Zabezpieczenie przed nagrywaniem !!!!!!!

Daniel

New member
Taka mała ciekawostka w moich testach. Mianowicie przeprowadziłem próbę nagrywania bezpośrdnio na płytę a nie na HDD i o dziwo ponad 2 godziny programu nagrało się bez żadnego problemu! I w tym momencie troche już zgłupiałem, o co tu chodzi?!? Chyba oddam i dekoder i nagrywarke do serwisu? Ciekawe co mi powiedzą? :) Ale jeszcze jutro próba z Cyfrą. :)
 

Andmat

New member
Daniel napisał:
Taka mała ciekawostka w moich testach. Mianowicie przeprowadziłem próbę nagrywania bezpośrdnio na płytę a nie na HDD i o dziwo ponad 2 godziny programu nagrało się bez żadnego problemu! I w tym momencie troche już zgłupiałem, o co tu chodzi?!? Chyba oddam i dekoder i nagrywarke do serwisu? Ciekawe co mi powiedzą? :) Ale jeszcze jutro próba z Cyfrą. :)
No to jest jakieś wyjście.Można nagrać np.na DVD RAM i potem na twardy dysk zrzucić.Tylko po kiego grzyba kupowałem do tego nagrywarkę za ponad 1800zł jak to samo zrobi manta:confused: :x
Nie wiem.Jest problem i będzie go trzeba jakoś rozwiązać.Ciekawe jak wygląda sprawa "n" dekoderem?Może trzeba pomyśeć o zmianie platformy:confused:
 

mirzaw

New member
Brak możliwości nagrywania nie jest dobrodziejstwem POLSATU tylko konkretnego programu (nadawcy) oraz nagrywarki.
Ja mam Samsunga z HD (nagrywarkę) i jeszcze 2 miechy C+ i też na niektórych programach nie można nagrywać. Sprawdźcie sobie np. na DISCAVERY jakieś tam na programie z serii o motocyklach (rodzinak coś tam - amerykański chopper.. też się nie da.
 

Andmat

New member
mirzaw napisał:
Brak możliwości nagrywania nie jest dobrodziejstwem POLSATU tylko konkretnego programu (nadawcy) oraz nagrywarki.
Ja mam Samsunga z HD (nagrywarkę) i jeszcze 2 miechy C+ i też na niektórych programach nie można nagrywać. Sprawdźcie sobie np. na DISCAVERY jakieś tam na programie z serii o motocyklach (rodzinak coś tam - amerykański chopper.. też się nie da.
Czyli pozostaje bombardowanie nadawcy?
Nie sądze żeby to coś dało:(Nawet 200 klientów z tym problemem nie bedzie robiło na nich wrażenia)
 

Daniel

New member
Witam!
Kolejny dzień testów i nowe spostrzeżenia! Od godziny 8 rano do 13 podłączony dekoder C+ i wszystko OK!! Żadnego sygnału z zabezpieczeniem! Przed chwilą kolega polecił mi pewnego gościa z serwisu RTV i zarazem przedstawiciela Cyfrowego Polsatu. Zadzwoniłem. W rozmowie pan z serwisu powiedział, że jeszcze o tym nie słyszał, ale podsunął pewną myśl. Mianowicie powiedział, że Polsat co jakiś czas wysyła do dekodera sygnał z kodami (ściślej do czytnika karty) i prawdopodobnie ten sygnał przedostaje się dalej na wyjście EURO a nagrywarka odczytuje to jako zabezpieczenie przed zapisem. Powiedził, że te sygnały są właśnie wysyłane bardzo nierególarnie, co by się nawet zgadzało. (Tylko nie wiem dlczego taki sygnał pojawia sie na kanałach FTA? Może sygnal z kodami do karty jest nakładany na cały sygnał platformy? Nie wiem, nie znam się na tym?). I poradził żebym na próbę połączył dekoder z np. magnetowidem przez EURO a magnetowid z nagrywarką po kablu antenowym. Tak też zrobiłem i czekam co będzie. Poradził też żebym szukał znajomych z innymi modelami dekoderów i sprawdził.
 

Andmat

New member
Daniel napisał:
Witam!
Kolejny dzień testów i nowe spostrzeżenia! Od godziny 8 rano do 13 podłączony dekoder C+ i wszystko OK!! Żadnego sygnału z zabezpieczeniem! Przed chwilą kolega polecił mi pewnego gościa z serwisu RTV i zarazem przedstawiciela Cyfrowego Polsatu. Zadzwoniłem. W rozmowie pan z serwisu powiedział, że jeszcze o tym nie słyszał, ale podsunął pewną myśl. Mianowicie powiedział, że Polsat co jakiś czas wysyła do dekodera sygnał z kodami (ściślej do czytnika karty) i prawdopodobnie ten sygnał przedostaje się dalej na wyjście EURO a nagrywarka odczytuje to jako zabezpieczenie przed zapisem. Powiedził, że te sygnały są właśnie wysyłane bardzo nierególarnie, co by się nawet zgadzało. (Tylko nie wiem dlczego taki sygnał pojawia sie na kanałach FTA? Może sygnal z kodami do karty jest nakładany na cały sygnał platformy? Nie wiem, nie znam się na tym?). I poradził żebym na próbę połączył dekoder z np. magnetowidem przez EURO a magnetowid z nagrywarką po kablu antenowym. Tak też zrobiłem i czekam co będzie. Poradził też żebym szukał znajomych z innymi modelami dekoderów i sprawdził.
Ciekawe spostrzeżenie.Być może tak właśnie jest,bo przez wbudowany tuner nie ma najmniejszego problemu z nagrywaniem.Tylko co wtedy jeśli jest tak jak piszesz?Wymiana dekodera?Jesli tak to na który?
 

