Yamaha YST-SW012 ?

Big-Apple

New member
Jak ten Woofer ma się do subwoofera JBL z wycofanego zestawu scs 178 taki zółty.

Posiadałem właśnie zestaw JBL 178 z amplitunerem. Jednak rodzince się to nie podobało i chcieli coś mniejszego. Najwieksza pomyłka jeśli chodzi o zakup był to zestaw SONY ze zintegrowanymi kolumnami 5.1 Basu totalne zero . Sprzedałem i wróciłem się do ampli z kolumnami

JBL było słychać czasami grał aż za mocno to było albo 200W albo 120. Tak więc jak się ma ta Yamaha.

Dodam iż JBL miał głośnik w dół a tutaj mamy w przód co mi bardziej pasuje.

Ja u siebie mam starego VK 100W głośnik także prosto i bywa że musze ściszać ale to jest pokój 6x4 .
Yamaha posiada wejście input i to wystarcza

cena takiego woofera to 3XX zł.
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak dla mnie z tego JBL-a jest większy bas , kuzyn ma u siebie takiego
ta Yamaha to słabiutka jest
 

Bonaventura

New member
Miałem tego suba w jednym zestawie i porównywałem do brzmienia suba w zestawie drugim tj. Harman Kardon HKTS 220 SUB. No i powiem, że pomimo dużo lepszych danych na papierze w przypadku h/k to jakoś ta Yamaha grała wg. mnie sympatyczniej, bardziej energicznie i żywiołowo (harman powoli i ospale). Aczkolwiek licz się z tym, że ścian za jego pomocą nie zburzysz, jest za słaby. U mnie pracował w kinie i nigdy nie musiałem przekraczać 50% na jego potencjometrze aby go dobrze słyszeć i być zadowolonym z efektu.
 

Big-Apple

New member
jak dla mnie z tego JBL-a jest większy bas , kuzyn ma u siebie takiego
ta Yamaha to słabiutka jest

Dlatego chciałem tylko porównać.

Słabsza będzie ale czy dużo :)

JBL z tego zestawu był po ~800zł . Tylko że nie ja będę z tego korzystać.
To są osoby mało wymagające.
Priorytet to rozmiar całej kolumny czyli właśnie ala JBL 178. Głośnik w przód oraz subwoofer input.

Byłem raz świadkiem subwoofera niestety żle zrobiłem nie pytając o marke jedynie cena 1600zł to całość była podłączone do pokoju +- 80m2 to efekty basu jak dla mnie były lepsze niż to co w kinach jest i to bez 2 zdań a testowano na zwiastunie filmu Stealth.

To może ktoś zapoda przystępny subwoofer w podobnej cenie. :lol: nie chce bassów ala Aphrodite bo dla starszych osób też to negatywnie wpływa.
 

Big-Apple

New member
Miałem tego suba w jednym zestawie i porównywałem do brzmienia suba w zestawie drugim tj. Harman Kardon HKTS 220 SUB. No i powiem, że pomimo dużo lepszych danych na papierze w przypadku h/k to jakoś ta Yamaha grała wg. mnie sympatyczniej, bardziej energicznie i żywiołowo (harman powoli i ospale). Aczkolwiek licz się z tym, że ścian za jego pomocą nie zburzysz, jest za słaby. U mnie pracował w kinie i nigdy nie musiałem przekraczać 50% na jego potencjometrze aby go dobrze słyszeć i być zadowolonym z efektu.

HKTS 220 SUB = 1600zł
yamaha ~350zł

ja to rozumieć iż kolumna o ~1300zł droższa ma grać słabiej?:?:
 

remiqa

New member
Wszystko zależy czego szukamy i jaki dźwięk nam odpowiada wiec czasami ceny są nieadekwatne do opinii , jedyna rada to jeździć, testować i wybrać to co nam odpowiada
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Big-Apple

New member
Zgadza się tylko wybór jest bardzo duży.

Ja przyznam że raz w saturnie widziałem zwykłego soundbara podpiętego pod radio i byłem zaskoczony siła basu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bonaventura

New member
HKTS 220 SUB = 1600zł
yamaha ~350zł

ja to rozumieć iż kolumna o ~1300zł droższa ma grać słabiej?:?:


Nie chcę jasno stwierdzać, że gra słabiej, po prostu gra inaczej, wg. mnie mniej energicznie i żywiołowo - tak jakby ospale. Może harman gra czyściej i głębiej a yamaha po prostu bardziej efekciarsko i stąd takie wrażenie. Aczkolwiek mogę jeszcze dodać, że u siebie w jednym zestawie 7.2 posiadam dwa takie suby (HKTS 220) i też w parze nie gra to jakoś rewelacyjnie. Są to co prawda fajne suby, tj. design i jakość wykonania przednia, do tego bezprzewodowy przesył sygnału ale jak to mówią "szału nie ma, d..y nie urywa", i chyba sporą część tej kwoty płaci się za "znaczek". Posiadam jeszcze u siebie jeszcze JBL Balboa SUB 10, którego w wolnej chwili przetestuję i zobaczę jak się ma do yamahy i harmana. Podsumowując, trzeba spędzić trochę czasu na odsłuchach i próbach bo każdemu pasuje co innego. Ja gdybym teraz miał jeszcze raz wybierać suba, nie kupiłbym ani jednego ani drugiego ;-)
 

Big-Apple

New member
JBL zawsze ma konkretny bas.

Zgadza się bez 2 zdań. Jednak to nie ja będę z tego korzystać

A np w radio 4 odkryłem 2h godzinny blok programowy chyba się zwie blender czy coś takiego. Sam drum n base. No i na moim VC jednak w mniejszym pokoju już po 1h mam dosyć słuchania basu tak męczy ucho :)

Tak więc szukam czegoś na minimalnie niższym poziomie niż JBL 178.
Rozmiary także by cała kolumna była chuba a sam głośnik skierowany prosto nie w dół.
Chodzi o to by nie był to bas taki że rozwala szyby i wszystko się trzęsie :)
Bardziej taki przyzwoity basik :)
 
Do góry