Zakłucenia elektyczne odczuwalne w Kinie Domowym

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Czy ten objaw jest tylko przy oglądaniu z YouTube czy w innych trybach też ?
Czy to tylko dźwięk czy wizja też ?
Czy nie ma dużych spadków napięcia w sieci ?
Takie rzeczy trudno zdiagnozować, a szukanie przyczyny jest dość czasochłonne.
Może masz zbyt dużo urządzeń (inne sprzęty domowe) na tym samym obwodzie ?

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tdx

New member
Bez reklam
Nie miałeś jakiegoś remontu w domu ostatnio? :D
Jak TV na OFF to ampli nadal sie buntuje?
Najszybciej odseparuj ampli jak korzystasz z listwy z uziemieniem to idzie ona do gniazdka z uziemieniem?
 

lestek

New member
Czy ten objaw jest tylko przy oglądaniu z YouTube czy w innych trybach też ?
Czy to tylko dźwięk czy wizja też ?
Czy nie ma dużych spadków napięcia w sieci ?
Takie rzeczy trudno zdiagnozować, a szukanie przyczyny jest dość czasochłonne.
Może masz zbyt dużo urządzeń (inne sprzęty domowe) na tym samym obwodzie ?

Pozdr.

1.Koncert leci z dysku USB w TV a nie z YouTube
2.raczej nie ma dużych spadków, nie zauważyłem ich w mieszkaniu (może zbyt mało w nim jeszcze przebywam)
3. w tym obwodzie (pokoju) jest tylko TV, Amplituner, lampka

Nie miałeś jakiegoś remontu w domu ostatnio? :D
Jak TV na OFF to ampli nadal sie buntuje?
Najszybciej odseparuj ampli jak korzystasz z listwy z uziemieniem to idzie ona do gniazdka z uziemieniem?

tak miałem remont elektryki
jak TV na off i leci coś z AmplItunera np Muza z USB to jest normalnie bez zakłucień

jak wrócę do domu to sprawdzę listwę, odseparuje Ampli i podłącze go do innego gniazdka i poobserwuje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tdx

New member
Bez reklam
Samsung ma wtyczkę C7 niespolaryzowaną.... najlepiej żebyś podłączył TV do gniazda z innej linii np kuchni czy łazienki :D
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
1.Koncert leci z dysku USB w TV a nie z YouTube
2.raczej nie ma dużych spadków, nie zauważyłem ich w mieszkaniu (może zbyt mało w nim jeszcze przebywam)
3. w tym obwodzie (pokoju) jest tylko TV, Amplituner, lampka

Dziwne jest to, że włączenie światła (inny obwód) powoduje zakłócenia na dole (inny obwód).
 

WiTT

New member
Bez reklam
za duże obciążenie na jednym gniazdku? To by chyba oznaczało źle wyremontowaną elektrykę?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
zakłócenia

Przy włączaniu światła (jedna lampka) nie powinny się dziać takie rzeczy w gniazdkach elektrycznych, tym bardziej, że jest tam tylko TV i wzmacniacz. Przecież to są różne obwody, a obciążenie jest śmieszne przy tak małej liczbie urządzeń. Ja też miałem jakiś czas temu zmianę całej elektryki, a na jednym gniazdku mam nawtykane tyle, że głowę urywa ... Nic się nie dzieje.
To wygląda na jakiś babol w elektryce.
Ciekawe czy ten objaw był też przed zmianami w elektryce czy pojawił się właśnie od razu po zmianach ?

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Czy masz gniazdka z bolcem czy bez, czy bolec jest podłączony z przewodu neutralnego czy z dodatkowego to tak naprawdę nie powinno mieć znaczenia. Problem jest dlaczego włączenie światła powoduje dziwny objaw w gniazdku ? Skoro coś było robione w elektryce to elektryka jest podejrzanym numer 1.
Rozmowa z elektrykiem jak najbardziej konieczna.
Odseparowanie wzmacniacz (włączenie na inny obwód, sprawdzenie listwy itp.) w celu sprawdzenia tak jak radzi tdx jak najbardziej trzeba zrobić.

Pozdr.
 
Do góry