodny ale moim zdaniem do bólu naturalny ! nie wybacza błędów w sygnale.Moim zdaniem do niego potrzeba DVD z dobrym "skalerem" i jak najleprzy sygnał. I na koniec drobiazg w samsungu podświetlenie włącznika oświetli średniej wielkości pokój a pilot o zgrozo wykonany z "samopocącego" się tworzywa.
Pozdro wlodek.
z tym wlacznikiem racja. musze na noc wylaczac listwe specjalnie bo tam mocno swieci :)
 

Edzia

New member
myszek napisał:
z tym wlacznikiem racja. musze na noc wylaczac listwe specjalnie bo tam mocno swieci :)
ale czy poza tym jesteś zadowolony z tego sprzęciku, czy posiada on klatkę stop (zatrzymanie obrazu)?

pozdrówka
Edzia
 

PMENKI

New member
Edzia napisał:
Witam,
przy zakupie sprzętu nie do końca sugeruję się ceną, lecz jego jakością i możliwościami. Czy wobec tego lepszym wyborem tv od samsunga będzie wspomniany sony, ponoć te dwa telewizory mają tą samą matrycę ( cokolwiek by to znaczyło), to czym tak naprawdę się różnią, że to decyduje, .że jeden jest lepszy od drugiego. Na jakie dane należy zwócić uwagę aby móc je porównać.

Kiki, ja nie chcę plazmy tylko LCD i nie 37" a 40"

pozdrówka:)
Edzia

Edzia

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie tak jak wspomniał KIKI pokaz w domu. Ja sam osobiście miałem pokaz od KIKIEGO. I nie rezygnuj tak szybko z plazmy. Osobiście też byłem nakręcony na LCD a po pokazach została u mnie plazma PIONEERA.

PMENKI
 

Edzia

New member
po przeczytaniu dużej ilości wypowiedzi ,doszłam do wniosku , że może lepszym wyborem będzie telewizor loewe Xelos A37" lub 42", tylko tak naprawdę nie wiem jakiego dokonać wyboru, bo 37" są trzy rodzaje i nie wiem czy się od siebie różnią prócz ceny i czym się różni 37" od 42" -oczywiście wielkością, ale czy tylko...

może ktoś pomoże doradzić?

pozdrówka
Edzia :)
 

wlodek1956

New member
lcd 40..

Witam ! - no Kolego niewiem jak u ciebie z czytaniem ale nie przypominam sobie abym napisał że samsung czy sony to BE... każdy ma swoje wady i zalety nie znam ideału i chyba nikt na tym forum takiego nie zna a co do samsunga ja miałem pecha tak twierdzi Pan kiki i skoro nikt po za mną nie zgłasza problemu z tym modelem to pewnie tak jest a ponadto muszę przyznać że na korzyść soniego przemawia mały zacny teścik proszę porównać materiał filmowy nagrany z wmontowaną w film fotografią w MPEG-2 nie wspomne o jpg a wnioski same się nasuną. I jeszcze jedno pokaz w domu to obecnie szansa na udany zakup a nie jest to takie proste o czym wielokrotnie pisano na tym forum. Pozdro wlodek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z pokazami jest najprościej. Sam sprawdzasz - z własnego sygnału bez nacisku i przymusu.
Zmniejszenie ryzyka do absolutnego minimum. A plazmy bym nie lekceważył. Jakość czerni póki co najlepsza.
pozdrawiam
 
Do góry