Z jakiej firmy Plazme ?

broda1725

New member
Bez reklam
Witam chciał bym się dowiedzieć na temat plazm Samsunga i Panasonica jakie są różnice miedzy nimi jakie maja wady i zalety, która jest bardziej awaryjna i jak z serwisem.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
wystarczy poczytać opinie w działach samsung-panasonic. Poza tym różne modele różna jakość. A co do jakości i doświadczenia opiniowo panasonic lepszy
 
Zwróc uwagę na to czy porównywalne modele tych producentów mają wyposażenie na którym ci zależy a nastepnie porównaj ceny. O jakosci obrazu i tak rozstrzygnie twoje oko.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Żaden nie jest idealny. Samsung ma większe problemy z powidokami (nie dramatyczne, ale jednak), Panasonic z green ghostingiem. Osobiście mi wydał się bardziej plastyczny obraz z Samsunga (chociaż nastawiony byłem raczej na Panasonika). Kwestia gustu.
 

asoz

New member
Dzisiaj przyjechał do mnie Panasonic 42X10, jako tv do sypialni. Muszę powiedzieć, że obraz jest naprawdę niezły, a wiem co mówię, bo w pokoju obok stoi KURO. DVD syper, Divix też przyzwoicie, BD nie podłączałem.
Biorąc pod uwagę cenę, uważam, że to naprawdę baaardzo ciekawa propozycja.
 

pawekxp

New member
Jak dla mnie Panasonic o wiele lepszy:)
Plazmy Panasonica maja prawdziwy biały kolor w przeciwieństwie do Samsungów i kolorki na standardowych ustawieniach będą lepsze...(wiem bo pracuje w sklepie i mam porownanie)
Jeszcze jedno w Panasonicu jest o wiele mniejszy pobór prądu.
Wiec polecam Panasonica;)
 

ivf

New member
pawekxp napisał:
Plazmy Panasonica maja prawdziwy biały kolor w przeciwieństwie do Samsungów
zapomniałeś chyba dodać, że piszesz o modelach fullHD ;)
w takich modelach samsunga ludzie rzeczywiście piszą różnie o bieli, ja w modelu A451 początkowo również narzekałem na biel, jednak wystarczyła wymiana kabla oraz zmiana wartości kontrastu, jasności i podświetlenia - teraz nawet edytor tekstu jest bielutki..
 
pawekxp napisał:
Jak dla mnie Panasonic o wiele lepszy:)
Plazmy Panasonica maja prawdziwy biały kolor w przeciwieństwie do Samsungów i kolorki na standardowych ustawieniach będą lepsze...(wiem bo pracuje w sklepie i mam porownanie)
Jeszcze jedno w Panasonicu jest o wiele mniejszy pobór prądu.
Wiec polecam Panasonica;)
Tak. Masz rację. Panasonic ma prawdziwy biały kolor. Wyświetlany jako jeden biały ostry kolor.

Żeby docenić biel w Samsungu trzeba go oglądać i co najważniejsze nie oceniać generalnie ale zpuścic sobie kanał na którym jest kilka białych akcentów statycznych np. śnieg. napisy, plansze, wyniki oraz białych akcentów dynamicznych np. koszulki, flagi, w tym samym czasie. Porównać i wtedy wyjdzie że Samsung każdy z tych akcentów "widzi" jako białe, jednocześnie każdy w innym odcieniu bieli. Panasonic owszem wyświetli ostrą biel jednak próżno szukać takiej zróżnicowanej bieli jak w Samsungu.

W sprawie prądu. Powiem tak. Jeżeli zużycie prądu ma być wyznacznikiem, proponuję nie full hd a hd ready, nie 50" a 32", nie plazmę a CRT.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Nie smoku na prąd nie patrze :) i tak mam zamiar kupić HD Ready, w takim to jeszcze pobór prądu nie jest taki straszny, nie wiem czemu każdy jak tylko wypomina o plazmie to odrazu mówi że dużo prądu plazma ciągnie. Mi to szczerze to zwisa, dla mnie ważniejszy jest obraz, po co mi energooszczędny tv jak obraz będzie np. do ....
 
Tego się trzymaj. Teraz widzę że ostro z tym prądem wypaliłem. Gwoli wypracowania obiektywnej oceny, bywa tak że jeden producent podaje zużycie uśrednione a inny maksymalne i co najważniejsze sa to dane papierowe. A już żeby z tym prądem skończyć. Jak kupujesz mieszkanie 100 m2 to nie dlatego że cię stać na opłacenie ogrzewania w tym mieszkaniu.
 

broda1725

New member
Bez reklam
smok-wawelski napisał:
Tego się trzymaj. Teraz widzę że ostro z tym prądem wypaliłem. Gwoli wypracowania obiektywnej oceny, bywa tak że jeden producent podaje zużycie uśrednione a inny maksymalne i co najważniejsze sa to dane papierowe. A już żeby z tym prądem skończyć. Jak kupujesz mieszkanie 100 m2 to nie dlatego że cię stać na opłacenie ogrzewania w tym mieszkaniu.
Otóż to !!! to samo tyczy się samochodów, albo furmanka, konik i pojazd na sianku czyli free albo samochodzik.

Ale wracając do tematu ty np. smoku polecasz Samsungi, a jak jest z obrazem w samach i czy model 451 jest godny uwagi jakiś czas temu przyglądałem się między PV80 a 551 film HULK na blu rayu i powiem że obraz na PV80 był jak by lepszy ale patrzyłem bardziej pod względem czerni, bo na tym forum to pierwsze jakie pytanie dotyczące tv to "jaka jest czerń ? taka jak w Pioneerze ?" no ale co zrobić.