Daniel

New member
No coż, niestety po podłączeniu jak mi doradził ten pan z serwisu też wyskoczył problem z nagrywaniem :( ale wlasnie przytaszczyłem jakis dekoder THOMSON od kolegi i całą noc będę testował :) O wynikach powiadomie jutro :)
 

Daniel

New member
Witam!

I chyba z całą stanowczością moge stwierdzić, iż dekodery EchoStar to buble :) !! Po ponad 12 godzinach pracy z dekoderem THOMSON nie było żadnego problemu z nagrywaniem!! Po południu ruszam z reklamacja mojego dekodera. Ciekawe co serwis na to powie?
 

Andmat

New member
Daniel napisał:
Witam!

I chyba z całą stanowczością moge stwierdzić, iż dekodery EchoStar to buble :) !! Po ponad 12 godzinach pracy z dekoderem THOMSON nie było żadnego problemu z nagrywaniem!! Po południu ruszam z reklamacja mojego dekodera. Ciekawe co serwis na to powie?
No to mamy problem!!!Niestety nie mam juz gwarancji pozostaje mi tylko podpisanie nowej umowy,a nad tym muszę się doooobrze zastanowić!!!!
 

Daniel

New member
Witam!

Ano mamy problem!!
Więc udałem się do punktu gdzie kupiłem nieszczęsnego EchStara i pan zaczął przy mnie wydzwaniać najpierw do serwisu Echostara. (Ponoć jedyny na całą Polske w Gdyni. PROFAN tel. 058 661 77 77; www.profan.com.pl) I tam rozmawiał z trzema technikami i nikt ponoć o niczym takim nie słyszał i tyle. Proponuje aby kto ma taki sam problem też tam przedzwonił i ciekawe czy też będą udawać, że pierwszy raz słyszą o czymś takim.
Następnie zadzwonił na jakiś telefon dla przedstawicieli Polsatu a tam dopiero olali problem! Powiedzieli, że oni w umowie nie gwarantują możliwości nagrywania z ich dekoderów!! :D :confused: :) Tak w wielkim skrócie wyglądała moja wizyta u przedstawiciela Polszmatu! :( Jednym słowem odjechałem z kwitkiem!

Ale zgadałem się w tym temacie z szwagrem. A on w rupieciach na strychu miał takie urządzenie Video Limiter VL220, które ładnych parę lat temu służyło to przegrywania zabezpieczonych kaset VIDEO :) I owo urządzonko okazało się rewelacyjne!! Po podłączeniu dekodera przez to urządzenie z nagrywarką problem z nagrywaniem się rozwiązał!! :) Jednym słowem na razie problem sobie rozwiązałem.

Jednakże będę szukał dalej i pewnie kilka razy podzwonie jeszcze do tego rewisu Echostara!

Jeżeli ktoś sobie poradził z tym problemem inaczej to proszę o informacje!
Tymczasem proponuję przyszłym klientą Polsatu aby unikali dekodera EchoStar!! Jeżeli mają zamiar nagrywać na nagrywarkach z HDD. :)

Pozdrawiam wszystkich z podobnym problemem!!
 
Ostatnia edycja:

Andmat

New member
Na 1000% coś sieją w sygnale!!!
Mam takie urzadzenie Video sender (przesyłanie sygnału AV na odległość) i co jakiś czas (nie ma ma na to reguły!! może byc 1 raz w ciągu godziny albo co kilka minut) przy włączonym tymże urządzeniu wyskakuje na ekranie takie menu jak po przycisnieciu czerwonego guzika na pilocie.Wyglada to tak jakby urzadzenie wysyłało jakis impuls do dekodera ale najprawdopodopniej jest odwrotnie.To dekoder coś wysyła a podłączony sender to wychwytuje.I jeszcze jedno jak nagrywarka jest włączona to sender nie działa!!!
Może problem tkwi w połączeniach,ale kombinowałem troche i nic nie dała zmiana połaczeń.
PS
Nie sądze ,że telefony tak do dystrybutora jak i do polsatu coś dadzą.Dostałeś informacje,że nie obiecują możliwości nagrywania z ich dekodera i kropka.Może wymiana na samsunga by rozwiązała problem.Niemniej jednak ja jeszcze poczekam.Może dekodery które będa wprowadzone w późniejszym terminie będą pozbawione tej przypadłości.
 

