YPAO w Yamaha 1067

wrx

New member
Bez reklam
Dopomozcie.
Ustawiam pomiar wielokrotny, dokonuje go w 2 miejscach. W rezultatach podswietla sie 1 i 2.
Ale nie wiem jak wybrac, ktory pomiar ma byc w uzyciu...
 

Mar_Ch

New member
Nie bardzo rozumiem Twój problem ale może pomogę

Interesowałem się ostatnio sprzętem Yamahy i byłem pilnym studentem instrukcji, a później testerem (jak na razie jednak sprzęt zwróciłem - tak więc piszę na sucho bez sprzętu, ale z instrukcji) i wydaje mi się, jeśli dobrze rozumiem Twój problem, to mylisz komunikat rozpoczęcia testu w następnej pozycji odsłuchowej, z komunikatem zapisania wyników.

To czy chcesz dokonać pomiaru w więcej niż jednym miejscu ustawiasz na początku opcją "Multi Position" - jeżeli chcesz dokonać pomiaru tylko w jednym miejscu ustaw na NO, po pomiarze będziesz od razu miał opcję zapisu wyniku Mesure Finish Save/Exit - wybierasz oczywiście Save.

Jeżeli chesz dokonać procedury pomiarowej w dwu lub więcej miejscach odsłuchowych musisz uaktywnić funkcję "Multi Position" Yes (taka opcja jest domyślna), a po zakończeniu pierwszego pomiaru masz komunikat, czy chcesz zakończyć pomiar, czy też dokonać go w następnym miejscu (Mlt. Position 2? Yes, No i tak dalej, aż do 7). Jak dasz No, to pojawia się komunikat Mesure Finish Save/Exit, który zapisuje wszystkie wyniki pomiarów.
 

wrx

New member
Bez reklam
Fakt, nie zrozumiales.

Mam wyniki 2 pomiarow.
Chce wybrac jeden z nich, jak?
No, chyba ze zle rozumiem sens pomiaru w wielu miejscach?
 

karus85

Member
Też mam yamaszkę ale nie mam żadnej opcji wyboru, wydaje mi się że z tym pomiarem to nie o to chodzi. Pewnie to jest tak że jak robisz pomiar przykładowo na sofie, a drugi na fotelu to YPao oblicza sobie optymalne ustawienia dla tych dwóch punktów żeby i na sofie i na fotelu dźwięk był taki sam.

Jeśli napisałem jakieś bzdury to mnie poprawcie ;) To tylko moja teoria ;)
 

wrx

New member
Bez reklam
O takiej wersji wlasnie mysle, ale dla mnie to bezsensu - bo jak sofa stoi po lewej, a fotel po prawej, to zupelnie inaczej nalezy ustawic dzwiek.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
karus85 masz taką opcje wyboru jak i ja mam na takiej samej Yamaszce.

P.S. - karus85 w sygnaturce masz suba a nie masz innych głośników. Jak brzmi dźwięk z samego suba? :mrgreen:
 

Vaderus

New member
Bez reklam
O takiej wersji wlasnie mysle, ale dla mnie to bezsensu - bo jak sofa stoi po lewej, a fotel po prawej, to zupelnie inaczej nalezy ustawic dzwiek.

Dlatego masz do wyboru: albo ustawiasz sobie i dokonujesz kalibracji dla jednego tylko miejsca i tylko dla niego będą dokonane obliczenia i optymalne ustawienie, albo jak chcesz mieć optymalny dźwięk w kilku miejscach w miarę jednocześnie, to kalibrujesz dla kilku właśnie miejsc - ampli potem wylicza najlepszą "średnią".
 

karus85

Member
karus85 masz taką opcje wyboru jak i ja mam na takiej samej Yamaszce.

P.S. - karus85 w sygnaturce masz suba a nie masz innych głośników. Jak brzmi dźwięk z samego suba? :mrgreen:

czarny jeśli jest opcja wyboru po kalibracji np. jak siedzę sobie na fotelu włączam ustawienia z fotela, a jak na sofie to włączam z sofy to bardzo Cię proszę napisz jak to się przełącza :p

Co do mojej sygnaturki to niestety nie kupiłem jeszcze kolumn, mam chwilowo podłączone "pierdziawki" z zestawu logitecha z-5500, pisałem do Ciebie PW jakiś czas temu, ale niestety nie doczekałem się odpowiedzi :niewiem:



Dlatego masz do wyboru: albo ustawiasz sobie i dokonujesz kalibracji dla jednego tylko miejsca i tylko dla niego będą dokonane obliczenia i optymalne ustawienie, albo jak chcesz mieć optymalny dźwięk w kilku miejscach w miarę jednocześnie, to kalibrujesz dla kilku właśnie miejsc - ampli potem wylicza najlepszą "średnią".

Z tego wynika że miałem rację ;)
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Nikt raczej nie słucha muzyki w dwóch skrajnych miejscach. A tym bardziej nie ogląda filmów z takich miejsc.

P.S. - wybacz karus85 ale umknął mi Twój list. Dostałeś już odpowiedź.
 

karus85

Member
Nikt raczej nie słucha muzyki w dwóch skrajnych miejscach. A tym bardziej nie ogląda filmów z takich miejsc.

P.S. - wybacz karus85 ale umknął mi Twój list. Dostałeś już odpowiedź.

Spoko dzięki :)

Ja na początku biegałem z mikrofonikiem po całym pokoju, później ograniczyłem się do fotela i sofy które stały w różnych miejscach względem siebie ale dźwięk mi nie pasował i tak jak piszesz filmy ogląda się zazwyczaj z jednego miejsca. Na koniec zrobiłem kalibrację tylko na sofie i teraz jest super :) Jak już kupię normalny zestaw głośników to będzie dopiero zabawa :-D
 

wrx

New member
Bez reklam
czarny jeśli jest opcja wyboru po kalibracji np. jak siedzę sobie na fotelu włączam ustawienia z fotela, a jak na sofie to włączam z sofy to bardzo Cię proszę napisz jak to się przełącza :p
O cos takiego wlasnie pytam ja.
Nikt raczej nie słucha muzyki w dwóch skrajnych miejscach. A tym bardziej nie ogląda filmów z takich miejsc.
Ja mam tak ustawione kolumny, ze potrzebuje 2 roznych ustawien.
 
Do góry