Yamaha YSP2700 zamiast Pianocraft E810

milekp

New member
Witam.
Mam lekką zagwozdkę i z chęcią poznam opinie, które pomogą mi w wyborze.

Posiadam dość leciwy zestaw stereo Yamaha Pianocraft E-810 z którego w znacznej mierze jestem zadowolony. Jako, że nie mam miejsca czy możliwości na rozłożenie kina domowego (a efekty przestrzenne kuszą, i to nawet bardzo), zacząłem myśleć o porządniejszym soundbarze. Po zapoznaniu się z wieloma testami zainteresowałem się Yamahą YSP-2700. Pytanie jest krótkie - czy jest sens wymiany?

Założenia - 50% czasu oglądam TV i filmy (Netflix, BD), 40% konsola, 10% muzyka. Pokój 5x4 przy czym kanapa i TV stoją przy przeciwległych dłuższych bokach. Krótkie boki to z jednej strony ściana (szafka, półka, fotel), z drugiej okno z firanami (pod oknem stół). Grając na konsoli, siadam w fotelu bliżej TV - na odległość jakichś 2 - 2,5m.

Koszt zakupu nie ma znaczenia przy wyborze. TV raczej nieistotny ale gdyby, to Sony 65XE8505.

Odsłuchu chyba nie ma sensu szukać (inne warunki), oczywiście mogę zamówić przez internet i ewentualnie zwrócić ale czy w ogóle jest sens? Co o tym sądzicie?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

Pingwinek

Banned
Ja mam podłączoną Nvidie Shield i PS4 do ysp 2700 i radzi sobie bardzo dobrze. Co do efektów przestrzennych to są ale nie mogę się wypowiedzieć w pełni. Jestem w trakcie przeprowadzki i nawet nie wykonałem kalibracji. Jeżeli posiadasz Xbox One, Xbox One S i Xbox One X to one obsługują w Netflixie Atmosa. Na pewno dźwięk będzie lepszy niż stereo. Także będziesz miał większy porządek z kablami, tylko jeden do TV pójdzie
 
Ostatnia edycja:

milekp

New member
Zachęcony obniżkami w MM i cały czas napalony na coś co miało mnie zachwycić, kupiłem "na próbę" ten soundbar i po kilku dniach zabawy, niestety z głębokim rozczarowaniem zwróciłem.

Nie chcę wnikać czy to kwestia soundbara i jakości wydobywającego się z niego dźwięku, czy to może układ mojego pokoju nie pozwala mu na rozwinięcie skrzydeł - jestem zawiedziony. Nie jestem audiofilem, jestem zwykłym Kowalskim i moim zdaniem dźwięk Pianocrafta jest przynajmniej porównywalny lub nawet lepszy niż YSP-2700. Brakuje mu tylko basu, co mogę załatwić dokupieniem suba. A na pewno w moich warunkach nic nie uzasadnia wydania ponad 3,5k zł na soundbar i taką wymianę sprzętu.
Oczywiście autokalibracja została wykonana.

Miałem też niewielkie komplikacje z podłączeniem przez ARC i moim TV (Sony 65XE8505). Po podłączeniu PS4 do soundbara nie wyświetlał mi rozdzielczości 4K RGB lecz 4K YUV420 twierdząc, że nie obsługuje RGB (na tym samym kablu, który podłączony do TV wyświetla).
Summa summarum skończyłem tak, że konsola i BD musiały być podłączone do TV, do soundbara oczywiście tylko TV przez HDMIARC.

I to całe moje pierwsze i chyba ostatnie doświadczenie z soundbarami. Pozostaję przy stereo i dwóch zwykłych kolumienkach.
 
Ostatnia edycja:

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli posiadasz Xbox One, Xbox One S i Xbox One X to one obsługują w Netflixie Atmosa.

Posiadam YSP2700 i Xbox One X, ale Dolby Atmos na Netflixie nie działa. Mam komunikat że sprzęt nie obsługuje tego dźwięku. Więc to tak nie działa jak przy filmach UHD, że zamiast Dolby Atmos jest DTHD
 

