Zakup internetowy --> odstapienie od umowy

Witam


Rozważam zwrot, TV kupione przez internet w jednym z sklepów internetowych. Po kilku dniach pojawiły się mankamenty które wpływają na jego zwrot.


Mam pewne obawy co do zwrotu. Tv wyjęte z kartony (karton + styropian cały) folia na ekranie i listwy ochronne na ni również (nie ściągane).


Z oryginalnego foliopaku zostały wyjęte jedynie podstawa i śrubki do przykręcenia podstawy.
Foliopak został przecięty.



Czy sklep internetowy może odmówić zwrotu TV ?
Przypuszczam że nie, ale pewnie może pomniejszyć kwotę zwrotu ?

Czy Sklep internetowy może tak zrobić ? Jeśli tak jakie jest ryzyko procentowe ?
Boję się że zawyżą stratę na ich korzyć i dostanę 50 czy 70 % wartości TV. A moja strata to zabrane % + koszt zwrotu. To już mam dylemat czy go zwracać.
 

VitoCx

Member
Jak go nie zniszczyłeś to nikt zwrotu nie odrzuci. Nie ma czegoś takiego jak zwrot 70% itd. Przecież to normalne ze mogłeś go rozpakować i sprawdzić. Do 14 dni masz zwrot bez podawania przyczyny.
Czyli miniled nie taki dobry jak niektórzy zachwalają? Co zaważyło ze zwracasz?
 
Sam nie wiem tak 50/50. Ale do zwrotu przyczyniają się:

* Najważniejsza wada, wrażenie że prawdopodobnie procesor nie wyrabia i przycina przy szybkich scenach. Wczoraj puściłem ten sam materiał (fragment filmu) na Oled-zie LG i niektóre sceny na LG były płynniejsze więc coś jest na rzeczy

* odwiedziłem dwa sklepy RTV i w obu stwierdzili że ekrany LCD reż się wypalają. Nie jeden piksel ale cała linia. Albo może siadać to podświetlenie mini led te strefy. (nie wiem czy to marketing sklepu że reklamują tylko oledy a ganią wszystko inne)

* powidok / wypalenie napisu SAMSUNG na telewizorze w sklepie. Widziałem na własne oczy w sklepie na ekspozycji ten TV ale większy chyba 74cali i na ekranie był wypalony napis plus tło jak w OLED-zie !
Jeśli dobrze pamiętam na białym tle, puszczony spod SAMSUNGA który był zapętlony. Sprzedawca (pracownik Samsunka) był trochę zmieszany i informował że to wynik nieszczęśliwego uderzenia w matrycę w trakcie oglądania i w domowych warunkach to się nie zdarzy. Może u mnie nie ale już sam nie wiem czy wierzyć czy to było od uderzenia czy po prostu jest jakaś ukryta wada tych matryc. Oled podobno jest w stanie się zregenerować a LCD już nie.

* czerń jest OK, aczkolwiek jak puściłem test w ciemnym pokoju gdzie na ekranie porusza się jasna "DUŻA" kula. Jak kula poruszała się w środku ekranu czerń wokół niej była OK ale jak kula zbliżyła się bo bocznej ramy TV i znikała na krawędzi TV tło całe się rozjaśniało nie wiedząc czemu skoro kula jest w prawym ramie TV dlaczego włączały się wszystkie strefy. Może to tylko prawdopodobnie jest jakaś wada w oprogramowaniu sofcie (do poprawienia) że jasny obiekt który jest zaraz przy bocznej krawędzi włącza całe podświetlenie. A może przesadzam... (ale ten punkt bym pominął to tak na siłę doszukuję się)

* TV głównie dla rodziców którzy pewnie nie zauważą różnicy ale mam takie coś z tyłu głowy że to zawsze LCD a nie oled który jest w podobnej cenie.

