Zakłócenia obrazu na TV Panasonic GT30

user9382

New member
Po zakupie telewizora Plazmowego Panasonic TX-P46GT30E i uruchomieniu ps4 zauważyłem bardzo duże zakłócenia obrazu. TV ma przepracowane przeszło 12tys godzin. Czy da radę coś z tym zrobić czy został mi sprzedany uszk. TV?? Robiłem ust. fabrycznie nic nie pomogło. Na tych samych kablach hdmi na starym LCD obraz jest idealny, bez zadnych zakłóceń. Linki do filmów na YT:

youtu.be/ILQPt1vjM0M


youtu.be/YREBLGvcMdE


p.s. przepraszam za złe kodowanie linków ale mimo napisania 5 wypowiedzi dalej nie mogę dodawać linków do postów.
 

user9382

New member
To moja pierwsza plazma, ale nie da sie tego ogladać np. gdy wlaczam netfixa to przy logo netflix na czarnym tle zamiast idealnej czerni mam wszędzie latające zielone kropki przy sygnale 1080p na całym ekranie jak bym oglądał sygnał analogowy z anteny. Zakłócenia są nie tylko przez hdmi ale również po uruchomieniu funkcji multimedialnych wbudowanych w tv.

Dodatkowo zauważyłem że np logo programu w prawym dolnym lub górnym rogu całe drży przy ogladaniu tv i widać to drżenie z odległosci 3 metrów. Czy to tez jest normalne w plazmach??


Zakłócenia i latające zielone/niebieskie kropki na czarnym tle przy sygnale cyfrowym 1080p przez hdmi widać najlepiej na 2 filmie z youtube od 14 sekundy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak nie powinno być, dlatego nie wypowiadam się na temat używanych modeli gdyż nie wiadomo dlaczego został sprzedany.
 

user9382

New member
Takie małe porównanie ikony z Netflixa 1080p na 5 letnim LCD:

lcdjpg_ashhxxh.jpg



A tutaj Plazma Panasonica (kropki zmieniają co chwile kolor i miejsce):

plazmajpg_ashhxxr.jpg



Nigdy nie miałem plazmy ani nie mialem okazji zobaczyć jej działania bo wiadomo już od 4 lat nie ma ich w sprzedaży, stąd moje pytanie czy to normalne że na plazmie mam takie artefakty??
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Hej.
Kiedys na modelu g30 mialem troche podobne zjawisko .
Mianowicie ,w gornym prawym rogu mialem tego typu dropy w kolorze czerwonym .
Okazalo sie ze jest to wina oprogramowania .
Wraz z aktualizacja softu podczas instalki wgrala sie jakas bledna nakldaka(tak to opisali w serwisie), innymi slowy wkradl/wpisal sie jakis blad i to bylo powodem u mnie tych dropow .
Nie mam pojecia co moze powodowac ten efekt u Ciebie , ale mozliwe ze przyczyna tego zjawiska jest podobna .
 

user9382

New member
Przed chwilą próbowałem aktualizacji najnowszą wersja Firmware ale otrzymałem komunikat że "najnowsza wersja jest już zainstalowana". Niestety nie wiem jak wymusić wgranie tego firmware do TV...

Tak na marginesie TV kupiłem jako nowy leżak magazynowy, a po otrzymaniu paczki wyszły takie cuda, wiec niebawem planuje skierować sprawę do sądu bo tak być nie może. Wstępnie myślałem o zażądaniu zwrotu dużej cześć zapłaconej sumy jako rekompensatę ale zakładałem ze TV przynajmniej bedzie w 100% sprawny...
 
Ostatnia edycja:

medvet

New member
Witam.
Na panelu plazmowym przy idealnej czerni z bardzo bliskiej odległości, tzn. mając głowę przy ekranie, widoczne są na czarnym tle kolorowe małe kropki. Jest to zjawisko normalne, nie świadczy o uszkodzeniu panelu. Zauważ, że w drugim linku, jak oddalisz obiektyw od ekranu litery na dole masz białe, dropów nie widać. Moim zdaniem, choć jestem elektronikiem z epoki telewizorów lampowych czarnobiałych i kolorowych, ekran działa prawidłowo. Pozdrawiam. Grzegorz Zabłocki
 

user9382

New member
kolego medvet, zerknij jeszcze na filmiki z youtube, szczególnie LOSOWE artefakty na czarnym praktycznie nieruchomym tle na drugim filmiku od 14 sekundy. Wszyscy tak chwalą plazmy, że to technologia znacznie przewyższająca LCD, a ja jak patrze na takie zakłócenia i dropy przy niektorych obrazach oraz trzęsące się loga i napisy na programach full hd to się zastanawiam za co tak wszyscy chwalą plazmy. To jeden z nowszych modeli z 2011 roku i liczyłem na coś wiecej , aktualnie stary LCD z 2011 roku świeci znacznie lepiej i nie ma tych wad które wymieniłem. Oczywiście przy zwykłej telewizji bez ciemnych scen z dala tego nie widać ale nie kupiłęm TV zeby ogladac tylko i wyłącznie jasne sceny. Dla mnie takie artefakty przy dobrym sygnale cyfrowym 1080p to jakies nieporozumienie.

