Zakręcony do kwardatu...

jacqopo

New member
Witam wszystkich serdecznie i proszę zarazem o radę w następującej kwestii.
Z przyczyn losowych mój budżet na następne kilka lat został znacząco uszczuplony, natomiast muszę zmienić mój stary telewizor na coś "płaskiego".
Czytając forum zdecydowałem się wstępnie na plazmę Panasonica.
TV będzie stał w małym pokoiku (odległość od TV 2,5m), z oświetleniem nie bedzie problemu, więc ten aspekt pomijam.
Sygnał- to UPC narazie standard- może kiedyś cyfrowy.
Budżet to około 1800 - 2200( im mniej tym lepiej).
Preferowana wielkość 37-42 cale.

Chciałbym się doradzić - ponieważ TV muszę kupić najpóźniej w lipcu, czy warto czekać aż ten TX-P37X10E zejdzie z ceny ( czy jest w ogóle szansa, że on w czerwcu czy lipcu będzie kosztował 2100-2200), czy kupić TH-37PV80 póki jeszcze są dostepne.
A może w tej kwocie polecacie coś innego (starsza plazma, LCD).
 

digitalus

Banned
witam
jesli korzystasz z telewizji kablowej to najlepszym rozwiazaniem jest tylko telewizor plazmowy .
aby zdecydowanie poprawic jakosc obrazu ,bardzo dobrym rozwiazaniem jest tuner satelitarny, nawet najtanszy ferguson fx 6600 za 200 zl i np telewizja na karte za 50 zl. jesli nie bedziesz placil abonamentu to bedziesz mogl ogladac tvp1,tvp2, tvn,tvn7 religia tv i inne polskie kanaly fta. najlepiej wtedy posiadac dwa konwertery na astre i hotbirda.tu wykaz polskich kanalow fta
http://www.lyngsat.com/freetv/Poland.html
jakosc obrazu jest zdecydowanie lepsza niz z telewizji kablowej.
na wykresie ktory jest na stronie skapiec.pl widac caly czas trend spadkowy ceny telewizora tx-37px10e. byc moze powodem jest brak tunera mpeg4 bo coraz wiecej nowych telewizorow ma ten tuner. to bez znaczenia w przypadku gdy ktos bedzie korzystal z tunera satelitarnego lub telewizji kablowej. zaden kanal nie zniknie, planowane wylaczenie analogowej telewizji jest dopiero w 2012 roku.
TX-P37X10Y posiada mpeg4, tak wynika z informacji ze strony panasonic Polska.
mpeg4 potrzebne bedzie dopiero wtedy gdy beda wylaczone analogowe programy i ktos korzysta tylko z indywidualnej anteny zewnenetrznej. wtedy bedzie potrzebny telewizor z mpeg4 lub oddzielny tuner.
byc moze jesli trend spdkowy utrzyma sie to telewizor tx-37px10e w czerwcu lub lipcu bedzie kosztowal 2100-2200 zl. albo cena telewizora spadnie jeszcze szybciej i nie bedziesz musial czekac do czerwca:)
najnizsza obecnie cena telewizora tx-37px10 to 2616zl
 
Ostatnia edycja:

szachu_pl

New member
radosuaf napisał:
Pomyśl o 42". 37" może być za mały.

A czemu od razu "za mały"? Ja ma 37PV80 (2,5 m do TV) i mi całkowicie wystarcza. 42" by zdominowały pomieszczenie, a tak jest w sam raz. Oczywiście "duże" jest fajne, biegałem ostatnio z kimplem, szukał 50", ale jego salon to prawie całe moje mieszkanie :)
 

jacqopo

New member
Dzięki za podpowiedź, myślę że poczekam do lata - może upoluję jakąś wyprzedaż, może znów sie pojawi jakiś ulepszony model - a ten spadnie z ceny.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Telewizor raczej będziesz kupował na lata, wiec może warto jeszcze wystkrobać te dodtatkowe stówki (pozbieraj truskawki czy co tam ;) ) i kup 42" PV 80 nie będziesz żałował :eek:k:
 

freyu

New member
Ja bym nie spodziewał się szybkie obniżki ceny PX10. Zbyt świeży żeby tak od razu spadała cena. Śmiało bierz PV80. Po co ci owalna podstawka :) Różnicy w kontraście tez nie zauważysz przy tych tysiącach które maja oba modele. Co do wielkości to sam mam 37'' w odległości 3m i jest spoko. Owszem 42'' byłyby ok ale tak jak pisze poprzednik zdominowało by to pomieszczenie. Mi tam 37 wystarcza i jestem bardzo zadowolony. Ja mam podpiętą "n" i śmiga spoko. Plazma to dobry wybór.
 

arturnafciarz

New member
Kup 37 lub 42 PV80. Jesli ci sie nie pali, szukaj okazji. 37 jestes w stanie kupić za 2100, 42 za 2500. Wielkość wybierz pod swój pokój. Ja mam pokój 23 m i TV 37, z tym, że wolno stoi. Gdybym miał mozliwość powieszenia na ścianie wybrałbym 42. Mam UPC i jestem bardzo zadowolony. Programy HD mogę oglądać na upartego z metra. Od 2,5 m da się spokojnie oglądać stacje analogowe. Zastanów się nad 42, żebyś nie żałował.
Zdrawo
 
Do góry