Yamaha YST-SW030 Wielki Problem

Big-Apple

New member
Sytuacja jest taka.Sub podłączony jest do ONKYO 535 no i w zasadzie go nie słychać.
By cokolwiek było słychać trzeba dać na maxa w volume bo to jedyne pokrętło na tym subie a w ampli dać skale o 20 wyżej

Tutaj pokazuje jak w salonie saturn był podłączony i to był bass

25b6b9efd691ef26.jpg


Na fotce widać że Volume był na raptem 1/4. Sub był podłączony do takiego wzmachora

onkyo-a-9050-wzmacniacz-stereo-kkrs-slupsk-koszalin-gdansk.jpg


Podczas testu pracownik saturna mówił iż to nie było nawet połowa mocy bo tam były pokręta do basu ale mocno dawał wieć wiecej testu już nie potrzebowałem i sam pracownik wyłączył by się ludzie nie zeszli .

W Saturnie kolumna była po 599zł tak wieć kupiłem na allegroszu od dystrybutora z darmową dostawą.
Podłączam pod ONYKO zadowolony że rodzinka będzie mieć mocniejszy i dynamiczny dzwięk no ale niestety WIELKIE rozczarowanie.

Na początku kombinowałem ale przypomniałem sobie że funkcja Subwoofer była wyłączona. Tak wieć włączam ją : odcięcie 100hz było domyślne były 4 funkcje łącznie.
Niestety nic to nie wniosło. By cokolwiek było słychać trzeba było dać głośność na skale typu 38-40 .

Tak wieć wziąłem tego suba do siebie gdzie mam stary ampli SONY a tam mam VK starego 2 pokrętła tam 1 z nich mam prawie na maxa ale tam to jest mega bass

96_2_large.jpg


Odpiąłem swojego VK i podłączyłem tą Yamaszke i co i zdziwko zero basu . Skala była 14 na VK i już dawało mocno. Musiałem pojechać aż do 32 czyli 2 krotnie i dopiero było coś tam słychać.

Czy ktoś mi może doradzić jak z tym sobie poradzić?

Do ONKYO są podlączone 3 kolumny. Lewa Prawa i centralny i teraz Sub którego nie słychać.
To nie tak miało być. Jamo nie wybrałem bo był za duży rozmiar. Yamaszka jest wąska i mi pasuje ale gra tragicznie cicho.

Radio w ONKYO to samo by był bass jakiś tam trzeba było ze skali 12-14 pojehać na 28.


Podaje także fotki JBL 178 którego sprzedałem a to był wielki błąd a ustawień nie zmieniałem

f4977c141e8b79d8.jpg

85eb0c8928582be4.jpg


Tylnych kolumn rodzinka nie używa ale posiada będa podłączone w poźniejszym terminie.
Na razie jest system 3.1
JBL był podłączony do ampli Yamahy jednak rodzince się nie podobał ampli a zestaw kolumn nie był do koloru. Poźniej zestaw wycofano no ale to już historia. Teraz chce ustawić Yamahe tak by słychać było jak w salonie :-(
 

Big-Apple

New member
Kalibracja czyli to AcuEqulizer jest niedostępna jest szara. Domyślnie jest OFF.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Mam rozumieć że w tym modelu auto kalibracja przy pomocy dołączonego w komplecie mikrofonu pomiarowego jest nie możliwa?Pzdr
 

Big-Apple

New member
Mikrofon jest dołączony do zestawu tyle że w opcji pod przyciskiem HOME czyli tam gdzie włączyłem Suba na ON funkcja AuEq jest szara. Pod tą opcje co ciekawe można sobie przestawiać teyby foni PCM DTS Optical oczywiście to nic nie daje.