Andmat

New member
Słyszałem o problemach z nagrywaniem w "n" .Ponoć nie ma możliwości jednoczesnego oglądania po HDMI i nagrywania przez np scart.
Ciekawe czy można nagrywać po componencie i jednocześnie oglądać po HDMI?
Jeżeli tak by było (chodzi o brak możliwości nagrywania) ,to.........LIPA!!!!
Wyobrazam sobie bowiem całkiem nie hipotetyczną sytuacje......
Oglądałem na TV po HDMI a za 5 dni ustawiłem żeby nagrało mi program powiedzmy 0 3:00 w nocy.I co?.....ano zapominam przełączyć dekoder na scart i poooooszło w pi....du cały plan legł w gruzach.
Powtarzam: czytałem o takim problemie,ale prosiłbym o wypowiedź kogoś kto ma możliwość sprawdzenia tej informacji.
 
Ostatnia edycja:

patryk_waw

New member
Andmat napisał:
Powtarzam: czytałem o takim problemie,ale prosiłbym o wypowiedź kogoś kto ma możliwość sprawdzenia tej informacji.
Zgadza się, jesli ustawisz rozdzelczość na wyjściu na sd1,sd2,sd3 to masz sygnał po euro i nie masz na HDMI i Componencie. Natomiast jeśli ustawisz 1080 720p itd. masz sygnał na componencie i HDMI ale nie masz na euro.
 

baanan

New member
Nagrywanie z polsatu

Andmat napisał:
No i jest problem ,zakupiłem nagrywarkę z dyskiem i są kłopoty z nagrywaniem niektórych audycji na niektórych programach.Pojawia się komunikat"wykryto sygnał zabezpieczający przed nagrywaniem"(czy coś w tym stylu) i KUPA nagrywanie się wyłącza.Problem pojawia się w momencie podawania sygnału z cyfr.polsatu,nie występuje natomiast na zwykłej antenie.Niezłe nie .Przed chwilą np.nie mogłem nagrać klanu (dla kobitki of course :)) Sopot-u też się nie dało nagrywać .Ciekawe jak odnajdzie się w tym nowa platforma "n'' dając dekoder z możliwością nagrywania.Znacie może sposób żeby to obejść?

Raczej masz problem z nagrywarką (za nowa) bo ja nagrywam z polsatu bez problemu a teraz podłączę do n-ki to zobaczymy.
Polsat Sagem DVD recorder Philips:(
 

Daniel

New member
baanan napisał:
Raczej masz problem z nagrywarką (za nowa) bo ja nagrywam z polsatu bez problemu a teraz podłączę do n-ki to zobaczymy.
Polsat Sagem DVD recorder Philips:(

Problem dotyczy nagrywarki DVD z HDD i pojawia wlasnie w czasie nagrywania na HDD. Przy nagrywaniu na plycie takiego problemu nie zaobserwowalem. Ale nie po to kupilem nagrywarke z HDD, żeby teraz z tego nie korzystać! :(
I, jak już pisałem, problem jest tylko na dekoderze EchoStar! Przetestowałem już 7 egzemplarzy od znajomych!! Na Thomsonach i Samsungach żadnego problemu nie ma!!
A słyszałem, że z dekodera "n"-ki z HDD nie da się nic zgrać?! Ponoć tylko na wewnetrzny HDD a dalej np. na magnetowid już nie?
 

Andmat

New member
Nie wiem.Cały czas się zastanawiam nad "n".Nie jestem z polsatem związany umową ( i nigdy nie byłem. Płacę co miesiąc i oglądam:) )
Może jeszcze poczekam aż wyeliminują choroby wieku dziecięcego z Nboxa.
Jednakowoż brak możliwości nagrywania co by nie powiedzieć jest problemem.Nie nagrywam często ale chodzi o sam fakt OGRANICZENIA mi tej możliwości.Nie lubię tego typu irytujących zakazów.Zwłaszcza w dobie internetu i P2P.
Jest jeszcze inna możliwośc.Wezmę nowy dekoder Polsatu.Tylko nie echostara:hihi:
 

jeff9

New member
Daniel napisał:
Problem dotyczy nagrywarki DVD z HDD i pojawia wlasnie w czasie nagrywania na HDD. Przy nagrywaniu na plycie takiego problemu nie zaobserwowalem. ...

A u mnie problem przy nagrywaniu na HDD i DVD tylko że w przypadku DVD co pewien czas (losowo) pojawia sie napis o zapisie informacji o pliku i nagrywanie zostaje przerwane (ostatnio testowałem na Polsat Zdrowie i Uroda - w ciagu godziny 8 razy, kolejna godzina zapis na HDD - 5 razy komunikat o wykrytym syganle uniemożliwiającym zapis. No i co? Czy faktycznie to Echostar do du..?
 

jeff9

New member
autorus,
a nie lepiej było poczytać czego dotyczy wątek? Polsat Cyfrowy, dekoder Echostar i nagrywarka z HDD. Innych sprzętów ten wątek raczej nie dotyczy.
 
Do góry