Zakup amplituner do głośników Genius 6000

Szadek1988

New member
Witam, chciałbym zakupić amplituner do zestawu głośników 5.1 Genius 6000. Od razu wspomne że głośniki będą wymieniane za około rok.

Pomieszczenie, w którym będzie amplituner to około 20mkw ale w przyszłości i po zmianie głośników zestaw będzie stał w pomieszczeniu około 25-30mkw. Do amplitunera zamierzam koniecznie podłączyć ps3, tuner nbox, komputer/laptop (posiadam kartę muzyczna maya *********************ack) no i telewizor po hdmi.

Zestaw będzie uzyważy w 90% do filmów, 5% gier na ps3 i 5% muzyki.

Na zakup posiadam max 1000zł. Może być używany ale wolałbym nowy amplituner. Bardzo proszę o jakąś poradę, ponieważ sam się na tym nie znam a sprzedawcą w sklepach nie do końca ufam.
 

Szadek1988

New member
A gdybym mial 1500zl i mozliwosc kupna pioneera 922 lub onkyo 416 to warto? Nie chcialbym aby zestaw sie marnowal do czasu wymiany glosnikow tak jak i nie chcial bym czegos uszkodzic. Bardzo prosze o jakas porade.
 

Szadek1988

New member
Tak tylko to ciagle rozchodzi sie o te moje aktualne glosniki. Zeby dalo sie to bez obaw podlaczyc i w przyszlosci dokupic jakies lepsze. Moglibyscie mnie na cos nakierowac? Zdaje sobie sprawe ze kazdy ma inne preferencje ale ja kompletnie nie wiem czego szukac.

Moze zeby troche ułatwić wstawię zdjęcia glosników zebyscie nie musieli szukac:

out.php


out.php


Moje typy amplitunerów to:
Harman Kardon AVR 160
Onkyo TX-NR616
Pioneer VSX 922
DENON AVR 2113

Na takie mnie stać i można je dostać używane w internecie, co o tym myślicie?
 
Ostatnia edycja:

makosa5

Member
Mailo byc tylko na 2 miesiace jak mialem rozejrzec sie za czyms porzadnym ale pozniej musialem fundusze na inne cele przeznaczyc... ampli mam spiety z ps3 i pc. Roznica jest kolosalna jesli chodzi o integre w kompie a ampli ale ampli z tymi glosnikami to nieporozumienie poniewaz strasznie go ograniczaja a onkyo wyciska wszystko co sie da z tego zestawu sub na kompie nie gral tak dobrze jak pod ampli przy tych samych utworach, a ps3 bez ampli nie moglem podlaczyc do tych glosnikow. Sluchalem tez mojego ampli z normalnymi kolumnami dlatego napisalem nieporozumieniem wyzej poniewac roznice sa kolosalne... Na dniach bede juz sie juz rozgadal za zestawem kina domowego bo juz mam fundusze dlatego zajrzalem na forum i napisalem posta bo niedlugo sam zaloze nowy temat. Pozdrawiam.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
głośno ci grają? max gałkę na którą godzinę wychylasz też się zastanawiam czy szczepić te głośniki z amplifem bo na pewno poprawa jakaś by była niż jak są orginalnie spietę z niskotonowcem
 

makosa5

Member
Poprawa jest ampli wykrywa male glosniki max galka na 32 z tego co pamietam da sie ustawic. W kinie gra bardzo dobrze ale mowie odrazu ze trzeba zmienic na porzadne kolumny.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
na amplifie dla suba ile miałeś ustawione LEF częstotliwość na 120 czy ile? i dla satelit ile też częstotliwość bo nie wiem dokładnie mam ustawiać
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oba amplitunery porównywalne. Na pewno Onkyo ma więcej wyjść/wejść, ma też mocniejszy zasilacz. Brzmieniowo Onkyo gra jaśniej i bardziej efektownie, Denon spokojniejszy ciut lepiej wypada w stereo (moim zdaniem).
 
Do góry