Dam jeszcze znać w najbliższych godzinach bo nie mam spokoju z tym Subwooferem. Pierwszy raz z czymś takim się spotykam . Rodzinka już podsumowała " Mamy teraz zbędna czarną 10kg skrzynke"

:oops:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
coś masz źle poustawiane , nie powinno być aż tak źle , ale skoku mocy bym się nie spodziewał w stosunku do JBL-a , poziom wręcz podobny , co do VK też mam taki wynalazek w domu i basu ma sporo , ale o marnej jakości niestety
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Czy masz w menu cos takiego jak AccuEq Room Calibration więc tam -SUB na tak,pokretlo suba na pol mocy podlacz mikrofon ustaw w miejscu odsluchu metr nad ziemia jesli blisko jest tylna sciana to tez z metr od niej i wlacz automatyczna kalibracje ,jak skonczy to save chyba ze co ci nie pasuje i heya.Pzdr
 
Ostatnia edycja:

Big-Apple

New member
Czy masz w menu cos takiego jak AccuEq Room Calibration więc tam -SUB na tak,pokretlo suba na pol mocy podlacz mikrofon ustaw w miejscu odsluchu metr nad ziemia jesli blisko jest tylna sciana to tez z metr od niej i wlacz automatyczna kalibracje ,jak skonczy to save chyba ze co ci nie pasuje i heya.Pzdr


Owszem jest ale szare dlatego mówiłem że jest szare. Mikrofon przygotowałem już sobie z worka i będę chciał coś zdziałać.


Jedna z pozytywnych wiadomości dla mnie jest taka że zrobiłem jednorazowy test podłączając Blu Ray LG . Wsadziłem płytke BD Transformers 2. No i początek filmu to tak przywaliło basami że musiałem zjechać ze skali 34 na 11 tyle że ja mam też takie podstawowe ale nie mocne basy w kolumnach frontowych no ale jest różnica miedzy Yamaha Sub a frontami. Wsadziłem też do testu muze CD Chemical Brothers i Timbaland. Basy przyzwoite.

Jednak to wszystko słychać gdy mam volume niecałe 3/4 na Yamaszce a w saturnie to samo na 1/4 . A czy jest różnica miedzy wzmacniaczem stereo ONKYO a Amplitunerem 5.2 ? Może to ja żle robie?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Zrób ta kalibracje .A propo wzmaka to on daje sygnał na suba pełnym pasmem chyba a w ampli możesz zrobić podział pasma dla suba jak wzucasz na front np.100hz to wszystko poniżej 100hz pójdzie na -SUB itd -SUB ma wspomagać głośniki przy częstotliwościach których nie przenoszą albo odtwarza ścieżkę LFE w filmach 5.1 z niskimi częstotliwościami odzywa się kiedy trzeba nie wali cały czas.Pzdr
 

Big-Apple

New member
Zrób ta kalibracje .A propo wzmaka to on daje sygnał na suba pełnym pasmem chyba a w ampli możesz zrobić podział pasma dla suba jak wzucasz na front np.100hz to wszystko poniżej 100hz pójdzie na -SUB itd -SUB ma wspomagać głośniki przy częstotliwościach których nie przenoszą albo odtwarza ścieżkę LFE w filmach 5.1 z niskimi częstotliwościami odzywa się kiedy trzeba nie wali cały czas.Pzdr

W opisie papierowym właśnie są fotki że po kalibracji lub w jej trakcie nalezy wybrac opcje subwoofer na tak lub nie. No i też jest tak że jeśli masz frontowe ustawione na BIG to subwoofer jest na NIE.

Co do częstotliwości to ja mam opcje 10-20-30....itd dojechałem do 150 i już nie jechałem dalej.

Jakie w ogóle częstotliwości obsługuje sam SUB?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Chyba large ?front zrob small, SUB na 80 hz. Co do suba to powinieneś mieć w specyfikacji np.40-150hz czy zbliżone.Pzdr
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Sytuacja jest taka.Sub podłączony jest do ONKYO 535 no i w zasadzie go nie słychać.
By cokolwiek było słychać trzeba dać na maxa w volume bo to jedyne pokrętło na tym subie a w ampli dać skale o 20 wyżej

Tutaj pokazuje jak w salonie saturn był podłączony i to był bass

25b6b9efd691ef26.jpg


Na fotce widać że Volume był na raptem 1/4. Sub był podłączony do takiego wzmachora

onkyo-a-9050-wzmacniacz-stereo-kkrs-slupsk-koszalin-gdansk.jpg


Podczas testu pracownik saturna mówił iż to nie było nawet połowa mocy bo tam były pokręta do basu ale mocno dawał wieć wiecej testu już nie potrzebowałem i sam pracownik wyłączył by się ludzie nie zeszli .