Pingwinek

Banned
Miałem też niewielkie komplikacje z podłączeniem przez ARC i moim TV (Sony 65XE8505). Po podłączeniu PS4 do soundbara nie wyświetlał mi rozdzielczości 4K RGB lecz 4K YUV420 twierdząc, że nie obsługuje RGB (na tym samym kablu, który podłączony do TV wyświetla).
.
Potwierdzam. Też nie udało mi się uzyskać 2160p RGB z PS4Pro. Teoretycznie yamaha powinna przepuścić. W ustawieniach zaawansowanych jest opcja "4K Mode" i dwa wybory ""Mode 1: Inputs/outputs 4K (60 Hz/50 Hz) signals in 4:4:4, 4:2:2 or 4:2:0 format.
Depending on the connected device or HDMI cables, video may not be displayed correctly. In this case, select “MODE 2”. NIestety po wybraniu tej opcji TV w ogóle nie wyświetlał obrazu. Przy zmianie ustawień w TV na 4:2:0 obraz się pojawił. Na avsforum w temacie ps4 użytkownik napisał ze uzyskał normalnie RGB.Jak sprzęt będę miał na miejscu to sprawdze z kablami audioquest aby definitywnie wykluczyć ten aspekt.
Odnoście RGB i YUV420 to przy grach HDR różnica jest już znacznie mniejsza bo PS4 przełącza się w tryb YUV422. Ten też jest lepszy niż YUV420 ale myślę, że nie jest to aż tak odczuwalne.
"To make it simple for everyone, if you want to watch UHD blurays (not applicable to PS4 Pro) or 4K HDR streaming video, or play HDR 4K games, use the YUV420 setting.For regular 1080p content, or regular content running or upscaled to 4K (no HDR), use RGB."
Czyli w dobie HDR i HDMI 2.0 nie ma się czym przejmować, że RGB nie jest przepuszczany. Nie zmienia to faktu, że napiszę do Yamhay czemu opcja 4K mode 1 nie działa.
Posiadam YSP2700 i Xbox One X, ale Dolby Atmos na Netflixie nie działa. Mam komunikat że sprzęt nie obsługuje tego dźwięku. Więc to tak nie działa jak przy filmach UHD, że zamiast Dolby Atmos jest DTHD
Podłączyłem mini PC z windows i Netflix pokazał "atmos" normalnie puścił ścieżkę DD+. Oczywiście yamaha nie dekoduje atmosa bo nie ma głośników aby to zagrać. Jednak jak najbardziej ścieżka z atmosem idzie. Co do filmów UHD to w nich atmos dodawany jest do Dolby True HD dlatego ten kodek zgłasza się na ysp.
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
Summa summarum skończyłem tak, że konsola i BD musiały być podłączone do TV, do soundbara oczywiście tylko TV przez HDMIARC.
.

Dlatego stawiam, że dźwięk jaki dostawał soundbar był ograniczony do góra DTS jak nie DD lub stereo. Nie wiem czemu BR podłączyłeś do TV. Wszak chroma subsampling bluraya to 4:2:0, który jest na pewno przepuszczany przez ysp 2700. Zająłeś się obrazem zamiast testować dźwięk....
Cenię wpis ale stawiam że usłyszałbyś różnice gdybyś miał prawidłowo skonfigurowany i podłączony sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

milekp

New member
Cenię wpis ale stawiam że usłyszałbyś różnice gdybyś miał prawidłowo skonfigurowany i podłączony sprzęt.
Nie ma znaczenia jak był podłączony BR, prawdę mówiąc akurat jego prawie nie testowałem. Do tego jak pisałem - podsumowując skończyłem próby w takim podpięciu, co oznacza, że wcześniej kombinowałem z różnymi opcjami, także podpinając wszystko pod soundbar.

Dodatkowo soundbar już ostatecznie był prawidłowo skonfigurowany i dobrze podłączony przede wszystkim z TV a nie widziałem żadnej różnicy (chyba, że na minus) w odbiorze Netflixa, Chili czy Spotify. Podobnie jak i w odbiorze PS4Pro i jego aplikacji HBO Go.
A na tym mi najbardziej zależało.

Mimo, że jestem wręcz zawiedziony i lekko zdegustowany nie chciałbym by wydźwięk moich wrażeń był taki, że jestem przeciwko wyborowi soundbara czy akurat tego modelu (dość jest wpisów na różnych forach, że zwykłe stereo będzie lepsze od belki - ja się nie znam).
Mój wpis niech raczej służy temu, by każdorazowo sprzęt wziąć i sprawdzić w swoich warunkach jak to będzie grało.
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
.
Mój wpis niech raczej służy temu, by każdorazowo sprzęt wziąć i sprawdzić w swoich warunkach jak to będzie grało.
Też to zawsze piszę. Jest możliwość zwrotu więc niech każdy wypróbuje. Nie miałem styczności z pianocraftem E810 więc nie powiem czy gra lepiej czy gorzej. " .....nie widziałem żadnej różnicy (chyba, że na minus) w odbiorze Netflixa, Chili czy Spotify" Żaden z nich nie był dźwiękiem HD. Netflix zgaduje że było to DD to samo Chili. Z góry mogę założyć że spotify i każda muzyka będzie lepiej odtwarzana na nim.
 
