Yamaha YSP2700 vs JBL BAR 5.1

Bondzik04

New member
Dużo czytam forum i Yamaha i JBL ma bardzo dobre opinie wszyscy co kupili chwalą obydwa zestawy . Szukam soundbara który zastąpi LogitechZ5500, pokój to 6x4m kanapa przy samej ścianie. Teraz mogę dostać Yamahe za 599e a JBL za 699e. nie słyszałem żadnego z wyżej wymienionych soundbarów. Zależy mi na dobrej jakości efektów w filmach i który zestaw będzie lepszy. jedno co mnie martwi to mała moc subwoofera w przypadku Yamahy a w JBL ładowanie odłączanych głośników może być trochę denerwujące ale proszę o opinie posiadaczy lub Tych co słyszeli obydwa soundbary który zestaw będzie lepszy.
 

mystaloba

New member
Jeżeli lubisz bardzo niskie tony to JBL. Jeżeli lubisz krystaliczne wysokie tony z czystym ludzkim głosem [dialogi] to Yamaha. Poza tym Yamaha ma dużo więcej wbudowanych dekoderów dźwięku + funkcja musiccast + Alexa.
Tydzień temu byłem w Media Markt żeby porównać z moją Yamahą YSP-2700 i powiem szczerze, że bardziej odpowiada mi głos z Jamaszki. W JBL tradycyjnie postawiono na niskie tony, które dla mojego ucha są męczące nawet po zmniejszeniu ich. Innym to się podoba więc wszystko zależy od upodobań, indywidualnych ambicji.
Także jeden i drugi sprzęt należy najpierw odsłuchać albo pójść w zasadę "ryzyk fizyk".
 

Bondzik04

New member
Nie mam możliwości odsłuchu yamahy i JBl i zostają mi wasze opinie, zależy mi na czystym dźwięku i dobrych efektach w filmach i głębokim czystym basie nie będę wykorzystywał na pewno sprzętu w 100% bo niestety mam sąsiadów. Czy podczas jakiegoś wybuchu uderzenia itp czy bas w yamaha jest wystarczający czy go brakuje w porównaniu do jbl np przy tej samej głosnosci powiedzmy 30-40%
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Basu na pewno nie brakuje, ja słucham filmów nastawiając głośność na 40. mieszkam w bloku jest bardzo głośno. Ważną rzeczą jest jak ustawny masz pokój, czy meble przesłaniają wiązki dźwięku, u mnie pokój ustawny i kalibracja poradziła sobie idealni. Dźwięki sa słyszalne z tylnych głośników których oczywiście w yamaszce nie ma.
 

mystaloba

New member
Nie mówię, że bass jest słaby tylko ma inne brzmienie w porównaniu do JBLa. W JBLu jest niższy/głębszy, natomiast w Yamaha taki jakby po środku, nie wiem jak to określić. Natomiast co do pokoju to pełna zgoda.
 

Bondzik04

New member
Chyba mam już zwycięzcę i myślę ze na mój mały salon wystarczy i będzie to Yamaha, chyba że polecicie coś innego w podobnej cenie co zagra równie dobrze co yamaha albo lepiej :)
 

Bondzik04

New member
Bondzik co kupiłeś?
Jeszcze nic cały czas mam wątpliwości teraz myślę nad sony ht st5000 lub samsung hw k950, mieszkam w Irlandii a tutaj to jest zacofanie i nigdzie nie ma sprzętu z wyższej pułki tylko te niskie modele. Gdyby sony maił tylne głośniki to brał bym sony a tak to jeszcze nie wiem co bedzie, szukam kogoś kto słyszał obydwa modele sony i samsunga
 

zxxxz

New member
Kupiłem dzisiaj JBL 5.1 , nie wiem może z czasem to się poprawi i nie wiem jak wy to wytrzymujecie ale oglądałem Transformersów i Bas miałem tylko na 7 i przy wybuchach czy większych hałasach nie szło tego słuchać tak w uszy waliło a głos miałem także przy dialogach ledwo co było słyschać. To samo jest przy niektórych kawałkach muzycznych, Bas 20 nawet się jeszcze nie odważyłem ustawić.
 

darekgra

Member
To kolego musisz mieć bardzo dobre głośniki w tv.
Regulacja basu jest 30 stopniowa nie on off i nie wierze że nie można tego ustawić pod siebie.
 
Do góry