zakup hd playera

macmet

New member
Witam drodzy forumowicze! Mam do Was pytanie a mianowicie chodzi o wybór odtwarzacza poczytałem sobie na temat nowego asusa o!play lub hyundaya r600. Posiadam sprzęt onkyo tx- sr607 i głośniki jamo c405 bez suba wszystko w pok 20m2. Chciałbym się cieszyć dekoderami dźwięku HD. Czy jest sens aby kupować player hd z takimi dekoderami i czy usłyszę różnicę w dźwięku między dts a dts hd-ma chodzi głównie o koncerty i filmy, docelowo planuję zakupić blu raya. Co mi doradzicie ?
 

Bludisk

New member
Usłyszysz usłyszysz. Z asusem nie miałem do czynienia imało wiem na jego temat, ale hyundai r600 moim zdaniem będzie jak najbardziej dobrym wyborem. Z resztą możesz sobie poczytać o jego możliwościach na stronie producenta, albo na humanmedia. Ja jestem zadowolony z tego odtwarzacza. Z asusem tak jak wspominałem nie miałem do czynienia, więc nie wiem jak sobie radzi z dźwiękiem.
 

pkomp

New member
usłyszysz jak masz dobre ucho - jak dostaniesz dobrze zrobiony DTS to możesz jej nie usłyszeć - podobnie z DD przy koncertach...

panowie pisząc to nie wzięli pod uwagę że to albo film albo koncert gdzie usłyszeć takie różnice naprawdę nie jest łatwo

oczywiście i tak bym się nie zastanawiał i brał odtwarzacz z hd audio ale koncertów nie oglądam z tv a w filmach taka jakość i tak nie jest potrzebna(w znaczącej większości)

ps.marciniozo to wszystko formaty bezstratne więc o czym piszesz?źródło dla nich jest identyczne a jedyne różnice jakie powstają(a zapewne powstają) to podczas kodowania bo DTS jest inaczej kodowany niż DD...PCM to czyścioch bez jakiejkolwiek ingerencji typu podział pasma ( z tego też powodu olałbym ciepłym moczem true HD i MA i pozostał przy PCM bo to jedyny naprawdę wierny format)
 
Ostatnia edycja:

radoskur

New member
A czy w ogóle są jakieś tanie odtwarzacze obsługujące DD 7.1 otaz DTS-MA 7.1? Ostatnio trochę czytałem w specyfikacjach i okazuje się że modele które mają pass through DD 7.1 obsługują DTS-MA ale już tylko w 5.1 i co by było śmieszniej obraz wtedy nie idzie w 24p (przykład IvyBox mp3011hw).

Czy są jakieś modele które mają wsparcie dla DTS-MA 7.1 z obrazem 1080p24 ?
 
Do góry