Z jaką wersją PS 3 mieliście problem? lub jaka posiadacie i nie bylo problemów?

Z jaka konsolą miałeś bądź też nie miałeś porblemów z winy sprzętu


  • Total voters
    0

zbynio81

Member
tak jak w tytule: Z jaką wersją PS 3 mieliście problem? lub jaka posiadacie i nie bylo problemów?

tyczy sie laserów i innych dupereli (poza zawieszeniem podczas gry, ktore moze byc spowodowane złą grą i brakiem dobrej łatki)

CEL: zweryfikowanie, które konsole są mniej waryjne, te starsze czy też nowsze,
tzn.:
PLAYSTAION 3 -20gb,60gb,40gb czy nowe 80gb(mniej prądo-żerne)

zapraszam do głosowania:krol:
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
6 miesięcy z 80GB. Na razie bez awarii. Cisza umiarkowana (tzn. znacznie ciszej niż przeciętny laptop, ale od razu w pokoju wiem, że jest włączona - szum jest wystarczajacy, by mi przeszkadzał w słuchaniu muzyki)...
 

cyber78

Member
Bez reklam
Dane mogą być nieco naciągnięte, pewnie wygra wersja 80GB - najnowsza więc nie miała czasu się zepsuć. Niektórym kilka razy padała.
Ja ma dopiero kilka miesięcy 80-tke więc się nie wypowiadam w ankiecie, na razie chodzi idealnie, cichutko - żadnych problemów.

Kumpel kupił w grudniu i dzisiaj odkrył, że mu nie działa w padzie czujnik położenia - namówiłem go na Flower i okazało się ze ciągle skręca w lewo - juro idzie do Saturna, ciekawe jak to będzie samego pada reklamować.
 

MMrozo

New member
Mam wersję 160gb i nie mam problemów - pozycja pozioma. Nie mogę zagłosować bo ankieta nie uwzględnia tej wersji. Cichutka i ledwie ciepła, leży sobie na półeczce ale ma około 5-6cm miejsca nad i ze 20cm po stronie z dyskiem (miejsce na pady). Najbardziej słychać mechanizm płyty BD, szczególnie z filmami. Raz był problem jak córka (5 lat) włożyła drugą płytę do slota gdzie już jedna była (generalnie sam na początku pchałem :D) i żona mówi, że dziadostwo nie działa, że nie wiadomo co jest, filmu nie można obejrzeć itd. Patrzę co jest (konsola ze 2 dni w domu) dotykam sensor a tu płyta nie chce wyjść, tylko kilka milimetrów wystaje. Jakoś udało mi się palcami delikatnie wyjąć a tam jeszcze jedna !!! Po tej akcji nie plejak nie widział płyt z filmami ale po twardym resecie wszystko wróciło do normy. Jak na razie ponad 6 miesięcy bez problemów.
 

ps_user

New member
Bez reklam
Zagłosowałem na wersję 60GB, bo ta padła po 13 miesiącach. Padł laserek, który został nieodpłatnie wymieniony przez sprzedawce na nowy.
 

zbynio81

Member
no cóż nie pisze pracy mgr (bo juz mam to za sobą :grin: ) dlatego ankieta jest prosta ale jezeli macie druga konsole to mozna przynajmniej zaglosowac ktora wam padla.
Podejrzewam ze włascicieli konsol 40 60 i 80 jest zblizona liczba
 

k0val

New member
No wiesz 40gb ,20gb i 60gb już nie kupisz zostaje tylko 80gb więc ta ankieta niedługo stanie się zupełnie nieaktualna bo wszyscy nowi posiadacze będą mieli jedynie tą wersję a tych ciągle przybywa :D
 

beamer

Banned
Chyba 60 GB były wyjątkowo narażone na zepsucie lasera z uwagi na jego dużą energię (i co za tym wydzielane ciepło). Z tego co sie orientuję, to Sony opracowało potem tańszy, mnie prądożerny, chłodniejszy laser BD drugiej generacji. Zwróćcie uwagę, ze na allegro można kupić same lasery BD dla PS3 i są 2 rodzaje: dla PS3 60 GB oraz dla PS3 40 GB i nowszych.

No i rzecz jasna model 40 GB i nowsze mają coraz to więcej bebechów, w coraz to mniejszych procesach technologicznych, a co za tym idzie spada zużycie prądu, awaryjność i temperatura.
 

Kent

New member
Mi akurat padła 60GB, w dość perfidny sposób podczas gry nagle pad się wyłączał bez możliwości ponownego uruchomienia, można było ewentualnie podpiąć się pod USB aby tylko zapisać stan gry. Problem zauważyłem początkiem maja zeszłego roku, 7 miesięcy po kupnie konsoli, a pod koniec stał się na tyle nieznośny, że zawiozłem konsolke bezpośrednio do serwisu Sony we Wrocławiu. Wymienili na nową i od tamtej pory nie mam z nią kłopotów :) Mimo to Sony i tak mi podpadło już - mój VAIO 3 razy w przeciągu 3 miesięcy był w naprawie, mam nadzieje, że to już koniec awarii. Fajnie by było, gdyby zepsute laptopy też tak wymieniali na nowe, jak PS3 :rolleyes:
 

bananoke

New member
MMrozo napisał:
Mam wersję 160gb i nie mam problemów - pozycja pozioma. Nie mogę zagłosować bo ankieta nie uwzględnia tej wersji. Cichutka i ledwie ciepła, leży sobie na półeczce ale ma około 5-6cm miejsca nad i ze 20cm po stronie z dyskiem (miejsce na pady). Najbardziej słychać mechanizm płyty BD, szczególnie z filmami. Raz był problem jak córka (5 lat) włożyła drugą płytę do slota gdzie już jedna była (generalnie sam na początku pchałem :D) i żona mówi, że dziadostwo nie działa, że nie wiadomo co jest, filmu nie można obejrzeć itd. Patrzę co jest (konsola ze 2 dni w domu) dotykam sensor a tu płyta nie chce wyjść, tylko kilka milimetrów wystaje. Jakoś udało mi się palcami delikatnie wyjąć a tam jeszcze jedna !!! Po tej akcji nie plejak nie widział płyt z filmami ale po twardym resecie wszystko wróciło do normy. Jak na razie ponad 6 miesięcy bez problemów.

haha niezla historia i zostaw tu konsole w domu ^^

co do tematu to tez sie nie wypowiadam na razie mam konsole 80 gb z miesiac moze dwa puki co pikus :)))
 

radarek

New member
80GB (3 miesięczna)- padła 3 tygodnie temu (a konkretnie czytnik BR po update firmware 2.60 przestał działać - trudno powiedzieć czy to akurat był powód czy zbieg okoliczności). Na szczęście MM wymienił mi na nową po kilku dniach.
 
Do góry