P.S. Masz rację jak usiądę 3-4 metry od plazmy to tego tak nie widać, ale jak juz usiade 1,5 metra przed to kuje to w oczy... Aktualnie zaczynam sie czuć jak bym wrócił do czasów crtków i telewizji analogowej ze słabą siłą sygnału, albo do monitora CRT z ustawionym odświeżaniem 60hz.
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
Skoro na zdjęciach i filmach widać pojedyncze piksele to materiał który przedstawiłeś zarejestrowałeś z bliskiej odległości (zakładam że do 30-50 cm). Powyżej tego ziarna nie widać. Takie szumy są właśnie widoczne w panelach plazmowych.


Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka
 

pantomima

Banned
No pewnie ze ja kieruj do sadu !

Odnosnie problemu ktory wsytapil w moim tv - tak jak wspomnialem wczesniej , byla to wina aktualizacji , ale te dropy nie zaczely sie pojawiac odrazu a dopiero po kilku miesiacach od zaktualizowania softu .
Pamietaj , ze pomimo podobnej usterki, przyczyna wyst. u Ciebie tych dropow moze byc zupelnie inna niz u mnie ;)
 

pantomima

Banned
Skoro na zdjęciach i filmach widać pojedyncze piksele to materiał który przedstawiłeś zarejestrowałeś z bliskiej odległości (zakładam że do 30-50 cm). Powyżej tego ziarna nie widać. Takie szumy są właśnie widoczne w panelach plazmowych.


Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka

Troche to zastanawiajace i naciagane co opowiadasz,bo widzisz - mam dwie plazmy i jeszcze nawet raz nie dostrzeglem na nich tego zjawiska. (pomijam ten epizod/problem z oprogramowaniem).
Przez rok rowniez siedzialem na vt50 i podobnie - nic , zero szumow.

Zreszta juz wczesniej Kiki wspomnial ze nie jest to naturalne .
 

user9382

New member
Też mi sie wydaje ze takie duże szumy na ciemnym/czarnym tle oraz na nieruchomym obrazie przy sygnale cyfrowym w rozdzielczości 1080p to nie jest nic normalnego, w programach TV i filmach tego nie widać bo klatki się szybko zmieniają ale na nieruchomym obrazie w PS4 (menu) juz kuje w oczy z 3 metrów patrzenie na te szumy. Może się nie znam, ale myślałem że to niemożliwe by były tak duże szumy na nieruchomym obrazie z jednolitym tłem.... Przed kupnem plazmy duzo czytałem i nikt nie pisał że plazma ma takie wady.

PS. Tak jak pisałem wcześniej plazma kupiona jako całkowicie nowa, nigdy nie używana (leżak magazynowy z niemiec), po rozpakowaniu prawie 12tys godzin pracy, a tu jeszcze w dodatku może się okazać ze to jeszcze uszkodzony egzemplarz więc ręce opadają jak człowieka oszukają zeby tylko zarobić kilka stów wiecej.
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
Troche to zastanawiajace i naciagane co opowiadasz,bo widzisz - mam dwie plazmy i jeszcze nawet raz nie dostrzeglem na nich tego zjawiska. (pomijam ten epizod/problem z oprogramowaniem).
Przez rok rowniez siedzialem na vt50 i podobnie - nic , zero szumow.

Zreszta juz wczesniej Kiki wspomnial ze nie jest to naturalne .
Naprawdę nie widzisz tych kropeczek z bliska?
Jeśli kolega widzi te szumy z 3 m to być może jest problem z tym tv.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka
 

user9382

New member
Z 3 metrów widzę nawet jak logo stacji telewizyjnych faluje i nie jest to kwestia odświeżania obrazu, one po prostu się minimalnie poruszają, idzie się do tego przyzwyczaić i oglądać TV ale jest to jak najbardziej widoczne z dużej odległości.
 

user9382

New member
Oczywiście, Pytałem 2 razy czy to na pewno nówka TV bo cena była dość wysoka i zarzekał się telefonicznie że jest w 100% pewny że jego towar to nówka nieśmigania i dlatego daje 2 lata gwarancji bo jest pewny co do jakości swojego towaru...
 
Ostatnia edycja:

medvet

New member
Nie mogę wypowiedzieć się, czy tv jest sprawny na podstawie tych filmików. Wrzuć na youtube jakiś program z tv z całym ekranem, ew. menu telewizora. Jeśli w jednym miejscu jest nagromadzenie tych kropek, a w pozostałej części tv nie ma ich - to tak nie powinno być. Mam plazmę VT30, ale nie mam PS4, więc nie sprawdzę. Jedno jest pewne: 12 tys. godzin to nie nowy tv.
Jeśli byłbyś z Lublina, to mogę obejrzeć telewizor. Jeśli masz wątpliwości, poproś jakiegoś elektronika. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry