Wszystko o Yamaha YSP-2700

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
To co pokazałeś na fotkach to ja wiem, ale fizycznie to raczej nie przejdzie. Według linku co podałem wyżej. Chociaż wolałbym aby się mylili.
 
Ostatnia edycja:

zasi

New member
Dzięki za odpowiedzi na moje pytania :) Dziś złożyłem zamówienie, zdobyłem nawet rabat 400zł więc będzie na dodatkowy głośnik do innego pokoju. Mam nadzieję, że będę zadowolony :smile:
 

zasi

New member
Cena standardowa w Polsce - 3999, ale z bonem na kolejny zakup 400 zł. Planuję do tego dokupić głośnik WX-010 albo WX-030 więc będzie taniej :)
 

mystaloba

New member
Czyli dalej drożej niż w UK ale w twoim przypadku już tylko ok. 400zł.
Cena w UK obecnie 699 Funtów ~ 3400Pln
Ja jak kupowałem prawie 1,5 roku temu funt stał dużo niżej. Cała operacja z kupnem i wysyłką przez pośrednika wymienionego wyżej wyniosła mnie ok. 3000zł. z przewalutowaniem rzecz jasna.

Przykłady sklepów w UK: richersounds (tu kupowałem) i superfi, które są bezpieczne.
 

mystaloba

New member
To co pokazałeś na fotkach to ja wiem, ale fizycznie to raczej nie przejdzie. Według linku co podałem wyżej. Chociaż wolałbym aby się mylili.
Jednak myliłem się. Nie ma możliwości fizycznego sorround :-( Pan z działu technicznego powiedział, że może w przyszłości... i to software-wo. Także @irroo masz rację.

P.s. Tak więc pkt. 4 z str.4 do wykasowania.
 

zasi

New member
Pytanie do userów Yamaszki - gdzie macie postawiony subwoofer? W instrukcji jest pokazane, że stoi zaraz obok soundbara po prawej stronie. Czy można go postawić z tyłu/obok siedzenia bardziej? Czy wysokość postawienia subwoofera ma znaczenie? I jak najlepiej skalibrować urządzenie?
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Subwoofer stawiasz tam gdzie najlepiej ci pasuje byle dobrze grał, co do kalibracji to masz mikrofon i instrukcję, więcej nie trzeba.
 

mystaloba

New member
Subwoofer mam postawiony blisko od belki po lewej stronie. Pozatym kalibracja automatyczna jest zapisana pod 1 system memory, natomiast po lekkiej modyfikacji [z prawej strony mam firane] pod 2. Jak dla mnie działa to super. Dzisiaj na yt oglądałem "Battlefield 1 7.1" to byłem w szoku, że takie małe pudełko ma w sobie taką moc. Dźwięk prawie jak z prawdziwego sorround. Odczułem takie wrażenie jakby na ścianie leciały pociski. Coś pięknego. Także Far Cry 4 ma godnego rywala do efektów sorround.

Aha pamiętaj o włączeniu wzmacniacza [enhancer] na pilocie.
 

zasi

New member
Pytam ponieważ zaraz po automatyczne kalibracji nie odczułem takiego efektu "wow". Gra całkiem spoko, ale mam wrażenie, że nie jest to jeszcze ustawione idealnie. Wydaje mi się, że mój pokój nie jest idealny niestety do tego typu urządzenia, TV nie jest centralnie na środku ściany, raczej trochę z boku, na jednej ścianie bocznej sprzętu jest okno, balkon i firanki co też prawdopodobnie trochę przeszkadza. Pokombinuje jeszcze z ustawieniami :)
 

mystaloba

New member
Weź sobie najszybciej ściągnij z sieci Doctor Strange przynajmniej w 720p z audio 7.1 [może nie powinienem tego pisać ale po odsłuchaniu wywal], weź pilota do ręki i tam kliknij:
1) Option/bass daj na 10;
2) Setup/Sound/Subwoofer daj na maxa albo prawie;
3) Setup/Sound /Adaptive DRC:ON | Dynamic Range:Max | Matrix Decoder: DPL Movie

Lub

Włącz na youtube: Battlefield 1 7.1 i dalej to co w/w.

