Zakup kompletnego zestawu kina domowego - dla zielonego w temacie

Macieq79

New member
Witam!
Jestem kompletnie zielony w temacie kina domowego. Nie wiem kompletnie czym się sugerować przy jego zakupie. Kwota jaką chce przeznaczyć na jego kupno to max 3000 zł /pozostawiam ewentualny margines/. Ostatnio kupiłem nowy TV /Sharp lc37le320E/ obraz mnie powalił /w stosunku do tego co oglądałem przez ostatnie lata - antena naziemna na jakims TV crt/. Teraz pora na coś więcej i powiem że prawdą jest stwierdzenie "apetyt rośnie w miare jedzenia", jednak kompletnie nie wiem o co pytać.
Moje wymagania to:
1. koszt 3000 pln /+ewentualny margines/
2. dźwięk 5.1 z aktywnym subwoofer
3. amplituner
4. DVD lub bluray

Firmy jakie ewentualnie rozpatrywałem to Sony, Yamaha jednak po przeczytaniu kilku postów nie wiem kompletnie czy wogóle one się kwalifikują.

Pomóżcie prosze.
 

pkomp

New member
ty się nie o metraż pytaj tylko o akustykę pomieszczenia bo może się okazać że sub zabije wszystko :)

dvd obecnie odpada - nie warto w to inwestować
 

Macieq79

New member
Czyli tak DVD out i pozostaje bluray.
Filmy 70% + muzyka 30% /(konsola 15% - ale to przyszłość).
Pokój obecny jakieś 21-23m2 ale bedę się przeprowadzał w ciągu roku, a docelowe pomieszczenie to 37-40m2 /kamienica przedwojenna/
 

Macieq79

New member
Ojeju chcesz żebym zawał dostał? Cenowo kopletnie odpada same głośniki kosztuja 4k, 570 0,7k, 608 około 2k łacznie wyjdzie jakies 6,5k to jeszcze raz tyle co zamiarzam przeznaczyc na sprzęt. Chyba że minimum 2,5k rabatu mi załatwisz :-D.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

schwarz

New member
Faktycznie przeczytanie oczekiwań założyciela tematu nie boli. Chce wydać ok 3000 zł więc po co proponować sprzęt za 6000 zł? Można powiedzieć dołóż 500 zł czy 1000 zł bo naprawdę warto z powodu x ale nie tak;-)
 

pkomp

New member
schwarz napisałbym:
1.jak sprawdzić(gdybym nie wiedział)
2.bas w miejscu odsłuchu jest ok
3.w jednym miejscu basu mam aż za dużo ale 50 cm dalej nie ma go wcale

wiesz po co?by nie było pytań dlaczego mam super sub i nie gra albo dlaczego jak gra czasem bas to nic innego nie słyszę
:)

to nie taki szczegół jak sie wydaje - nie mozna tego olewac
 

schwarz

New member
Jak ktoś miał jakikolwiek sprzęt w pokoju to wie jaką ma akustykę. A jak jest zielony w temacie i nie ma sprzętu to jak sprawdzić?
 
Do góry