Zakup Amplitunera do 400 PLN, potrzebna pomoc

Zakręcony1

New member
Witam wszystkich,
jestem od niedawna w posiadaniu zestawu głośnikowego:
TONSIL Fenix który składa się z:

2 kolumn 100W 8 ohm
2 satelit 50W 8 ohm
1 głośnik centralny 50W 8 ohm,
1 subwoofer aktywny 50W

Chciałem teraz do tego dokupić sobie jakiś używany amplituner max do 400 PLN. To mój pierwszy zestaw kina domowego więc nie szaleje, od czegoś trzeba zacząć. Przeglądałem kilkanaście stron trochę czytałem ale potrzebuję podpowiedzi. Pierwsza sprawa to producent, brałem pod uwagę Yamahę oraz Denon-a. Druga sprawa to czy i do czego potrzebne są wejścia wejścia HDMI. Trzecia sprawa to ilość kanałów 5.1, 6.1, 7.1.

Znalazłem sobie fajny model Denon-a DENON avr 3802 (bez pilota) podobno ma 7.1 i jest uważany za fajny sprzęt, nie ma pilota i HDMI.

Yamahę można już w tej cenie mieć z pilotem i HDMI ale są różne opinie.

Proszę Was o podpowiedź co jest warte uwagi, czy bez HDMI można wyciągnąć z dekodera Toya dobry dźwięk i czy przyszłościowo do takich starszych amplitunerów można podpiąć np BR.

Z góry dzięki za odp. Paweł - Łódź
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Za takie pieniądze to myślę że warto tego Denona na początek sobie zafundować o ile jest sprawny.

tu masz taki tekst o nim

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=...=EnXQLi3IVxFPJVZMWdoxBA&bvm=bv.71198958,d.bGE

Jak by co zawsze możesz dołożyć pln i kupić coś nowszego.
Z tym 7.1 to raczej takie umowne w tym modelu ;-) jak zresztą w wielu innych z tego okresu.
Chodzi o separację kanałów a w zasadzie w jaki sposób wybrzmiewają te dodatkowe głośniki.
Niby są a jak by ich nie było.
 
Ostatnia edycja:

Zakręcony1

New member
ok, z tym pilotem do tez się mocno zastanawiałem i chyba warto go mieć- dobra uwaga. Tak sobie posiedziałem jeszcze, poczytałem i na oku mam jeszcze prawie nowego Denon-a AVR-X500 parę złoty więcej by to wyniosło ale jest gwar. i cały komplet. Jak myślicie lepiej brać tego staruszka AVR-3802 czy warto tez zastanowić się nad czymś nowszym z HDMI np AVR-X500 jeżeli oferta podobna? To juz nie 7.1 ale tylko 5.1. Kolego z Pioneer-em dzięki za propozycje ale szukam Denon-a albo Yamah-y.
 

Rafal7

Banned
Ten denon proponowany przez Ciebie jest wiekowy że tak powiem, nie ma hdmi i pilota.Nie wiem o jakich Yamahach piszesz.
Pioneer który ja zaproponowałem ma Hdmi, przesyła 3d, posiada dekodery hd .
 

Zakręcony1

New member
No dobra to ustaliliśmy że te nowe podstawowe modele z seri X to badziew, przekonuje się po woli do tych AVR-1xxx pytanie czy jak trochę podniesiemy kwotę którą mogę przeznaczyć to czy szukać jeszcze czegoś z serii AVR-1xxx bo widzę że tych modeli jest masa są AVR-2xxx, AVR-19xx, AVR-15xx i inne. A może ten AVR-1709 jest sprawdzony i znany na rynku (rarytas) i dlatego go polecacie. To mój pierwszy zestaw i chcę być z niego zadowolony, a jak do tej pory sporo dobrych opinii znalazłem o 3802 ale ustaliliśmy że to dinozaur i nie ma HDMI.
 

Zakręcony1

New member
Tez go oglądałem tylko widzę że z kilku ofert które są na necie prawie wszystkie maja uszkodzone wejścia HDMI, pytanie czy to nie jakaś wada fabryczna tego modelu i zaraz będzie bez HDMI, co o tym Myślisz kolego ?
 

Zakręcony1

New member
Z tego co widzę to na dobry AVR-1911 trzeba wydać w okolicach 700, a ja planowałem tak wydać do 550 a więc jeżeli nie 1911 to szukać 1709 ?
 

Rafal7

Banned
Widzisz tak to jest, wielu użytkowników nie zaproponuje Ci amplitunera do 400 zł bo poprostu szkoda potencjalnego nabywcy czyli Ciebie.

Napisze Ci jeszcze jedną rzecz, jeżeli będziesz chciał cieszyć się dźwiękiem HD czyli DTS HD Master Audio lub Dolby True Hd to amplituner musi mieć wejścia Hdmi ponieważ taki dźwięk idzie tylko po Hdmi.Po optyku czu coaxialu podasz tylko zwykły Dts i Dolby Digital (DD).

Ja bym wziął tego Pioneera którego Ci podałem w linku, jest lepszym amplitunerem i bardziej przyszłościowym (jak Ty to nazywasz).
Pamiętaj sprzętu nie kupuje się na miesiąc czy dwa, ma nam służyć i spełniać nasze oczekiwania.Także wydanie paru groszy więcej nie jest szkoda.
 

Zakręcony1

New member
No dobra a jak byś miał już wydać te 700 lub 750 to byś wybrał Pioneera VSX-820 czy Denona 1911 ? i tak w jednym zdaniu to uzasadnij bo chyba oprę się na Twojej propozycji ? I z góry dzięki za poświęcony czas !;)
 

Zakręcony1

New member
I ktoś własnie dzisiaj wstawił srebrnego Pioneera VSX-820 za 650 PLN, chyba się zdecyduje i mysleże to będzie optymalne rozwązanie :0
 

Zakręcony1

New member
Jeszcze pozostaje jedna sprawa ampli jest 6 ohm-owy a ja mam zestaw głośników 8 ohm, jakoś to się pogodzi/ podzieli że powinno normalnie grac czy muszę coś kombinować ?
 

Zakręcony1

New member
Decyzja już zapadła dałem się namówić na tego Pioneera, mam nadzieję że nie będę żałował ! Dzięki za info i podpowiedzi, płatność dopiero w niedzielę jak by ktoś chciał mi jeszcze coś powiedzieć lub mnie od tego odwieść to zostało Wam nie za dużo czasu, ale potrzebuje konkretów. Dzięki.
 
Do góry