W Saturnie kolumna była po 599zł tak wieć kupiłem na allegroszu od dystrybutora z darmową dostawą.
Podłączam pod ONYKO zadowolony że rodzinka będzie mieć mocniejszy i dynamiczny dzwięk no ale niestety WIELKIE rozczarowanie.

Na początku kombinowałem ale przypomniałem sobie że funkcja Subwoofer była wyłączona. Tak wieć włączam ją : odcięcie 100hz było domyślne były 4 funkcje łącznie.
Niestety nic to nie wniosło. By cokolwiek było słychać trzeba było dać głośność na skale typu 38-40 .

Tak wieć wziąłem tego suba do siebie gdzie mam stary ampli SONY a tam mam VK starego 2 pokrętła tam 1 z nich mam prawie na maxa ale tam to jest mega bass

96_2_large.jpg


Odpiąłem swojego VK i podłączyłem tą Yamaszke i co i zdziwko zero basu . Skala była 14 na VK i już dawało mocno. Musiałem pojechać aż do 32 czyli 2 krotnie i dopiero było coś tam słychać.

Czy ktoś mi może doradzić jak z tym sobie poradzić?

Do ONKYO są podlączone 3 kolumny. Lewa Prawa i centralny i teraz Sub którego nie słychać.
To nie tak miało być. Jamo nie wybrałem bo był za duży rozmiar. Yamaszka jest wąska i mi pasuje ale gra tragicznie cicho.

Radio w ONKYO to samo by był bass jakiś tam trzeba było ze skali 12-14 pojehać na 28.


Podaje także fotki JBL 178 którego sprzedałem a to był wielki błąd a ustawień nie zmieniałem

f4977c141e8b79d8.jpg

85eb0c8928582be4.jpg


Tylnych kolumn rodzinka nie używa ale posiada będa podłączone w poźniejszym terminie.
Na razie jest system 3.1
JBL był podłączony do ampli Yamahy jednak rodzince się nie podobał ampli a zestaw kolumn nie był do koloru. Poźniej zestaw wycofano no ale to już historia. Teraz chce ustawić Yamahe tak by słychać było jak w salonie :-(

Kolego, jak rozwiązałeś swój problem ? Mam bardzo podobną sytuację z Onkyo Tx Rz 800 i subem Heco Phalanx 302... sub jest potężny, a basu z niego jak na lekarstwo... zastanawiam się co robie źle, ponieważ spodziewałem się w chwili gdy go kupowałem "trzęsienia ziemi", a jest delikatnie mówiąc słabo :( Sub podłączony pojedynczym rca do wejscia L/LFE w subie, kalibracja przeprowadzona setki razy, lpf of lfe w ampku na 80 Hz, w subie odcięcie na maxa, faza na 0, głośność na połowę, choć próbowałem już chyba wszystkich opcji - dlaczego nie mam basu ???
 

mors111

Active member
Bez reklam
Kolego, jak rozwiązałeś swój problem ? Mam bardzo podobną sytuację z Onkyo Tx Rz 800 i subem Heco Phalanx 302... sub jest potężny, a basu z niego jak na lekarstwo... zastanawiam się co robie źle, ponieważ spodziewałem się w chwili gdy go kupowałem "trzęsienia ziemi", a jest delikatnie mówiąc słabo :( Sub podłączony pojedynczym rca do wejscia L/LFE w subie, kalibracja przeprowadzona setki razy, lpf of lfe w ampku na 80 Hz, w subie odcięcie na maxa, faza na 0, głośność na połowę, choć próbowałem już chyba wszystkich opcji - dlaczego nie mam basu ???

podłącz "na krótko" suba do jednej z kolumn pod wejście na kable głośnikowe

podgłośnij muzykę i w subie też i zobacz czy dobrze gra
 
Do góry