Zakup Amplitunera za ok 2K.

marrik

New member
Witam.
Nadszedł czas na zmianę wiekowego kina domowego na coś nowszego. Obecny amplituner Kenwood KRF-V 6090D mimo że gra, to nie odtwarza nowych formatów dźwięku i wszystko puszcza w stereo.
Szukam amplitunera z Wi-Fi, bluetooth, radiem internetowym, korektorem dźwięku.
System najlepiej 5.1 ale to nie warunek.
Na oku mam Pioneer VSX-831 lub Denon AVX-X1200W ale nie wiem czy to dobry wybór. Jak jest coś innego w podobnej cenie to proszę o sugestie. Sprzęt tylko nówka.

Druga sprawa głośniki.
Obecnie są dwa Altony 110, centralny i satelitki Eltax Universe, subwoofer PJ (Jamo) 6000 A.
Kompletnie nie mam pojęcia co wybrać, ale na razie ampli będzie grać na tym.

Z góry dzięki za wszelkie propozycje.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Onkyo 656 kupisz w tej cenie ( pisz na priv do Blackninja ) , to wyższy model od tych co napisałeś o sporym potencjale mocy , lub szukaj Denon X2... , Pioneer 9..

duże masz pomieszczenie ?
 

marrik

New member
Pomieszczenie 6m x 3,5m.
Od przednich głośników siedzę ok 5m, tylne ok 1m.
Możesz krótko napisać czemu te modele lepsze co wymieniłeś? Ciekaw jestem czy jest sens dopłacać.
 

mors111

Active member
Bez reklam
to wyższe modele i łatwiej będzie wysterować głośniki , Denon x1200 to bardzo podstawowy model z zasilaczem 430W ( źle nie jest ale Onkyo 656 ma 570W zasilacz a jego poprzednie modele z serii 6.. miały ponad 600W ) , zabawa w Denonie zaczyna się od X3...

piszesz że chcesz wydać 2kł , więc dlatego poleciłem Onkyo 656 , które tyle kosztuje
 

marrik

New member
No i to jest konkretna odpowiedź. Wiesz dołożyć można zawsze dwie, trzy a nawet pięć stówek, pytanie tylko czy warto. Dodatkowo moim hamulcem jest żona:)
Chyba wezmę tego Onkyo NR656 choć znów zastanawiam się czy dopłata 300zł w stosunku do NR555 jest zasadna. Z tego co czytałem, one różnią się tylko ilością wejść hdmi i mocą. O ile te wejścia to szczegół to bardziej zastanawiam się czy te 30W na kanał robi aż taką różnicę?


Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 

marrik

New member
Zatem temat do zamkniecia.
Padło na Onkyo TX-NR656 oraz, jako że pięknie razem grało, glosniki Audio Pro Avanto 5.0.
Nie wiem czy mogę ale chciałbym podziękować Panom z Uniwexa w Rybniku, za pomoc w doborze.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 

seba697

New member
witam przymierzam sie do zakupu amplitunera
jako ze do tej pory mam onkyo model TX-SR604E z którego byłem bardzo zadowolony zadowolony
teraz szukam czegoś więcej miedzy innymi dolby atmos
zastanawiam sie nad modelem
Onkyo TX-NR555 lub Onkyo TX-NR656
możecie mnie wspomóc w wyborze ? chyba ze jest jeszcze inny fajny sprzecik w podobnych $
 

kaktusr

New member
Polecę onkyo 656 ampli ma wszystko co obecnie potrzebne i nie kosztuje majatku. Szkoda ze nie mozna podlaczyc wiecej jak 2 glosniki do atmosa ale w tej cenie nie ma tego nikt.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Polecę onkyo 656 ampli ma wszystko co obecnie potrzebne i nie kosztuje majatku. Szkoda ze nie mozna podlaczyc wiecej jak 2 glosniki do atmosa ale w tej cenie nie ma tego nikt.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

I dobrze że nie ma bo w tych pieniądzach to i tak taki amplituner nie dałby rady tego wszystkiego napędzić.. na odpowiednim poziomie.. a tak to jest całkiem "zgrabny" amplituner..
 

GleNinja

New member
onkyo 676 - jak na razie śwetnie sie sprawdza, choc jeszcze nie wykorzystuje pelnych mozliwosci
ale z czasem będzie lepiej :0
 
Do góry