Zakup LCD 32" - drobna pomoc:)

ebolla

New member
Witam

Mam zamiar kupić rodzicom LCD jako prezent. Niestety po przeczytaniu forum, obejrzeniu modeli,nie umie się do końca zdecydować na konkretny model. Może coś poradzicie?

Wielkość pokoju: 4,5 x 3,5 m
Odległość od ekranu: najczęściej ok 3,5 - 4,0
Nasłonecznienie pokoju: duże - 2 okna + balkonowe, pokój od zachodu, od aktualnego crt mocno sie odbija , nawet przy zaciągniętych roletach nasłonecznienie jest duże.
obecny telewizor: Philips 25" CRT
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, sport, wiadomości
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 50% - 50%
preferowana wielkość matrycy: 32"
preferowana marka : Toshiba, Sony, Samsung.
Jakie urządzenia będą podłączone: USB - do oglądania zdjęc oraz do filmów. Do filmów może być DLNA.
jaki sygnał: Vectra z dekoderem HD, kilka programów HD (pakiet platynowy)
ma stać czy wisieć: stac
ile osób będzie oglądało - 2 na wprost (telewizor będzie ustawiony pod kątem, bo „punkt obserwacyjny” znajduje się w kącie pokoju).
jaka klasa cenowa: 1800 – 2500
Moje typy:
1. Toshiba XV733 (niestety nie ma odczytu divx na USB, no ale jest DLNA)
2. Sony ex500
3. Samsung lec650

Mam również pytanie związane z DLNA. Czy karta musi być dedykowana jak przy Sony ex500 (UWA-BR100) czy może być jakikolwiek kupiony na allegro?
 

Ares78

New member
A więc kilka podstawowych założeń, jeżeli nasłonecznienie jest tak duże jak piszesz to zdecydowanie warto skupić się na modelach z matrycą półmatową bądź matową, inaczej oglądanie w dzień może być mało komfortowe. Druga sprawa to odległość do odbiornika, 40 cali to takie minimum po uwzględnieniu ograniczonego budżetu. Odnośnie DLNA w ex500, to do komunikacji bezprzewodowej musi być UWA-BR100, telewizor sam w sobie nie ma sterowników, żeby obsłużyć dowolny adapter Wi-fi
 

ebolla

New member
Ten TV trafi po pewnym czasie do pokoju, który jest mniejszy i bedzie blizsza odleglosc.
A jak sie ma sprawa z DLNA w Toshibie? Tez jest potrzebny dedykowany adapter, ktory jak przegladalem ciezko u nas dostac?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
U Toshiby tak samo-karta dedykowana, a brak USB oznacza o 100zł tańszy TV(w porównaniu do modeli zeszłorocznych, gdzie było)-licencje i droższe hardware. Jeśli EX500 masz taniej niż Toshibę, to bierz Sonego w innym wypadku Toshibę polecam. Samsung moim zdaniem ma najsłabszy obraz z tej najczęściej porównywanej trójki telewizorów ze średniej półki. Ale dlaczego taki mały TV na tak dużą odległość? Tutaj nawet 40cali by pasowało.
 

ebolla

New member
Kombinowałem dzisiaj czy nie dałoby się skrócić odległości od ekranu. W sumie po małym przemeblowaniu odległość od ekranu byłaby w granicach 1,5m do 2m. Niestety 32" musza zostać na tą chwilę,bo wielkość wnęki nie pozwala na większy. Tak jak pisałem ten tv trafi później do innego pokoju a zostanie zastąpiony większym.

Sprawę DLNA mam rozwiązaną, dziękuje za informacje i pomoc. Adapter do Toshiby znalazłem w 1sklepie tylko,ale grunt, że jest.


Przy zmniejszonej odległości i niestety wymuszonym zakresie 32" jaki lcd polecacie? Któryś z 3 wymienionych modeli? Czy może coś innego?

Czytając forum wydaje mi się, że chyba Toshiba jest najlepsza. Dobry obraz itp. Dla mnie jedynym minusem jest tylko brak odtwarzania divx pod usb, no ale dlatego dopytywałem się o DLNA.

Aha, generalnie przeglądając cenniki to ten model Toshiby jest tańszy od Sony.
 

