zakup kina

Snikers89

New member
Bez reklam
Jak dla mnie to te glosniki co masz juz zawieszone sa malo efektywne. Jeden glosnik jest blokowany przez ta polke. Ja bym je obnizyl na wysokosc glowy siedzac na sofie. Wtedy masz typowy sorround. Glosniki sufitowe jako dolby atmos na wysokosci sofy ale nie tak jak zaznaczyles prawie w rogach.
Ewentualnie odsunac sofe od sciany i za nia zamontowac 2 glosniki sciennie jako sorround back.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

losiu

Member
Jak dla mnie to te glosniki co masz juz zawieszone sa malo efektywne. Jeden glosnik jest blokowany przez ta polke. Ja bym je obnizyl na wysokosc glowy siedzac na sofie. Wtedy masz typowy sorround. Glosniki sufitowe jako dolby atmos na wysokosci sofy ale nie tak jak zaznaczyles prawie w rogach.
Ewentualnie odsunac sofe od sciany i za nia zamontowac 2 glosniki sciennie jako sorround back.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Jeden glosnik jest blokowany przez ta polke - no właśnie dla tego chcę coś zmienić
Ja bym je obnizyl na wysokosc glowy siedzac na sofie i tu jest problem z moją żonka ( muszę wybrać najpierw ampli i kolumny na przód to wtedy mogę pomyśleć jakie na rogi ale wolałbym w suficie
Ewentualnie odsunac sofe od sciany i za nia zamontowac 2 glosniki sciennie jako sorround back - to odpada

moje typy ampli
Onkyo 646
Harman 171 ( ale czy 161 mi nie starczy )
ja chcę mieć 5,1 , ten harman161 mi pasuję wyglądem , muszę wybrać się na odsłuch i zobaczyć co mi podpasi
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Wiec zostaje ci normalne 5.1. Sufitowe to tylko atmos nic wiecej.
Front to wiadomo jak ma stac. A sorround to tylko i wylacznie tak jak ci napisalem wczesniej. Obnizyc je do wysokosci glowy i tyle.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam

Widzę, że masz ten sam zestaw głośników co ja:D
Ja dorobiłem do swoich wysokotonowe od altusów bo piszczałki w maudio są żałosne.
 

losiu

Member
Widzę, że masz ten sam zestaw głośników co ja:D
Ja dorobiłem do swoich wysokotonowe od altusów bo piszczałki w maudio są żałosne.

sprzęcik sprawuje się dobrze ale przyszedł czas na zamianę i tu jak zawsze problem.Jaki ampli jakie kolumny? I jeszcze żeby druga połówka zaakceptowała :) bo ma do wystroju pokoju musi pasować .A zaczęło się od tego że żonka stwierdziła że czas na zmianę szafki pod sprzęt i tak sobie pomyślałem ona wymieni szafkę a ja sprzęt :) i wszyscy szczęśliwi.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
i tak sobie pomyślałem ona wymieni szafkę a ja sprzęt :) i wszyscy szczęśliwi.

Podoba mi się takie podejście:D Mnie czeka budowa lada chwila i w moim pokoiku staną Sonus Faber Venere 2.5. Kobiecie się bardzo podobały dopóki nie zobaczyła ich ceny xD
 

losiu

Member
chwilowo czas na wakacje jak wrócę to biorę się za odsłuch Dzięki za rady
czas wakacji sie skończył ( jak zwykle za krótko ) - przyszedł czas na wybór zestawu
czy możecie mi polecić jakiś salon we Wrocławiu gdzie mogę odsłuchać , parę wyszukałem ale może ktos z was miał już styczność z salonami z Wrocławia i może polecić .
 

abdul0412

New member
Bez reklam
czas wakacji sie skończył ( jak zwykle za krótko ) - przyszedł czas na wybór zestawu
czy możecie mi polecić jakiś salon we Wrocławiu gdzie mogę odsłuchać , parę wyszukałem ale może ktos z was miał już styczność z salonami z Wrocławia i może polecić .

Od kolejnosci , najlepszy co chodzino obsluge :

Mdb audio
Fusic
Top hifi
Media max ( obsluga dramatyczna i bezczelna)

Warto podejsc do tych trzech , kazdy ma inaczej zaadoptowane miejsce odsluchowe itp

Do tego w jednym salonie nie znajdziesz wszystkich propozycji. Wybierz kilka sprzetow, ktore chcesz odsluchac i pozniej zobacz co ci pasuje i ew. Niech sprzedawca cos od siebie zaproponuje.

Wszystko z glowa i spokojem. No i pamietaj odlsuch 10 min to nie odsluch.