Myślę nad X10 ale szczerze to boje się tego większego kontrastu bo np. tak jak w PV80 dla mnie jest ok, biel przyjemna dla oka ale np. w moich LCD to normalnie oczy puchą jak oglądam bez światła wieczorem. dlatego jestem dla LCD nie.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
co tu kupić?

Cześć,ja mam już drugą plazmę w swoim życiu,zupełnie niechcący,wpierw LG pc1r 42 i było bardzo ładnie,sporo plazm za sobą które ustawiałem znajomym oraz obecnie swojego Samsunga ps50a656.
-Duże jest piękne!!!!!
-psuje się wszystko zależy jak się trafi
-wszystkie na prąd,olać ten problem, porównywalne rzeczywiste zużycie prądu
-Panasonic dość proste menu i łatwość ustawienia
-Samsung ma menu dość zakręcone lecz do ustawienia wszystko co naprawdę decyduje o jakości obrazu.
-wady i zalety o stosownych wątkach,każdy ma swoje problemy!
-w mojej ocenie zdecydowanie Samsung bo
czernie,szarości i czarne na czarnym
i to samo z bielą,widać choć to może dość nietypowo
zabrzmieć biel w bieli na białym tle!!!
-co się tobie bardziej podoba!!!:mrgreen:
 

bluray

Banned
Po analizie wątku:
Albo Panas z niezłą bielą ale bez czerni albo Samsung czarny z kremową bielą jak to w plazmach jest zawsze.

Rozwiąznie:
LCD Samsung seria B650.
W sklepach MM/Saturm już jest !!!
Pierwsza sprzedaż na świecie serii B650 jest u nas w sieciach w/w.
 

bluray

Banned
Pytanie zasadniecze:
KASA !
Jeżeli nie masz gotówki i liczysz na kredzia to masz nieco ograniczony wybór.
O tym nie piszesz.
Mam plazme PIONEER 9G. Nieco śledzę trendy w plazmach.
Wygląda dziś, że Panas jest na drzewie. Zwałszcza z seriami na 2009.
Wojna Japan - Korea trwa.
Samsung wprowadza LCD wyraźnie lepsze.
Chodzi o serie B750. Lada dzień w sklepach.
I są to tańsze i lepsze ekrany niż nowe serie Panasa PDP.
Myślę, że znasz ang. jęz.
 

zaz

Member
asoz napisał:
Dzisiaj przyjechał do mnie Panasonic 42X10, jako tv do sypialni. Muszę powiedzieć, że obraz jest naprawdę niezły, a wiem co mówię, bo w pokoju obok stoi KURO. DVD syper, Divix też przyzwoicie, BD nie podłączałem.
Biorąc pod uwagę cenę, uważam, że to naprawdę baaardzo ciekawa propozycja.

Asoz - od tego "dzisiaj" minęło już trochę czasu. Może zechciałbyś podzielić się wrażeniami i uwagami na temat X10. Myślę, że dużo ludzi przyłącza się do tej prośby:mrgreen:
 

broda1725

New member
Bez reklam
Nadal mam czekam na dalsze podpowiedzi Panasonic PV80/X10 czy Samsung 451 ?
Tv 42" odległość zamierzona to 2-2,5m podłączona "N" i dvd (90% divx).
 

asoz

New member
Może łatwiej będzie mi opisać wady. A więc jak pisałem obraz super ale:

- refleksy na matrycy są dosyć znaczące, na Pioneer'ku jest dużo lepiej,
- czerń w porównaniu z KURO tragedia, ale na Sony'm E jest jeszcze gorzej,

... więcej chyba nie zauważyłem.

Zważając, że jest co najmniej dwa razy tańszy od Pioneer'a wydaję się świetnym wyborem.

Mogę zapomnieć tu zajrzeć więc ewentualne pytania poproszę na PW ;)
 

El Greco

New member
Ktos tu pisal o 656, aja powiem, ze 756 jest nieznacznie drozszy ale ma ustawienia fabryczne(film) optymalne, a mimo to mozna inaczej niz w Panasie przestawiac do woli, a zwlaszcza kalibrowac choc nie ma takiej duzej potrzeby. sasmung ma duzy rozrzut jakosci, tzn. ze mozesz trafic na trefny towar(wymieniasz) ale nie znaczy to ze sie psuje, bo jak jest sprawny chodzi cale zycie. Mam idealne kolory i sa po prostu inne niz w Panasie. zuzycie wSamiego jest trcohe nizsze, dla przykladu maksumylne zuzycie u mnie to 550W u panasonika 660W(?).
@Blu ray,
Przeczytaj sobie aktualne " Audio Vision", tam rzecznicy LG, samsunga i panasa mowia, ze Plazmy inaczej niz LCD, maja zdecydowanie wiekszy potencjal i dlatego nie zrezygnuja w zadnym wypadku, mowia rowniez, ze plazma ma naturalniejsze kolory(czyzby antyreklama dla LCd, ktore rowniez produkuja?) i o tym, ze panasonik juz za rok wdrozy calkowicie technologie Pio:cool:Nie che sie sprzeczac o to LCD czy plazma, ale jaki jest sens zeby wydawal dwa razy wiecej na to coi juz tansza plazma potrafi?
Ach tak, takie screeny na moim panelu samsunga, to norma, rowniez Sat Digital jest klasa(niemiecki).
http://img248.imageshack.us/my.php?image=alim1082tw0.jpg
http://img100.imageshack.us/my.php?image=alim1080xr6.jpg

wczoraj zatrzymywalem te sama scene z nagrania PAL(Premiere HD) i bylo tak samo jak na BR:) W przypadku samsunga masz tez piekny Design, bo to w koncu tez mebel i pilot smialo pretendujacy do Oscara.
 
Ostatnia edycja:
Do góry