Tomek_75

New member
Podepnę się pod post. Odnośnie sony 40ex500 - czy to USB posiada również opcję nagrywania (pod wpięty dysk zewnętrzny)? Oraz czy samsung 40c650 ma taką opcję?
 

Ares78

New member
O opcji nagrywania na dysk zewnętrzny poprzez wejście USB w przypadku ex500 nic mi nie wiadomo...

ebolla jeżeli telewizor powędruje z czasem do drugiego pomieszczenia (dużo mniejszego) to faktycznie nie ma sensu kupować na wyrost.
 

ebolla

New member
to proponuję lcd Led :
Sharpa 32 Le 705
Toshiba 32 SL733
Samsunga 32B6000


Hmm, Toshibe będzie cięzko dostać w moim zakresie cenowym. Te 2500pln to jest maksimum jakie moge wydac,szczegolnie,ze jeszcze dochodzi wydatek na adapter. Reszta tv też blisko tej granicy cenowej jak tak patrzę.

A tak wogóle to nie rozważałem LED,myślałem,że są droższe i niestać mnie na tego typu tv.

Nawet nic nie czytałem o ledach (wiem tylko że jest full i krawędziowe). Jak led ma się do lcd? W sensie, która technologia lepsza?
 

ebolla

New member
W weekend byłem w centrum handlowym przyjrzeć się z bliska telewizorom. No i tu musze przyznać, że faktycznie 32" mogą być trochę za małe. Porównałem dwa modele 32" i 37", które stały obok siebie z pewnej odległości. Własnie przeglądałem katalogi i dane zwiazane z wymiarami 37". Od "biedy" powinno się udać wcisnać ten tv. W sumie przedział cenowy zostaje ten sam i trzy modele wybrane przezemnie,to jest:

1. Toshiba 37xv733 ( za tym modelem przemawia marka i cena).
2. Sony 37ex500 (ten model ogólnie jest zachwalany)
3. Samsung le37c650.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do modelu,jaki wybrać,to proszę o rady, gdyż dalej mam dylemat i niewiem na który model się zdecydować.

Pozdrawiam
 

ebolla

New member
Nie zmieścisz 40 cali?


To już wogóle. Przy wymiarach jakie ma Sony 37"(szerokość 92.1) będzie bardzo duży problem. Kolega mi jeszcze mówił,że w niektórych lcd da się ściągnać tą ramkę ozdobną. To by pomogło w przypadku Sony,ale musze w sklepie sprawdzić czy się tak da.

37" to jest naprawdę maksimum. Ogólnie 32" albo 37", modele te same. Dalej dylemat co wybrać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli dla rodziców i 37- to poszedł bym w plazmę Panasonica 37X20.
A środki które Ci zostaną przeznacz na programy HD.
Ale sprawdź koniecznie proszę 42 X 20 - z czasem rodzice Cię pochwalą i to mocno. I tak Ci zostanie na programy HD i to na 2 lata z góry.
 

ebolla

New member
jeśli dla rodziców i 37- to poszedł bym w plazmę Panasonica 37X20.
A środki które Ci zostaną przeznacz na programy HD.
Ale sprawdź koniecznie proszę 42 X 20 - z czasem rodzice Cię pochwalą i to mocno. I tak Ci zostanie na programy HD i to na 2 lata z góry.


Plazma czy jeszcze coś innego planowana jest w przyszłości do następnego pokoju. Wtedy będzie inny budżet i inne parametry. Narazie nic wygórowanego, rodzice mają raczej skromne wymagania;)

Czytam,oglądam....wybór zostaje mi między Sony 37ex500 (ciut drogi,można poczekać aż cena trochę spadnie) a Toshibą 37xv733....ale dzisiaj "odkryłem" inny model Toshki 37XV635DG, bardzo chwalony.

To jest model z zeszłego roku. Teoretycznie nowsze znaczy lepsze. Czy ktoś sie orientuje jak to się ma do xv733 a xv635dg.
Ps. Nawet cena tego drugiego modelu jest większa.
 

ebolla

New member
Po przeczytaniu wielu wątków i po długim namyśle, jestem zdecydowany w 100% na Toshibę. Na początek jako 1szy lcd w zupełności wystarczy. Mam tylko takie pytanie,czy ktoś się orientuje jaka jest matryca w modelu 37xv733? W sensie matowa,półmatowa?

Pozdrawiam
 
Do góry