Z czym PS3 slim sobie nie poradzi???

PSK_1982

New member
Witam,

na wstępie muszę przyznać się, że jestem laikiem (prawie) w tych kwestiach. Mam zamiar skompletować kino domowe, na które składał będzie się Denon avr-1610, Taga 606 (5.1) oraz LG42 sl 8000.

I tu pojawia się pytanie. Miałem już wybrany odtwarzacz Blu-ray (Samsung bd-p3600 albo Panasonic dmp-bd80). Wtedy kolega powiedział: po co masz kupować odtwarzacz Blu-ray, skoro PS3 poradzi sobie równie dobrze z filmami i muzyką a przy okazji będziesz mógł sobie pograć. Na początku uznałem ten pomysł za zupełnie irracjonalny; potem jednak poszukałem w necie i okazało, się że wiele wpisów na forum potwierdza ten tok myślenia.

Mimo wszystko mam poważne wątpliwości co do zrealizowania tego pomysłu. Jeżeli PS3 radzi sobie równie dobrze z filmami i muzyką jak tradycyjny odtwarzacz Blu-ray, to po co Sony produkuje tradycyjne odtwarzacze Blu-ray?

Stąd moja prośba o ocenę przez "ludzi znających się na rzeczy": z czym PS3 nie poradzi sobie w porównaniu do tradycyjnego odtwarzacza Blu-ray, względnie z czym poradzi sobie gorzej (zakładam jednak, że takie sytuacje muszą mieć miejsce, inaczej w każdym kinie domowym byłby PS3:)?

Istotna informacja, mojego zestawu będę używał mniej więcej w połowie do odsłuchiwana muzyki (nie jestem jednak audiofilem, na co wskazuje chociażby jakość sprzętu który chcę kupić) oraz do oglądania telewizji/oglądania filmów z płyt (DVD oraz Blu-ray). Dlatego też istotna jest dla mnie jakość dźwięku i co do tego mam największe obawy przy PS3. Pierwotnie nie brałem pod uwagę gier, ale skoro rzeczywiście PS3 może mi dać wszystko to co tradycyjny odtwarzacz, a przy okazji mogę pograć, to grzechem byłoby z tego nie skorzystać.

Z góry dziękuję za pomoc

PSK
 

Kaszan

New member
Witam,
Myślę, że mogę powiedzieć kilka słów na ten temat, bo ostatnio borykałem się z tym samym problemem. Otóż długi czas byłem pewny, że kupie odtwarzacz stacjonarny, miałem już upatrzonego Sony 560 i czekałem tylko na gwiazdkę żeby go kupić. Im dłużej jednak czytałem, tym bardziej przekonywałem się do Slima. Dziś mam slima i powiem szczerze, że to był wybór optymalny. Akutalnie podłączony jest pod amp Denona 1908, i kolumny Dali 5.1 i tv SONY 40w5500 czyli zestawik iście budżetowy.
Mnie przekonało przede wszystkim, to że jakość filmów jest wystarczająco dobra, zarówno video jak i audio. Jako, że nie mam w ampie dekoderów hd, dźwięk dekoduje do LPCM z czym też nie ma żadnych problemów. Wszystko startuje bardzo szybko. Dodatkowo przez połączenie wifi wszystko aktualizuje się na bieżąco. Z ciekawszych funkcji, których nie będzie miał stacjonarny odtwarzacz to przeglądarka internetowa, streamowanie audio i video z kompów oraz oczywiście GRANIE.
Jest też kilka wad, które da się rozwiązać domowymi sposobami- nie odtwarza on (przynajmniej na razie, ale mam wrażenie, że to tylko kwestia poczekania na stosowną aktualizację) plików mkv. Ja sobie radzę z tym tak, że konwertuję takie pliki do struktur AVCHD i wgrywam na dysk zewnętrzny- jeśli filmu nie trzeba transkodowac to wszystko przebiega bardzo sprawnie. Malkontenci przyczepią się do chodzącego wiatraczka- w praktyce słychać go przy absolutnej ciszy (np w nocy) choć i wtedy mnie akurat to nie irytuje.
Co do Twoich obaw o muzykę- moje zdanie jest takie, że do słuchania dobrze zrealizowanych płyt CD, odtwarzacze BD nie nadają się wcale (poza nielicznymi wyjątkami jak Pioneer 51fd). Jak ktoś ma dużą kolekcję to i tak powinien kupić odtwarzacz CD. Jeśli chodzi zaś o mp3 czy płytki z hitami radiowymi to różnica między odtwarzaczami z tej półki będzie marginalna.
Komu poleciłbym stacjonarny odtwarzacz- ludziom, których kompletnie nie rajcuje granie, nie lubią chodzących wiatraków i oglądają bardzo dużo mkv. Wszystkim pozostałym można śmiało polecić PS3.
 

Ares78

New member
Dawno nie włączałem filmu divx i o ile pamiętam napisy trzeba "wtapiać" do filmu (chyba, że coś się zmieniło od wersji fat). Druga wada to brak możliwości odtwarzania mkv. (akurat mnie to nie boli ponieważ nie mam takich plików), jeśli chodzi stricte o obraz, skalowanie to radzi sobie dobrze, a zawsze jest też możliwość pogrania ze znajomymi :). Także musisz zestawić wady i zalety i masz odpowiedź, warto pamiętać, że PS3 wciąż się rozwija i zyskuje na funkcjonalności.
 
Do góry