Zagadka

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kurcze, Panowie może pomożecie, bo siedzimy z kobietą i nie możemy jej rozwiązać:)

Antek chce kupić kabel głośnikowy który kosztuje 97zł, w tym celu pożycza od mamy 50zł i od taty 50zł. Po dokonaniu zakupu pozostaje mu 3zł reszty, z czego 1zł oddaje mamie i 1zł oddaje tacie, a 1zł pozostawia sobie. Więc pozostaje mu do oddania 49zł mamie i 49zł tacie. A dlaczego została jeszcze 1zł u Antka?

Niby proste, a kurcze siedzę dłuższy czas i myslę:-D
 

WiTT

New member
Bez reklam
Te 1zł które sobie pozostawił to dalej jest pożyczone 1zł, bez znaczenia czy od mamy czy od taty :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he. Ale jakim sposobem mu została ta 1zł, skoro oddał rodzicom po 49zł i wcześniej po 1zł? Czyli teoretycznie oddał calość co pożyczył. Chyba będę musiał od rodziców pożyczyć 1000zł:-D
 

WiTT

New member
Bez reklam
Krzysiek - oddaje po 1zł mamie i tacie i pozostaje mu do spłacenia po 49zł. Suma sumarum te 1zł to tak naprawdę jest jego :) czyli w sumie 101zł ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale zauważ że on na początku jest goły i wesoły, nie ma nic. A wychodzi że po oddaniu rodzicom całej sumy, pozostaje mu jeszcze 1zł. Tylko tak interesy kręcić przy wyższych sumach. He,he
 

WiTT

New member
Bez reklam
To Wam (Tobie Krzysiu i piękniejszej połówce) zapodam dla oderwania umysłu inną zagadkę ;)

W którą stronę jedzie autobus - lewo czy prawo?

raviautobus.jpg


Ciekawostka - 90% dzieci w wieku przedszkolnym podaje prawidłową odpowiedź ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po tej zagadce z Antkiem, moja kobieta powiedziała mi tą z autobusem. Ale też patrzyłem jak wół w namalowane wrota, i nic nie wymyśliłem:) WiTT ale dlaczego musi dokładać, skoro całą sumę co pożyczył już oddał? To jest ciekawe.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Też już załapałem tą zagadkę:) Zatrzymując sobie 1zł z reszty i chcąc oddać rodzicom pełną kwotę pożyczki, muszę wypłacić z konta o 1zł więcej niż kosztował kabel, czyli 98zł zamiast 97zł. Bo gdybym im oddał od razu te 3zł reszty, to tylko z konta bym wypłacił 97zł. Więc to 1zl jest moje. Dobrze rozumuje?:)
 

prezy

New member
Bez reklam
No to jak już jesteśmy to ma dwie zagadki:
1. Zegar bije godzinę 6 w 5 sekund. W ile sekund bije godzinę 12?
2. Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile waży cegła?
 
Do góry