Z jakim ampli wykorzystam Jamo S606

DonAndress

New member
Witam.

Chciałbym kupić głośniki Jamo S606 HCS3.
Jak wiadomo mają one możliwość odtwarzania niskich tonów za pomocą kolumn przednich. Nie chcę kupować subwoofera, wolałbym właśnie w ten sposób podłączyć.

No i teraz pytanie - jaki amplituner do tego dokupić?

Myślałem o Onkyo TX-SR309, ale za jego pomocą chyba nie podłącze w ten sposób tych głośników, prawda?


W takim razie jeśli nie ten amplituner, to jaki?
Mam budżet do 1100-1200 zł.
Potrzebuję 3x wejście HDMI, przednie USB do odtwarzania MP3 i fajnie jakby miał 2x wejście optyczne, ale w sumie jedno też wystarczy.


Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem audiofilem.
Chciałbym mieć w miarę czysty dźwięk do muzyki, filmów i gier.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To lepszym rozwiązaniem będzie Harman AVR 156 lub Denon 1612
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dwie sprawy. Zeby podłączyć w systemie Bi-amp to ampli musi być 7 kanałowy i do tego przystosowany np. Onkyo 608, Denon 1911, Yamaha 771 itd. Po drugie to Jamo s606 to nie są kolumny z wbudowanym subwooferem, co może sugerować 20cm boczny glośnik niskotonowy. Nie zagrają mocniej basem niż zwykłe konstrukcje głośnikowe. Co do samego bi-amp to też rewelacji się nie osiągnie. Już kiedyś pisałem że jak dla mnie poprawiła się minimalnie średnica i wysokie. Poprawy mocy i jakości basu nie zauważyłem. Nie wiem jak duży masz pokój ale do filmów to i tak z czasem suba dokupisz bo to całkiem inny bas w kinie. Nie spotkałem jeszcze żeby na 20 mkw kolumna zagrała takim basem jak sub. Oczywiście jak wstawisz te kolumny na 15 mkw to jakiś tam pomruk w kinie będzie ale ja osobiście i tak załączałem suba bo to zupełnie inne doznania. Miałem te Jamo ok 8 miesięcy i sprzedałem bo były na mój pokój za duże i bas był rozwlekły i dudnił przy słuchaniu stereo. Nie miałem dostatecznej ilości miejsca żeby te kolumny odsunąć od ściany.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja osobiście nie jestem za Sony, jeśli chodzi o sprzęt do KD czy stereo. Nigdy nie miałem, więc się nie wypowiem. Dołóż z 200zł i masz naprawdę fajne ampli - Onkyo 608, Denon 1911.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sławo

New member
Ja dorzucę ze swej strony, że spotkałem się z opinią iz 606 nadają się do napędu w pomieszczeniu o max. 30m/2.... ale zależy od amplitunera, preferencji. Spotkałem się również z opinią że te kolumny średnio nadają się do Yamah z racji aluminiowych stożków.... ale to musi pojaśnić Ci ktoś z branży. Każdy lubi coś innego ale nic nie zastapi konkretnych odsłuchów.... mimo to nie są to złe kolumny. Na początej stykną.:eek:k:
 

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też posiadam te kolumny + sub200. Ale w kinie sub to podstawa. Zamówiłem amp TX-nr709. Jak przetestuję do dam Tobie znać
 
Do góry