Zakup dwóch TV -- 50 i 65 cali

josephik

New member
Witam


Nadszedł czas na zakup nowych tv LCD. Potrzebuje porady co jest teraz na szczycie jakościowym ;)


Ostatni mój poważny zakup to 2010 rok:) - Toshiba 40xv733, która śmiga pięknie do tej pory. Z tego powodu mam sentyment do tej marki ale widzę że licho z nimi coś teraz.



Pierwszy TV będzie w pokoju u córki. Pokój bardzo dobrze doświetlony: dwa okna dachowe i szczytowe ale sam TV będzie we wnęce więc bezpośrednio na niego nie będzie świecić.
Rozmiar to najlepiej 50". Oglądany będzie z różnych kątów ale postaram się go powiesić jak najoptymalniej. Musi mieć androida, youtuby itp. 100Hz mile widziane. Podłączony będzie pod dekoder 4k CP i jakiś odtwarzacz BluRay. Budżet do 3k.

Wstępnie zastanawiam sie nad:
TCL 50C725
Philips 50PUS8535 / 50PUS7906 - nie wiem czym się różnią poza hdmi 2.1


Drugi TV to sypialnia/miejsce do tv. Telewizor będzie w ciemnej wnęce. Rozmiar 65". Oglądany praktycznie tylko na wprost. Android itp musi być. 100hz bardzo mile widziane. Podłączony będzie pod dekoder 4k CP i jakiś odtwarzacz BluRay. Budżet do 4k.
Wstępnie zastanawiam sie nad:
TCL 65C815 - tylko nie wiem czy potrzebny mi ten wbudowany soundbar bo i tak planuje dokupić oddzielnie
Philips 65PUS8535
Toshiba 65UA2B63DG - nic o nim nie wiem, dodany z sentymentu


Proszę o opinie i propozycje Może wreszcie zdecyduje się na zakup z forum :-D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dobre wybory.
1. TCL 50C725 za 2400 zł
2. TCL 65C815 za 3800 zł
Mają wszystko co CI potrzeba.
Plus dodatkowo pakiet gratisów .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz alternatywę nowych modeli Philipsa z Androidem:
- Philips 50PUS8506 za 3599 zł
- Philips 70PUS8535 za 3999 zł
Plus pakiet dodatkowo do każdego bo jesteś niebieski.
 

josephik

New member
50" już wybrałem marki TCL

jako, że może dobrze by było ten drugi 65" wziąć innego producenta to zacząłem trochę węszyć
w kręgu tv 100/120hz w zbliżonej cenie pozostały:

TCL 65C815

Samsung QE65Q77TAT
Samsung QE65Q80TAT
LG 65NANO867
SONY KD-65XG8505

Może ktoś z forumowiczów posiada któryś z modeli i może coś o nich powiedzieć.
Jak one wyglądają na tle tego TCLa 65c815 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No raczej w domu mało kto może mieć wszystkie te modele.
Szczególnie że Sony sprzed 2 lat
LG Nano na Polskę to 863
A Samsungi mas bez DV.

Brałbym TCLa 65C815 lub LG Nano też z kropkami kwantowymi.
 

josephik

New member
czytałem to właśnie i strasznie ludzie narzekają na kiepską czerń
zostanę przy tym tlc 50C725

co do tego 65cali to doczytałem ze ten tlc c815 nie ma eARC a to dla mnie istotne

widzę że trzeba będzie rozbić świnke żeby kupić tv ze 100hz, eArc oraz dolby vision i atmos
 

johnybubu

Member
Z tego co kojarzę to uKikiego,w Twoim budżecie znajduje się 65nano903
Z tego co pamiętam ,cena ostatnio była 3999pln.
Ma hdmi 2,1 , 100h, direct led..Jednak to IPS.
 

josephik

New member
Te lg na ipsie chyba wszystkie mają tą samą bolączkę

Z tego co widzę to najtańszy tv z potrzebnymi bajerami to Sony serii xh90 albo x85j
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale nie ma nowych już dawno w sprzedaży.
Sprawdź proszę Mini Leda 65C825 - zmienisz zdanie,
 

Mens

Member
Wklejam cytat na temat LG z innego tematu. Moze lepiej jeszcze przemyslec zakup.

Napisał 12jojko
Chyba tylko LG-kom podświetlenie pada częściej, bo montują ledy bez radiatora. Ostatnio ojciec znajomego dostał do serwisu 2x LG rocznik 2020 z serii nano 8, oba bez jakiegokolwiek odprowadzacza ciepła, zamontujesz bylejakiego chinola z radiatorem i dłużej wytrzyma niż na oryginalnych taśmach. Tak nas producenci robią w konia, nawpychają magiczne technologie, a dadzą najtańsze taśmy led, byleby się zepsuł za 2 lata i do sklepu po nowy.
 

josephik

New member
LG odpuszczam - macie rację

Kiki minileda to ja bym chciał ale 6k to niestety dla mnie za dużo

Czy u Ciebie kupię któryś model Sony 65" z serii xh90 ?

I pytanie czym różnią się poszczególne modele np 9005 od 9096 ? Są też takie które na początku zamiast KD mają KE - co to za różnice?
No i najważniejsze pytanie czy brać model zeszłoroczny xh czy tegoroczny xj ? Te nowe nie mają "full array"
 

josephik

New member
Dzięki za info
Co do 50 to wezmę tcl 50c725 u Krzysztofa najprawdopodobniej - czekam jeszcze na ceny na Sony :D.
Trochę się obawiam o kąty w tym tcl ale ips'a nie chce a i monety na tego małego chciałbym jak najmniej przeznaczyć
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony różnią się podstawką.

O kąty nie musisz się obawiać w TCL, w tej klasie.
Sony 65XH90 masz za 4499 zł z pakietem
Bez pakietu 100 zł taniej.
 
Do góry