Yamaha YSP 5600 + sub

promil_one

New member
Witam

Jestem zainteresowany zakupem tego sprzętu. Poczytałem porady o YSP 2700 ale o 5600 nie widziałem tematów. Czy ktoś ma coś do powiedzenia na ten temat. Net generalnie pieje z zachwytu a jak jest w realu?

Sprawa wygląda następująco. Zanabyłem dopiero co oleda 65" LG i okazuje się, że mój ampli nie do końca puszcza pełen contetnt (kable może też bo mam hdmi 1.0)- np. ps4 nie rozpoznaje że TV ma hdr, przy podłączeniu bezpośrednim nowym kablem wszystko ok. Mam aktualnie marantza 1402 (niski profil bo inny mi się nie mieścił) + HK hkts60 + suba. Myślałem o zanabyciu nowego ampli ale chciałem też zminimalizować trochę kabli. SPrzedałbym mój odtwarzacz mkv bo teraz tv to ciągnie bez problemu (mac mini i5), sprzedałbym marantza i głośniki, sprzedałbym ps4 + ps vr (bo nie używam) i zanabyłbym właśnie ysp 5600 i w listopadzie xbox one x (z odtwarzaczem bluray uhd hdr - zawsze to i w coś sie zagra). Co Wy na to?? Co do pomieszczeia to siedzę 3,5 m od tv. P lewej mam ścianę a po prawej przestrzeń otwartą (saloon otwarty na korytarz). Nie jestem jakimś audiofilem ale chciałbym aby kino nadal było fajnie nagłośnione. No i przy okazji tv - bo teraz to nikomu nie chce sie odpalać ampli do tv i zazwyczaj dźwięk leci z tv.

Wszelkie sugestie za i przeciw bardzo oczekiwane.

Pozdrawiam, promil_one (aktualnie dmuchnąłem i jest 0,8 więc muszę się poprawić)
 

promil_one

New member
A co Ty spać nie możesz - odpowiedź o 3:22 :)))
Myślałem że sprzedam to co mam za 2-3 tys i dołożę 4-5 i styknie. Ale już sam nie jestem pewien jak taki soundbar zagra - coś mi się wydaje, że to trochę taki marketingowy bełkot z tym dolby atmos.
 
Do góry