Z cyklu jaki odtwarzacz blue-ray

kocurek

New member
Witam!

Jestem nowy na tym forum. Od kilku tygodni czytam sobie tutaj różne wątki. Pierwszy wpis akurat w dziale blue-ray, ale tak naprawdę to pasowałby do kilku działów.

Niedawno kupiliśmy sobie z żoną nowy telewizor:
1. Sony Bravia KDL-W40 5720.
Telewizor używany jest głównie w połączeniu z:
2. Tuner Cyfry+ Philips HD z dyskiem twardym
Do muzyki mamy:
3. Amplituner Yamaha Pianocraft E-600 z DVD.
Komputer:
4. Lenovo Ideapad Y530

Na razie podłączyłem tuner cyfry do wejścia HDMI TV.
Komputer - tak samo - tzn. kabelkiem HDMI.
W obu przypadkach - tj. z tunera cyfry i kompa dźwięk jest przesyłany do TV po HDMI.
Dźwięk mam z wyjścia TV połączony z amplitunerem takim czerwonym i czarnym kabelkiem.

W sumie to wszystko wygląda ładnie, dźwięk też nie jest zły. Wydaje mi się, że przy tym zestawie to nie bardzo jest to nawet jak inaczej podłączyć.
Parametry tej yamahy są tutaj:
kocurekKROPKAfastmailKROPKAfm/PC_e600KROPKApdf
Przepraszam za formę tego linka, ale przez głupich spamerów nie mogę nawet zwykłego linka zamieścić na forum...
Niestety - ta Yamaha Pianocraft E-600 ma tylko wejście audio (aux in) na takie dwa chincze.

No i mając taki fajny, nowy telewizor chciałbym oglądać filmy w najlepszej jakości - tj. z płyt blue-ray. W związku z tym - pytanie - jaki odtwarzacz blue-ray kupić do takiego zestawu? Jak to podłączyć? Czy to w ogóle ma sens?

Początkowo myślałem o PS3, ale praktycznie nie gram w gry, więc chyba bez sensu kupować to jako tylko odtwarzacz blue-ray.

Mógłbym przeznaczyć na ten sprzęt ok. 1200-1500 zł.
Mając tylko takie zasoby finansowe i sprzęt taki jak opisany we wstępie tego wpisu nie poszaleję.
Co byście zrobili na moim miejscu?

Bardzo ważna funkcja takiego odtwarzacza to tzw. kadrowanie lub pan&scan - tzn. chodzi mi o to, że większość filmów na płytach blue-ray jest w formacie 2:40 : 1. Pasy mnie trochę drażnią i z reguły - np. jak odtwarzam coś z kompa to usuwam je, ale nie całkowicie tylko staram się wypośrodkować pomiędzy tym co tracę z oglądania a czarnymi pasami.
Czy stacjonarne odtwarzacze blue-ray mają taką funkcję jaka występuje w komputerowych playerach?

Czy w ogóle warto do tej Yamahy Pianocraft E-600 dokupić subwoofer? Wiadomo - brakuje basu, szczególnie jeśli chodzi o jakieś efekty w filmach, typu wybuchy itp. :)

OK, na koniec jeszcze napiszę do czego wykorzystywany jest ten nasz zestaw:

- oglądanie TV z Cyfry+
- słuchanie radia z amplitunera Yamaha Pianocraft E-600
- odtwarzanie filmów DVD (wyglądają i tak nienajlepiej teraz)
- odtwarzanie filmów z komputera (wyglądają super)

OK, bardzo proszę o jakiekolwiek porady. Wiem, że najlepiej to byłoby kupić sobie odtwarzacz blue-ray + nowy amplituner + zestaw kolumn, ale na razie mnie na takie idealne rozwiązanie nie stać.
Czy jak kupię po prostu jakikolwiek odtwarzacz blue-ray to czy będę zadowolony? Jak to później podłączyć? Jak będzie z jakością dźwięku?

Inna sprawa, że wciąż jeszcze zbyt mało filmów jest na płytach BD, ale zauważyłem, że powoli się to zmienia na lepsze.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
Jacek 'kocurek' Wojaczyński
 

kocurek

New member
Hej, kiki, dzięki za odzew.

A jak to podłączyć do mojego zestawu? Mam na myśli taki sposób, żeby było wygodnie i oczywiście jak najlepsza jakość video i dźwięku.

Dla przypomnienia, mój zestaw to:
1. Telewizor Sony Bravia KDL-W40 5720.
2. Tuner sat Cyfra+ Philips PVR HD
3. Amplituner Yamaha Pianocraft E-600 z DVD.
4. Notebook Lenovo Ideapad Y530
5. Pioneer BDP-320 (planowany)
 

kocurek

New member
A nie lepiej zamiast ładować się w odtwarzacz za ok. 1400 zł. kupić np. taki Sony BDP-S360 za 600 zł. a resztę kasy wydać na oryginalne filmy na płytach blue-ray?

Czy to naprawdę będzie aż tak zauważalna różnica w jakości video i audio aby warto było dać 1400 zł. za odtwarzacz blue-ray zamiast ok. 600 zł.?

Czy do takiego skromnego zestawu warto inwestować w drogi odtwarzacz blue-ray?
 

kobar76

New member
subwoofer jak najbardziej polecam, sam mam Pianocrafta i to bardzo starego E400 i po podłączeniu Yamaha YST-FSW050- uzyskałem nowy wymiar dzwieku - gorąco polecam - ja oczywiście słucham na tym tylko radia i cd ale bass naprawde jest super, długo szukałem suba dla pianocrafta i to jest naprawde trafiony wybór, a salon mam 40 m2 i tak jest na 50 % mocy . Dlatego wydaje mi sie oczywiste ze w filmach bedzie super
 

vandel

New member
tez nie widze sensu wydawac tyle kasy na pionka do tego zestawu . kup co do ok. 600 zł np. sony 360, lg 350 lub 370 jesli Ci zalezy na mkv. samusng 3600.
 
Do góry