Za cicho przez toslinka

Jarek.p

New member
Witam,

Jest tak: amplituner Yamaha RX-V440, do tej pory bez zarzutu. Wejście optyczne generalnie nieużywane, ale przrez jakiś czas miałem DVD z wyjściem optycznym, wtedy było wszystko ok.

Obecny zakup: telewizor Samsung UE46EH5300W. W pierwszym rzucie podłączony do amplitunera po prostu przewodem audio L+P, wtedy było wszystko OK, głośność dźwięku z TV i z innych źródeł była na zbliżonym poziomie. Ponieważ jednak takie połączenie było z oczywistych względów jedynie ersatzem, zakupiłem toslinka i podpiąłem jedno do drugiego jak należy.

I wszystko niby pięknie, sygnał audio jest przez amplituner odbierany i dekodowany wraz ze wszelkimi bajerami, ale, kurcze, dźwięk przez tą optykę jest dobre kilkanaście dB cichszy od innych źródeł. Owe inne źródła to głównie tuner w samym ampli, niestety nie ma żadnej sensownej możliwości zmniejszenia wejściowego poziomu jego głośności. W TV, w ustawieniach głośność sygnału wychodzącego mogę stłumić, podbić niestety się nie da.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co z tym zrobić? Reklamować TV?

J.
 

Jarek.p

New member
Update:
Właśnie doczytałem, że nie jestem pierwszy z tym problemem, że jest to typowa bolączka wyjścia optycznego w samsungu. Pytanie w takim razie: czy z poziomu menu serwisowego da się tą głośność podbić? Ktoś próbował?

J.
 
Do góry