Zakup KD - prośba o pomoc

mseredin

New member
Cześć wszystkim. Z okazji zbliżających się urodzin (niestety już 40.) zaplanowałem sobie kupić w prezencie zestaw KD, a dokładnie wymienić soundbar HK SB26 na coś poważniejszego. Sam soundbar w sumie mnie zadowala dźwiękowo (filmy, seriale, sport, gry). Muzyki słucham tylko na słuchawkach. I estetyczna na początek budżet nie będzie zbyt wysoki bo chciałbym się zmieścić w maksymalnie 4-5k. Pokój to 20m2 (5x4m), a TW stoi dokładnie na środku dłuższej ściany. Najważniejszym aspektem zestawu muszą być głośniki które można powiesić. Niestety nie mam żadnej możliwości kupić kolumn stojących. Sam zastanawiałem się nad HKTS 16 lub 35 (tak wiem że nie jest to zestaw najwyższych lotów). Ogólnie nie oglądam niczego bardzo głośno (dźwięk jest ustawiony tak aby nie przeszkadzał w rozmowie z odległości 1m, dźwięk powinien być po prostu fajny, dialogi czyste (wszystko oglądam w oryginale z napisami). Byłbym wdzięczny za jakąś pomoc bo sam niestety nie znam się na takim sprzęcie a wolałbym nie utopić pieniędzy w badziewie. Sam zakup planuje jakoś na początku lub połowie października.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Warto kupić jeszcze lepsze HKTSy czyli HKTS30WQ (białe) lub HKTS65BQ (czarne). Do tego amplituner z automatyczną kalibracją i mikrofonem, np. Harman AVR-161s i będzie dużo lepsza przestrzeń z odwzorowaniem źródeł dźwięku.
 

kamil.szymcz

New member
Cześć,
blackninja ma rację, HKTS60BQ można nabyć już za 2-2,5k do tego amplituner HK ok 2 tys i masz świetny zestaw. Mój poprzedni zestaw to właśnie HK AVR171S i głośniki HK HKTS60BQ powiem szczerze coś niesamowitego...sprzedałem niedawno. Głośniki jak powiesisz dodają oryginalności wnętrzu, są one po prostu ładne. Dźwięk w filmach jest potężny, subwoofer u mnie miałem na 1/4 a i tak filmy akcji wymiatały. Ogólnie polecę każdemu ten zestaw.
 

mseredin

New member
Oki. Dzięki za info. A amplituner zastanawiałem się nad jakimś onkyo 555 czy coś w tym stylu. Te HK będą lepszym wyborem?
 

mseredin

New member
Dzięki za pomoc. W takim razie chyba będę celowal w zestaw HK. Tak jak pisałem zakup prawdopodobnie w październiku.
 

Trevor123

New member
Ja ostatnio kupiłem w sklepie internetowym HK AVR161S za 1549zł oraz HKTS za 2650zł. W muzyce nie gra to jak mój zestaw stereo na chińskiej lampie + małe minimonitorki, ale w kinie domowym naprawde jest świetnie. A jeszcze nie stroiłem zestawu dedykowanym mikrofonem tylko ręcznie.
 

mseredin

New member
No i jestem już po odsłuchu i po wczorajszym wieczorze oraz dzisiejszym poranku zdecydowany jestem praktycznie na Klipsch RP-160M + RP-440C. Jedynym pytanie pozostaje czy na tyłach R-15M dadzą sobie jakoś radę (przynajmniej na początku), czy od razu jednak celować w RP-150M? Dodatkowo pytanie o ampli bo u znajomego kolumny były podłączane do: Denon AVR-X2400H i Yamaha RX-A670. Ja planowałem Onkyo TX-NR656, co z głośnikami i tak już dosyć mocno nagina budżet. Czy ten Onkyo da radę? Później planuje kupić suba do zestawu, jednak tutaj sytuacja jest o tyle trudna że nie jestem w stanie zmieścić nic ponad 10" (a najlepiej 8"). Wiem że to pewny kompromis ale myślę że ns 17m2, taka 8 już powinna sobie nieźle poradzić. Z subów zastanawiam się nad: VELODYNE EQ-MAX 8 (lub 10) oraz KLIPSCH REFERENCE R-110SW. Tutaj zdecydowanie skłaniam się w stronę EQ-MAX 8 bo ma dobre opinie oraz ma idealna wielkość :)
 

kuczum

New member
Onkyo TX-NR656 da radę. Kolumny Klipsch są wydajne energetycznie - nie potrzebują dużo prądu, aby pokazały pazur. Onkyo oraz Klipsch najczęściej chodzą parami :)
 
Do góry