Ostatnia edycja:

bysiu1988

New member
Napiszę Wam z autopsji. Słuchałem YSP 2700 na podstawowym modelu Samsunga (chyba MU6172), grał ok, ale nie jak sprzęt za takie pieniądze. Następnie słuchałem go na LG (bodajże UK6470) zagrał lepiej, jednak dopiero po podpięciu pod Sony (XF7096) zagrał WOW. Dodam, że do wszystkich TV podłączony tym samym HDMI i testowany na tym samym materiale. Pytanie skąd aż taka różnica, przecież teoretycznie TV ma tylko przepuścić sygnał. Sony nawet przy puszczaniu kawałków z Youtube wykrzesał więcej, pojawił się bardziej mięsisty bas, grał głośniej,w ogóle jakby inny sprzęt.
 

mystaloba

New member
Tzn. słuchałeś na samym TV telewizji DVB-T czy przez jakiś dekoder satelitarny? U mnie na moim Sony KDL-W805A i linuxowym dekoderze VU+Zero gra fenomenalnie, że ostatnio jak odwiedziła nas rodzina to wszyscy byli w szoku, że z takiego małego sprzętu leci taki wyraźny dźwięk. Na Deadpool bassik był tak wyraźny i mocny, że maksymalnie podkręciłem do połowy volume. Ponadto gdybyś jeszcze skalibrował go to wtedy dopiero usłyszałbyś najlepsze brzmienie. Dodatkowo manualnie poprawiłem sobie lewą stronę pokoju, bo mam firankę z tej strony i dało się odczuć, że dźwięk zatrzymywał się ale zmieniłem kąty i teraz jest dobrze.
Jak kupowałem to słuchałem po marketach, specjalnych studiach różnego rodzaju soundbarów i zawsze czegoś mi brakowało. Zaryzykowałem i kupiłem Yamahę z w/w tematu i dopiero wtedy usłyszałem to co chciałem. Oczywiście nie wszystko moje ucho słyszało także jest to moja subiektywna opinia, ale najważniejsze, że mi się podoba.
 

bysiu1988

New member
Na wszystkich TV puszczałem muzykę z YT oraz filmy z dysku. Sony pokazał, że ta Yamaha ma potencjał! Ciekawe czy jakbym podpiął pod wyższy model Sony to by było jeszcze lepiej.
 

Metka

New member
Mam jedno pytanie czy do tej yamaha można dodać tylne głośniki do dźwięku przestrzennego przy oglądaniu filmów.Jezeli tak to jak się nazywają.Po wpisach tutaj zainteresowałem się tym soundbarem.
 

mystaloba

New member
Niestety nie, tylko do Yamaha bar 40 i yamaha bar 400.
Mylisz się. Przed chwilą sprawdziłem i można stworzyć bezprzewodowy fizyczny system stereo 2.1 i sorround 5.1 z dodaniem głośniczków. Do tego widoczny jest już system Alexa! Wreszcie :) Co do głośniczków to masz do wyboru modele: Yamaha WX-010, Yamaha WX-030, Yamaha Musiccast 50.

Jak ktoś nie wierzy to mogę zrobić screeny z mojej Jamaszki :p

>>TU<< masz wątek poświęcony temu modelowi.
 
Ostatnia edycja:

zasi

New member
Jestem przy wyborze soundbara tak do 4000zł, czy właściciele YSP-2700 mogą go z czystym sumieniem polecić? Czy w 2018 roku jest już coś lepszego na rynku w podobnej cenie? Obawiam się, że brakuje mu DTS:X i/lub Atmos, ale przyznaję, że nie jestem też specjalnym audiofilem więc może bym nawet nie poczuł różnicy :D
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mylisz się. Przed chwilą sprawdziłem i można stworzyć bezprzewodowy fizyczny system stereo 2.1 i sorround 5.1 z dodaniem głośniczków. Do tego widoczny jest już system Alexa! Wreszcie :) Co do głośniczków to masz do wyboru modele: Yamaha WX-010, Yamaha WX-030, Yamaha Musiccast 50.

Jak ktoś nie wierzy to mogę zrobić screeny z mojej Jamaszki :p

>>TU<< masz wątek poświęcony temu modelowi.

Poczytaj tutaj nasza Yamaszka nie jest uwzględniona https://www.tophifi.pl/amplitunery-...y-obslugujace-funkcje-musiccast-surround.html
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też mi się zdawało, że opcja pojawiła się jedynie w aplikacji. Z racji tego, iż nie planuje rozbudowy o satelity to nie szukałem info. Może w przyszłości dodadzą możliwość przy aktualizacji firmware ysp 2700. Póki co to jedynie dwa nowe soundbary obsługują musiccast surround.

Przypuszczam że chodzi o system YPS, przy którym kalibrujesz dźwięk przez odbicia od ścian.
 
Do góry