Z czym polaczyc SR6010 (Heco Music Style 900/JBL Studio 280)

Kprf

New member
Witam.
Dostalem nowy amplituner Marantza SR6010 i teraz szukam glosnikow. Glownie do naglosnienia xboxa i sluchania muzyki przewaznie R'n'B, HipHop, Regge, Rock czasem cos glosniej, rowniez filmem niepogardze. Pokoj ma 19m2. Bylem na dwoch odsluchach i wystarczy po 1 platne sa u mnie po 2 odsluch ma sie nijak do tego jak kolumny beda graly w moim pokoju (akustyka) i do czego bedzie podlaczony i czym. Wiekszosc odsluchow moim zdaniem to troche oszukiwanie samego siebie. Sluchamy sprzetu na takiej elektronice ze klientowi sie wszystko bedzie podobac prawie ze. w dodatku w pomieszczeniu przystosowanym do tego typu rzeczy (np wyciszenie pomieszczenia) dlatego interesuje mnie zakup przez internet a pozniej odeslanie sprzetu jak mi nie przypasuje do akustyki pomieszczenia mojego. O tyle dobrze ze na placu boju mam sety w miare niezle wykonane moim zdaniem czyli JBL Studio 280 i Heco Music Style 900 ktore do mojego metrazu i zastosowania beda ok? Amplituner ma preouta wiec kiedys planuje dokupienie wzmacniacza z main i napedzenie frontow (zrobienie lepszego stereo).

Czy ten amplituner bedzie fajnie sie zgrywal z w/w? Waszym zdaniem w jakie kolumny celowac? Na razie mysle o secie 5.0 jak bedzie mi brakowac niskich to pomysle nad zakupem subwoofera.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odsłuchy w salonach są potrzebne żeby zrobić wstępy przesiew. Tak samo rady na forum. Tylko mogą nakierować. Nie ma jak odsłuch u siebie. Obie kolumny wybrane przez Ciebie sprawdzą się w takich gatunkach muzycznych. Koledzy który mają u siebie w domu te modele na pewno Ci podpowiedzą. Idealnie by było kupić dwie pary i jedną odesłać :)
 
19m2 oba modele aż nad to. Oba modele bosiadają również tylny port br to i trzeba pamiętać aby miały miejsce od ściany aby miały czym oddychać. Pamiętaj też o przewodach bo to ważne nie najtańsze typu ccaitp tylko miedziane CU 99.99% ofc.
Kapusta7 i Bipo mają Heco MS900 są zadowoleni ja miałem Dali Zensor7 do kd idealne gorzej już w stereo, minimalnie tylko.
HecoMS900 słyszałem mi się bardzo podobało jak grały i ładnie wyglądają.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Kprf

New member
Miejsce aby postawic bede mial. To nie problem z ich oddychaniem. Sciana dla nich ma 4.5m i na niej mam tylko RTVke i tv tylko. Zensory nie wchodza w gre sluchalem ich do mojej muzyki one sie nie nadaja bo lubie bas. Dlatego najbardziej przypasowaly mi Heco MS 900 i JBL Studio 280. Heco wygladowo ladniejsze a JBL ma fajny bas i nie jazgoczaca gore ktorej nie lubie. Heco jest bardzien wyraziste moim zdaniem ale bas jest nieco inny moze ociupinke mniej go. Nie wiem jak zagraja z SR6010 pomyslalem ze moze ktos z forum w podobnym polaczeniu czegos z w/w sluchal juz.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz to dość bezpieczny wybór. Jest to moim zdaniem dość uniwersalne brzmienie. Co do kolumny to słuchałem ich tylko w MM więc to żaden odsłuch. Studio mają faktycznie stosunkowo mało wysokich ton. Troszkę mnie to nawet zaskoczyło bo znane mi wcześniej modele sypały dość mocno górą. Napisz do Blackninja na pewno na JBL-a będzie miał dobrą cenę. Heco nie wiem czy ma w ofercie.
 