Pingwinek2 pełna zgoda tylko to tak na szybko. I weź spróbuj odsłuchu z yt "Battlefield 1 7.1" 1wszy od góry link a będziesz pod wrażeniem. U mnie przy 40 vol już czuć realizm. Nie będziesz żałował.

P.s. Pingwinek2 w ogóle twoich postów nie widzę. Dopiero jak wejdę w opcję "odpowiedź" widzę co napisałeś. Hmm dziwne.
 
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
pingwinek podobnie teraz. Przed wejściem w ten wątek widać, że napisałeś coś, ale wchodząć w post nie widać twojego wpisu tylko po kliknięciu w odpowiedź jest niżej widoczny. Szkoda, bo twoje rady są bardzo pomocne.
 
Ostatnia edycja:

zasi

New member
Zastosowałem zmiany i szczerze mówiąc nadal tego nie czuję. Wydaje mi się, że układ mojego pokoju może komplikować sprawę i nie ta Yamaszka nie jest w stanie działać prawidłowo. Szczerze mówiąc rozważam, oddanie sprzętu i wymianę na Bar 400 i z czasem dokupienie głośników tylnich Musiccast 20. Co sądzicie o takim pomyśle?
 

legaar

Member
jak długi jest kabel do mikrofonu służącego do kalibracji ? u mnie odległość kanapa telewizor to dobre 4 metry, do rozumiem że trzeba mikrofon umieścić w miejscu w którym się siedzi na codzień ;)
 

mystaloba

New member
@legaar dokładnie tam gdzie siedzisz.
@zasi ale co ci nie odpowiada? Efekt przestrzenny? Bass? Z czego puszczasz telewizję? Bezpośrednio z tv czy z dekodera? W ogóle po kalibracji zapisałeś ustawienia?
 

zasi

New member
https://cdn.pbrd.co/images/HMre9IS.jpg

Naszkicowałem na szybko jak wygląda mój pokój :)
Po lewej stronie często stoi też rozwieszone pranie/deska do prasowania :p

Telewizja to UPC, ale mój telewizor ma już kilka lat więc podejrzewam, że nie przekazuje odpowiednio dźwięku. Ale TV nie jest najważniejsza. Do yamahy podłączyłem Chromecasta i Playstation, a HDMI ARC do TV. Najbardziej zależy mi na dźwięku właśnie z PS4 i Chromecasta (Netflix). Bas jest ok, ale przestrzeni prawie nie czuję, dźwięk słychać jakby tylko z przodu. I tak, robiłem kalibrację i zapisałem konfigurację :-(
 
Ostatnia edycja:

zasi

New member
Dobra, zanim ktoś mnie zjedzie, już widzę jeden błąd na który nie wpadłem. Chromecast nie wspiera tych wszystkich standardów DTS. Po odpaleniu Netflixa przez PS4 jest trochę lepiej (wspiera DTS-HD Master Audio). Ale nadal nie jestem w 100% zadowolony :/
 

mystaloba

New member
U mnie na antenie dvb-t dźwięk jest cichszy i gorszy bez odczucia sorround w porównaniu do dekodera sat VU+ ZERO 4K. Ale, np. efekt przestrzenny z xboxa w grach jest super.
Układ pokoju masz praktycznie taki sam jak ja poza firanką, którą mam po lewej stronie [u Ciebie po prawej]. Faktycznie jedna strona ta od strony firany była słabiej słyszalna ale poradziłem sobie manualnie nakierowując wiązki: Setup/Beam/Focal Lenght i Horizontal Angle. Moim zdaniem jest lepiej. Niektórzy mówią, że lepszy efekt sorround daje Neo:6 Cinema [przy wyłączeniu Cinema dsp] od DPL Movie ale kosztem słabszego bassu.
Pamiętaj też, że na naszej satelitarnej i kablowej tv nie usłyszysz tego co byś chciał...
 
Do góry