Pzdr
 

losiu

Member
Od kolejnosci , najlepszy co chodzino obsluge :

Mdb audio
Fusic
Top hifi
Media max ( obsluga dramatyczna i bezczelna)

Warto podejsc do tych trzech , kazdy ma inaczej zaadoptowane miejsce odsluchowe itp

Do tego w jednym salonie nie znajdziesz wszystkich propozycji. Wybierz kilka sprzetow, ktore chcesz odsluchac i pozniej zobacz co ci pasuje i ew. Niech sprzedawca cos od siebie zaproponuje.

Wszystko z glowa i spokojem. No i pamietaj odlsuch 10 min to nie odsluch.

Pzdr
Dziękuję za informacje
 

losiu

Member
Pierwszy odsłuch zrobiony
Harman 171 i Quintas 6500 to była tragedia moje Onkyo z MAudio gra o klase lepiej , sam harman na żywo też okazał sie zbyt plastikowy
szybka zmiana na inny ampli i tu jedyne co z onkyo mogłem posłuchać to
TX - NR 555 i kolumny
monitor audio bronz6
Klipch rp 260f
zensor 7 dali
te pierwsze zbyt płaski dzwiek
drugie przesadzone brzmienie
a 7 dali byla tym co mi pasowało
kolumny polecane przez was
Melodika BL40
JBL Arena 180
Heco 900
nikt nie posiada do odsłuchu a szkoda
Jutro kolejny odsłuch i denon 2300
OBSIDIAN 600 HCP WHARFEDALE
zensor 7 dali
mam nadzieję że jutro będę wiedział czy pójdę w stronę onkyo czy denona
choć któryś ze sprzedawców mówił że onkyo jest lepsze
 
Ostatnia edycja:

losiu

Member
Od kolejnosci , najlepszy co chodzino obsluge :

Mdb audio
Fusic
Top hifi
Media max ( obsluga dramatyczna i bezczelna)

Warto podejsc do tych trzech , kazdy ma inaczej zaadoptowane miejsce odsluchowe itp

Do tego w jednym salonie nie znajdziesz wszystkich propozycji. Wybierz kilka sprzetow, ktore chcesz odsluchac i pozniej zobacz co ci pasuje i ew. Niech sprzedawca cos od siebie zaproponuje.

Wszystko z glowa i spokojem. No i pamietaj odlsuch 10 min to nie odsluch.

Pzdr
Mdb audio- polecam naprawdę miła ifachowa obsługa
 

losiu

Member
odsłuchy zrobione onkyo , yamaha , harman , denon
zdecydowanie podoba mi się dzwięk z DENONA z kolumnami zensor 7 (miałem odsłuchu z Denon AVR-X2300)
i tu mam pytanko do znawców jaki model wybrać Denona do moich potrzeb
2300
3200
3300
4200 ten wizualnie jest super ale jest zdecydowanie ponad moje możliwości finansowe
 

Rafal7

Banned
Jak seria 4 za droga to bierz coś serii 3 jest mocniejszy od serii 2 i ma wyjście pre out.
Ile masz kasy na ampli?
 
Ostatnia edycja:

losiu

Member
Jak seria 4 za droga to bierz coś serii 3 jest mocniejszy od serii 2 i ma wyjście pre out.
Ile masz kasy na ampli?
muszę wysłać do różnych sprzedawców moje typy i wtedy ocenię ile może ta całość kosztować i łatwiej będzie podjąć mi decyzję na jaki sprzęt mnie stać , ceny w salonach i na stronach są zawyżone i po małej wymianie zdań okazuje się że mogą sporo zejść z ceny
 

losiu

Member
muszę wysłać do różnych sprzedawców moje typy i wtedy ocenię ile może ta całość kosztować i łatwiej będzie podjąć mi decyzję na jaki sprzęt mnie stać , ceny w salonach i na stronach są zawyżone i po małej wymianie zdań okazuje się że mogą sporo zejść z ceny
No niestety co do rabatów to jest bardzo ciężko , więc muszę troszkę zmienić swoje wymagania żeby cena była na moją kieszen ( chcę kupić całość za jednym razem )
moje typy były takie

Dali zensor 7 - tego nie chcę zmieniać
vokal - tego nie chcę zmieniać
SUB E-9 F - może na coś rozsadnego
PHANTOM E -50
Denon AVR-X3200W
i tu proszę o pomoc w wyborze
to Denon AVR-X3200W mam zamiar zmienić na AVR-X2300W czy poza mocą i wyjściem preout sa jeszcze jakieś znaczące różnice????
i jeszcze muszę zmienić PHANTOM E -50 na coś tańszego , czy może ktos coś zaproponować??
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Bedzie zdecydowanie lepsze brzmienie , wieksza odczuwalna moc no i po co ci nowy model ? Ma tylko dwie funkcje dodatkowe a dekodery typu atmos czy dts x obydwa posiadaja i w moim przekonaniu sa bardziej istotne niz inne dodatki.

Pzdr
 
Do góry