* nadal boję się wypaleń w OLED-zie i to wszystko zależy od rodziców ile będą oglądali TV. Przez okres tygodnia był mało eksploatowany ponieważ mamy drugi TV w kuchni który w zasadzie chodzi 24 godziny na dobę sądziłem że to się zmieni od kupna a jednak przyzwyczajenie zostało i teraz wychodzi że TV będzie chodzi 1-2 godziny wieczorem wiec prawie nic...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie potrzebnie się boisz oledów - on nie gryzie i wygra z każdym LCD Samsunga. A że masz w podwójnej promocji - to masz i radość jakości i wartości zakupu.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Nie spotkałem się jeszcze aby w LCD panel się wypalił !!!
Jedynie co może być w LCD ( panelu ) to : albo piksele się wypalą / przepalą , może wyskoczyć pionowa . pozioma linia / linie , może dojść także do elektronicznego uszkodzenia matrycy ( pojawiające się pasy kolorowe przy oglądanym programie )
 
Nie spotkałem się jeszcze aby w LCD panel się wypalił !!!
Jedynie co może być w LCD ( panelu ) to : albo piksele się wypalą / przepalą , może wyskoczyć pionowa . pozioma linia / linie , może dojść także do elektronicznego uszkodzenia matrycy ( pojawiające się pasy kolorowe przy oglądanym programie )


Ja też kupowałem telewizor SAMSUNGA z myślą że TV posłuży kolejne 10 lat.
Może i tyle posłuży.


Co to wypalenia, naprawdę widziałem ten model z statycznym napisem SAMSUNG. Jak będę w okolicy teko sklepu spróbuję nakręcić film lub zrobić zdjęcia i wrzucę. Sam byłem zaskoczony TV nowy pewnie ma rok czasu a przecież to nie OLED. Może pracownik mówi prawdę i ktoś uderzył w matrycę i obraz w momencie uderzenia został na stałe.

W oledach wypalenie wygląda na rozmyty, w tym przypadku widać ostre kontury jak by przebitka (nie wiem czy dobrze się wyraziłem) Na innych kolorowych scenach nie widoczna ale na jednym tel widać ewidentnie wyraźny napis (może to nie wina tego modelu TV ale matryc VA ??)
 

Vex

Member
Bez reklam
Nie spotkałem się jeszcze aby w LCD panel się wypalił !!!
Jedynie co może być w LCD ( panelu ) to : albo piksele się wypalą / przepalą , może wyskoczyć pionowa . pozioma linia / linie , może dojść także do elektronicznego uszkodzenia matrycy ( pojawiające się pasy kolorowe przy oglądanym programie )

Zapytaj kogoś kto pracuje w monitoringu w jakimś korpo gdzie mają walla z TV z wykresami :D masa TV tak się wypala, po to się kupuje wielkoformatowe monitory LCD, a nie TV po taniości :D Tak po taniości, bo TV potrafi kosztować np 2500 zł, a monitor w tym samym rozmiarze np 5000 :)
 

VitoCx

Member
Jedynie co może być w LCD ( panelu ) to : albo piksele się wypalą / przepalą
Ja tez się nie spotkałem ale to nie znaczy ze temat nie istnieje skoro kolega dziadek widział na własne oczy. Może to nie wypalenie ale inne zjawisko, które powoduje powidoki. Dla mnie to nie żadne uszkodzenie mechaniczne tylko ewidentnie defekt matrycy spowodowany wyświetleniem statycznego obrazu. Bo jak inaczej to wytłumaczyć..
 

PIKeR

New member
Temat ciut stary, ale odpiszę dla potomnych - LCD się nie wypalają, a występuje w nich zjawisko (jak dobrze pamiętam) "retencji". Różni się ona od "wypalenia" tym, że jest odwracalne - w czasie zależnym od czasu wyświetlania utrwalonego obrazu. Dotyka to bodajże głównie IPSów, i zdarza się też w ekranach komputerowych - w moim Macbooku po naprawdę długim czasie pracy widać docka (pasek zadań z Windows) przez dobre kilka minut. Jest to szczególnie upierdliwe przy oglądaniu filmów na całym ekranie.
Ale to znika, gdy wyświetlany obraz jest dynamiczny to już po kilku sekundach.
 
Do góry