Wiem jak Denon gra a Marantz jego bratem ponoć jest i inaczej troszkę gra ale to już prawdziwi maniacy usłyszą różnicę chyba. Ja usłyszałem jedynie avr vs. wzm. Wiadomo w stereo wzm wygrał ;)
Wiesz już jak jedne i drugie kolumny graja i jak wyglądają. Oba modele są dobre. Według Twoich opisów to JBL wygrywa no to sprawa oczywista chyba. Do muzy sub RelT5 lub SumikoS5 oba modele to bliźniaki i dobrze będzią działały w stereo co nie znaczy że w kinie źle.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Kprf

New member
Kto to/co to (sklep?) blackninja?

Dzieki panowie za odpowiedz. Chetnie jeszcze poslucham kogos kto ma chec sie wypowiedziec. Madrych to zawse fajnie posluchac:) zawsze to troche "dylematy" melomanow rozjasnia hehe.
 
Ostatnia edycja:

Kprf

New member
Ok dzieki.
A watowo mysliscie ze SR6010 podola? Przynajmniej na razie poki wzmacniacza z main in nie podepne do niego dla frontow
 
Do setu 5.0 da rade. Wzm na "main in" w kd działa jako końcówka mocy. Odciąży avr. Kupisz avr i set 5.0 i sam się przekonasz czy mocy brakuje, jeśli tak to dokupić wzm. Ja zamiast wzm to suba bym kupił bo w kd lepiej się przyda i w muzyce jeśli będziesz chciał mieć extra bass.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Kprf

New member
Mam mozliwosc jeszcze zamiany SR6010 (juz wiem ze i on sie nadaje) na SR7009 lub SR7010 (ktory lepszy?) no wiadomo z doplata, nowy sprzet. Warto czy ten 6010 az nad to?
 
Mocy nigdy nie jest za mało. Jeśli stać Ciebie na 7010 to bierz go. Sr6010 i 7010 to są najnowsze modele, DtsX, Atmos i Auro(płatne) już mają.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Ja odsłuchiwałem Jbl i Heco i mam te drugie i to zdecydowanie.
Basu napewno nie brakuje w Heco, ja ich używam na 25 metrach przy muzyce klubowej.
Chcesz cały set Heco czy tylko stereo?
 

Kprf

New member
Set.
A co sugerujesz ze Heco bedzie za duze na 19m2?
Stereo raczej do muzyki a set do naglosnienia xboxa i film (65%/35%)

Basik twoim zdaniem ladny miesisty taki w punkt czy przeciagajacy sie jak w JBL?

A powiedzcie SR7009 (juz wiem ze 6010 i 7010 to dobre sprzety) to rowniez zacny klocek? On ma preouta jak te pozostale dwa w razie co wzmaka podpiac?
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
W Heco jest właśnie w punkt, słuchałem jeszcze Zensor 7 i tam był lekko przeciągany a jbl góra i średnica była bardzo wycofana.
W Heco bas się nie ciągnie i jest punktowy.

Na 19 metrów to kawał kolumny :)
 

Kprf

New member
Heco az zal nie kupic seta w takiej cenie jak znalazem nowy sprzet. Nie po allegrowej i nie sklepowej rzecz jasna. Ja juz bylem przekonany do JBL ale znow przypomnialem sobie o Heco MS900 wygladowo sa ladne. Ladniejsze niz JBL a JBL ma za to bas przeciagajacy sie kosztem gory ktora jest ztonowana ale ja nie lubie drazniacej gory wole cieplejsze klimaty twoje heco nie wbijaja spilek w ucho przy wysokich tonach?
 

Rafal7

Banned
Czasem przy kują, ale w głównej mierze zależy od utworu i jak naprawdę dasz ostro po volume. Według mnie to wina co niektórych utworów, ale zdarza się to bardzo rzadko.
 
Ostatnia edycja:
Do góry