za i przeciw 47LM660s

mapka

New member
witajcie , pytanie kieruje do osób które zetknęły sie w jakikolwiek sposób z tym TV.
czy warto go kupić?
jestem juz na tym forum od momentu kiedy zachciało mi sie kupić nowy tv czyli ponad 8 miesięcy i nadal mam w domu stary tv:(
im wiecej czytam czy mniej wiem:(
ostatnio juz w zasadzie jestem zdecydowany na wlasnie ten model LG ale zawsze pozostaje jakies ale...
napisze pokrótce do czego go potrzebuje:

-głównie SD w 2D - sygnał cyfrowy vectra
-gry zPS3 i wii
-filmy 3d(dziecko 9 letnie) ale i starszy też troche poogląda:)
-filmy 2D i 3D z dysku/pendrive'a - zarówno divx jak i mkv
-filmy blue ray z PS3
-net poprzez wi-fi
-

warunki:
odległośc oglądania to 2,5m - kanapa na wprost
pokój niby nasłoneczniony ale mam rolety poza tym tv głównie ogladania po 18-tej

czy ten tv bedzie odpowiedni czy moze jakiś inny model,marka?
budżet mam do max. 4,5k a tv chciałbym 47 cali


z góry dziekuje za wszekie porady i opinie
 

FireX

New member
Ja mierzę w wersję 42lm660s i głownie bedę urzywał do xboxa 360

Z tego co wiem to admin robi juz od miesiąca test tego modelu ale jakos nie mozna sie doczekac
 

przekorn

New member
Witam, mam ten tv od jakiegoś miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Z minusów jedynie mogę napisać że ekran rzeczywiście troszkę odbija choć mnie to akurat nie przeszkadza i drugim minusem to troszkę mało jeszcze polskich aplikacji w smart tv (czekam na tvnplayer)

Co do twoich zastosowań:

Obraz cyfrowy bardzo dobry ..choć to zależy od programu:), HD rewelacja.
Gry na PS3 miód.
Filmy z HDD czyta mi bez żadnych problemów. 2d/3d , wszystkie mkv itp itd Zero problemów.
Blureya z ps3 jeszcze żadnego nie oglądałem wiec nie wiem.
Net chodzi u mnie OK (8mb) strony wczytują się szybko, za pomocą pilota Magic wygodnie się je obsługuje.

Ogoleni jakbym miał jeszcze raz kupować to kupił bym jeszcze raz 660
 

mapka

New member
dziekuje za informacje, a Mógłbyś jeszcze napisać coś o ustawieniach tego tv , czy jest z tym duzy probelm aby go skalibrować czy moze na ustawieniech defaultowych tez juz ładnie wyglada?
pzdr.
mapka
 

hd-maniak

New member
Witam, ja posiadam już drugi taki tv LG 47LM660s wcześniejszy wymieniłem ze względu na brudne pionowe zacieki widoczne z każdej odległości. Dostałem drugi tv, który obraz ma trochę lepszy ale jest to dalej kicha totalna. W momencie kiedy oglądamy w miarę nieruchome obrazu nic złego się nie dzieje, natomiast jeśli kamera już leci w lewo lub w prawo tak jak np na meczach obraz jest tragiczny te pionowe smugi nie dość że wkurzają i nie jak to się ma do jakości obrazu to jeszcze poważnie mogą popsuć komuś wzrok.

Zachęcam wszystkich posiadaczy tego modelu na ostre domaganie się od LG naprawy tego rodzaju mankamentów tym bardziej że taki tv to parę tyś zł.

żeby było śmieszniej, drugi tv ma za to duży problem z dźwiękiem jeden z głośników wpada w drgania i drżenia przenoszą się na całą obudowę, normalnie rzęzi.

Prócz wielu ustawień i naprawdę ładnej linii tego tv ja jako osoba która przetestowała już kilka takich tv NAPRAWDĘ GO SZCZERZE NIE POLECAM!!!.

Mało tego współczuję wszystkim użytkownikom faktu że nie są wstanie sprawdzić i dostrzec mankamentów na swoim tv.

Moja żona jak jej pokaże w czym jest problem z tv to widzi i słyszy a jak nie to dla niej wszystko jest ok.
Zona śmieje się ze mnie, że powinni mnie zatrudnić na kontroli jakości w LG.

Panowie i panie prawda jest taka że miałem do czynienia z wieloma tv i jak na nowy produkt LG wychwalany przez firmę mający najnowsze techniki kontroli obrazu to jest to po prostu wielki nie wypał.

Ja zamierzam zamówić serwisanta który mi wszystkie mankamenty naprawi jak nie to mu wsadzę ten tv w du...e.

pozdrawiam
 

hd-maniak

New member
Ciężko powiedzieć bo problemy z matrycami ma każda firma.
Jakiś czas temu byłem u kolegi w warszawie i on miał nowego sharpa 60calii
Spędziłem tam z rodzinką kilka dni przy okazji testowaliśmy ten tv i powiem że nie widziałem na niem żadnych smug. Koleś ma tv sat i ps3 wszędzie jakość była super bez porównania z tymi lg, dlaczego tak jest w nowych lg nie mam pojęcia, to jakiś większy problem bo na pewno to nie są jakieś jednostkowe przypadki. Lepiej się wstrzymać z kupnem tego modelu i całej serii LM.

Testowałem i sprawdzałem wiele tv i wiem, że obraz o podświetlaniu led może być na prawdę idealny w modelach LM tak niestety nie jest a zdecydowałem się, napaliłem się raczej bo podoba mi się wygląd funkcjonalność i coś mnie zapewniało że nowa technologia kontroli matrycy może tylko polepszyć jakość a tu zoong. Zawiodłem się i dziś wolałbym mieć coś z większą ramką a z bardzo dobrym obrazem.

po niedzieli przyjdzie do mnie serwisant zobaczymy co powie i co zdziała.
 

hd-maniak

New member
hej, z serwisu zrezygnowałem.
tv spakowałem i zwróciłem do sklepu, odstąpiłem kategorycznie od umowy,
wypełniłem formularz o zwrot gotówki i 14dni mają na oddanie kasy.

I teraz mam naprawdę dylemat bo te lg lm mi się podobają, odtwarzają chyba wszystko,
co ważne dla mnie to tv wypuszczą dźwięk DTS na amplituner, czego już sharp nie zrobi i jeszcze sharp nie odtworzy wszystkich plików wideo.

Na pewno sharp 830e ma pewniejszą matrycę i dobra cena, ale nie ma dts
lg ma wszystko co potrzeba ale duży problem z matrycami.

Może trzeba dobrze trafić, część użytkowników nie widzi problemu ale to chyba w większość Ci co mają mniejszą matrycę np 42" bo na 47" meczyków nie pooglądamy.

Dziś kupiłbym samsunga es8000 widziałem jego jakość bo testowałem go w sklepie ale jest dwa problemy: cena i to że matryce są od różnych producentów.

Kupić dziś tv to nie lada sztuka :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry