Zakup dobrego suba?

mxw2

Member
Witam,
chce skompletowac kino domowe posiadam narazie takie rzeczy lub bede posiadac:

1. Amplituner onkyo sr-608
2. Kolumny albo STX FX-300 - atrakcyjna cena i dobra jakość, lub Klipsch rf62 - dobre basy nieco droższe
3. Posiadam wiele kolumn dodatkowych ktore w niedalekiej przyszlosci wymienie: 2 kolumny z wieży stereo Sony rx88 daja rade narazie i 3 kolumny VK jeden centralny 2 boczne


Do tego chce kupic Suba dobrego do kwoty 1000zł. Czemu kupuje przed zakupem kolumn frontowych? Bo mam luźny 1000zł a zeby miec 2000zł musze czesc akcji sprzedac a narazie nie chce bo beda wzrastac i chce troche na nich zarobic.

Słucham muzyki i filmow 40/60. Pokoj obecnie niewielki 12m ale w przyszlosci bedzie salon kolo 30m wiec zeby gralo tu i tu jak kupic to jeden a porządny i mam nadzieje ze w 1000zł się zamknę:)
Proszę o propozycje

A to ktore kolumny wziąc też mozecie mi jeszcze pomoc bo juz odrzucilem mase kolumn nie sluchalem stxow wiec nie wiem jak graja ale z opini slyszalem ze bardzo dobrze do tego maja nieco wieksza moc nic rf62 i sa masywniejsze inne sluchalem zostawilem rf62 jako jedne z lepszych w cenie do 2500zł.
 

don111

Banned
na moc podawaną w danych technicznych to nie patrz... akurat w tym przypadku powinno być odwrotnie
STX nie słuchałem ale wg forumowych opinii (trochę pewnie przesadzonych) grają bardzo dobrze, są na dobrych przetwornikach
Klipsch RF są nieopłacalne w obecnych cenach, za podobną cenę masz np Monitor Audio BX6 (bardzo ustawne, można zatkać bas reflexy), Magnat Quantum 657, to są kolumny lepsze i nie słabsze, o ile zależy Ci aż tak na mocy...
 

mxw2

Member
wiesz klipsche za 2500zł moge kupic a bx6 minimum 3100-3200zł troche wiecej a stx dzieki tym wlasnie opiniom mnie do siebie przekonują i ceną 2150zł z przesyłką
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Grasz na giełdzie to może zaciekawi Cię jeszcze jeden aspekt. O jakości wyrobu świadczy cena na rynku wtórnym porówna je dla Klipscha, Monitor Audio i stx.
 

mxw2

Member
Problem jest taki że rzadko sa jakiekolwiek oferty sprzedaży takich kolumn na allegro jeszcze nie spotkałem używek a gdzie indziej ciezko o takie. Ponadto używanych nie kupie bo wzmacniacz uzywany moglbym kupic ale ku kolumnom skłaniam się nowym bo rózni ludzie w rózny sposob użytkują swój sprzęt.

A jaka jest Twoja opinia poza tym zeby brac bx 6 bo z polki cenowej dla stx i rf62 jest bx5 jeśli już porownywac w podobnej cenie?
 

mxw2

Member
Nie rozumiem jak u Black Ninja miałbym bx6 taniej niz rf62 to w jakiej cenie niby by były nowe? To z angli są sprowadzone czy jak?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Proponuję do niego napisać i wtedy sam się przekonasz. I czuję w kościach, że dołączysz do grona zadowolonych klientów ;]

Blackninja, pozdrawiam ;]
 
Do góry