Yamaha

kwak

New member
Co sądzicie o takim zestawie:
Amplituner RX-V457, DVD-S557, NS45, NSP60, Subwoofer YST-SW030 za 3300 zł. Czy za te pieniądze można dostać coś lepszego? Pokój 20m kino domowe i trochę muzyki. Może ktoś ma taki zestaw i mógłby podzielić się swoimi uwagami.
 

saltom

New member
witam,

w moim podpisie znajdziesz dokladne dane z jakich komponentow sklada sie moje kino domowe ... stwierdzam jedno ze na YAMAHA mozna polegac!

posiadam tez Piano Craft'a i odsluch i przestrzen stereo jest bajeczna!

obiektywnie doradzam zwroc uwage jaki zestaw glosnikow podlaczysz, jakie kable zastosujesz, jakie kable sieciowe i czy pokusisz sie podlaczyc swoje kino do kondycjonera! Yamaha wymaga subtelnosci i delikatnosci! Jednak warto zainwestowac w Yamaha! Mam kilka przykladow gdzie po odsluchu ( czasami zmianach interkonektow ) moi szanowni koledzy dzecydowali sie na markowe kino domowe Yamaha!

wbrew pozorom z kinem domowym jest wiecej "zabawy" niz z wyborem TV!

serdecznie pozdrawiam

saltom
 

Marcin_G

New member
Dodam tylko tyle, że kupując sprzęt Audio należy go samemu wcześniej odsłuchać. Żadna opinia nie powie Ci tyle co odsłuch, po którym może się okazać że polecany Ci sprzęt jednak nie spełnia Twoich oczekiwań. Co nie oznacza że odradzam Yamahe.
 

saltom

New member
zgadzam sie z Kolega MarcinG!

rekomendujac Yamaha czesto! podkreslam czesto jechalem z zainteresowanymi na odsluch i podpowiadalem jakie tricki stosuja sprzedawcy! podpowiadalem jakie glosniki i jakie kable :)

jestem osoba ktora rozumie i slucha, osoba ktora jest swiadoma i odpowiedzialna w doradzaniu ktore zobowiazuje!

nie doszukujmy sie szumu w Yamaha! :) skonfigurowanie sprzetu audio nie jest proste i wymaga dojrzalosci i cierpliwosci! Zgranie audio komponentow np. Yamaha i Tonsil to nieporozumienie, czy tez polaczenie Yamaha kablami z miedzi takze nie jest sztuka, polaczenie Yamaha z Coda raczej nie koniecznie itd itp ... Yamaha jest wirtuozem audio wiec naklaniam przynajmniej na kondycjoner takze wybrany podczas odsluchu!

ciesze sie ze na forum szukasz rad i opini na temat kina domowego.

serdecznie pozdrawiam

saltom
 

gatar

Active member
Bez reklam
Saltom--> z całym szacunkiem dla Ciebie i dla Yamahy (mam 440, ale to nie Twoja pólka), ale to co Ty masz i to co pyta Kwak to dzieli raczej spora przepaść. Rozumiem Twoje rady fachowe, ale , cytat, " jakie kable sieciowe" to przesada w tej klasie sprzetu i bez obrazy Kwak, tej klasie słuchacza/widza
co Kwak i np. ja. Swoją drogą uważam, ze inwestycja w kable sieciowe jest bez sensu jeśli nie ma sie wpływu na kable sieciowe doprowadzające prąd do domu/mieszkania.
 

saltom

New member
gatar napisał:
Saltom--> uważam, ze inwestycja w kable sieciowe jest bez sensu jeśli nie ma sie wpływu na kable sieciowe doprowadzające prąd do domu/mieszkania.
:) mylisz sie i to BARDZO!

Wlasnie dlatego ze nie ma sie wplywy na kable sieciowe powinno sie stosowac kondycjoner iraz ekranowane kable sieciowe zasilajace kondycjoner! Poza tym satysfakcje z jakosci dwieku mozna uzyskac miedzy innymi dzieki zastosowaniu ekranowanego kabla sieciowego laczacego kondycjoner z zrodlem pradu!

Kabel zasilajacy to skomplikowana konstrukcja, na ktora sklada sie zastosowanie wielu przewodow o duzej, lącznej srednicy przekroju oraz wielowarstwowego ekranowania. Kabel taki ogranicza mozliwsc wydostawania się zaklocen na zewnatrz kabla jak i przenikanie ich do wewnatrz. Dzieki duzej pojemnosci stanowi jednoczesnie filtr tlumiacy szum, zwlaszcza ten o wysokich czestotliwosciach.

serdecznie pozdrawiam

saltom


 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mówiąc krótko. Kondycjoner należy wstawić do szafki zasilającej przy liczniku, a okablowanie w domu zrobić na odpowiednim poziomie. Do tego utopić komórki i inne robactwo. ;)

Bezpośredni wpływ zakłóceń jest większy dla kabli sygnałowych, gdyż to one przesyłają właściwy sygnał. I to na nie należy przede wszystkim położyć nacisk.

I należy pamiętać o budżecie, gdyż łatwo go wydać na kable, kondycjonery, a na sprzęt pozostanie ciułać przez drugą połowę życia. ;)

To wszystko oczywiście trochę z przymrużeniem oka.

ArtS :)
 

kwak

New member
Dzięki za wskazówki. Nie miałem dotąd doczynienia z kondycjonerem ani z ekranowanymi kablami zasilająsymi i w moim budżetowym kd na razie nie ma na nie funduszy. Zestaw amplituner, dvd i głośniki stanowią całość i kosztują 3300, a to jest max. co mogę na kd przeznaczyć. Mam pytanie do kol. Saltom, piszesz że miałeś okazję uczestniczyć w odsłuchach sprzętu, czy spotkałeś sie z kolumnami Yamaha: NS45, NSP60, Subwoofer YST-SW030. Jest to mocno budżetowy zestaw kolumn. Czy zagraja poprawnie?
 
Do góry