Yamaha V771

mariuszsal

New member
zależy mi na esce rock - u siebie mam bardzo słaby zasięg - a fabrykamuzy - jest jakby oficjalnym nadawcą internetowym tego radia

EDIT: na vTuner znalazłem esce rock - to chyba wiem na co będę czekać

Na 1067 w liście stacji z Polski jest Eskarock - ale nie oszukuj się, że miło będzie to posłuchać - jakość tak skompresowanej muzyki daleko odbiega nawet od tego co złapiesz na drucie z FM.
 

redlum

New member
Bez reklam
hm.. to może jednak zainwestuję w antenę radiową na dachu... - dzięki wszystkim za pomoc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wrx

New member
Bez reklam
Moim zdaniem opłaca się bardziej RX-V1067. Zawsze to seria Aventage. Mi się udało wyrwać za niecałe 2300zł! Fakt że przyjechała z zagranicy i w przypadku problemów muszę wysyłać na swój koszt.
A czy powyzszy amplituner nie jest w czyms gorszy od V771, zwazywszy, ze jest to starsza seria?
Prosze, napisz, bo chce zamawiac sprzet.*

Szczerze polecam ten model, udało mi się go nabyć w cenie 2350zł (zjechali mi z sugerowanej 2749zł
Ja jakos nie mam szczescia do rabatow...

* na chwile obecna mam taka oferte za 5250 pln:
- V1067
- Jamo S608 HCS3 + sub Jamo S250
Ale jeszcze szukam.:razz:
 
Ostatnia edycja:

Delwin

New member
Pytanie do użytkowników: wedle opisu z instrukcji sprzęt czyta pliki z pamięci USB ale już nie z HDD. Czy próbowaliście może podłączać jakiś zewnętrzny HDD (a raczej SSD)? Na logikę SSD powinno hulać tak samo jako pendrive...
 

Carlos_p

New member
Czy są może jakies nowe inoformacje dotyczące wspomnianej Yamahy v771 w porównaniu np do HK 255, 265 lub Onkyo 609 lub 709 ?? Mocno rozważam jej zakup z głosnikami HKTS 30 lub JBL 500
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Yamaha najwięcej bajerów, rozbudowane DSP. Do kolumny Harmana/JBL jednak najlepiej z tej samej stajni AVR255 lub jeśli potrzebujesz radia internetowego i 3D to AVR265.
 

Carlos_p

New member
Witam,
Liczyłem szczerze mowiąc na Twoja pomoc. Jestem tego samego zdania tak jak Ty ze ta sama "stajnia" ale po co płacić wiecej za HK 265 skoro lepsze "bajery" ma Yamaha lub nawet niewspomniany Marantz 6005 lub versji V1067 z Yamahy. Sledze szczegółowy wpis kazdego z Was i z w/w sprzetów musze wybrac jeden. HK 265 niezbyt pochlebne opinie... 255 troszke juz starszawy sprzet. Stad tyle dylematów. Co prawda jeszcze nie teraz ale pod koniec listopada musze juz wszystko kupic i chciałem wybrac ten jeden jedyny. Dlatego jesli to mozliwe prosilbym o Twoja pomoc. Pokoj ok 20m2 male głosniki ( Niby JBL i HK ale moze Klipsch jeszcze lub moze cos innego ). Nastawienie na filmy/sport i muzyka tak po 50%. Muzyka raczej dance hiphop, rap. Zadna klasyka choc nie powiem bo takiego Chrisa Bottiego mozna posłuchac od czasu do czasu. Takze jesli to mozliwe prosiłbym o propozycje.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeśli prześledzisz dokładnie forum da sie zauważyć, że przez internet wybiera się bajery, jednak po jakimś czasie chcesz posłuchać już sprzętu, a to nie idzie w parze z bajerami. Czasem idzie ale jak zdrowo za to zapłacimy.
Chyba czeka Cie wycieczka i posłuchanie jakiegoś sprzętu, wybór radzę zacząć od kolumn.
 

Pink1

New member
Carlos - ja niedawno miałem podobny dylemat. Wybrałem 771 + głośniki Bowersa (jeśli zależy Ci na małych wybierz 685). Możesz iść do jakiegoś salonu audioklanu i poprosić o posłuchanie. Według mnie dźwięk jest świetny (zaznaczam że nie jestem żadnym audiofilem słuchającym muzyki z winyli, po prostu lubię muzykę ;-) ) Najważniejszy "bajer" Yamahy którego nie ma w pozostałych ampli z tej półki to dwa wyjścia HDMI. Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam.
 

zs1111

New member
Yamaha 771 radio internetowe

Czy do laveboxa Tp mozna podłaczyc i skonifigurowac radio internetowe na 771 i jak to zrobic a moze inny router terzeba podłączyc
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
chce sobie sprawić ten ampli, nie bede żałował wyboru? to mój pierwszy taki sprzet na razie najlepsze co mam do muzyki to logitech Logitech X-530 hehe. Głosniki planuje MA MR6 dobre połączenie?, juz tak się czaje na KD od miesiąca i jakoś nie moge podjąc decyzji zakupu jakoś nie potrafie się zmotywować sam
 

zs1111

New member
Podlaczylem kablem telefonicznym Yamaha 771 z levboxem i po wlaczeniu NET na wyswietlaczu jest NOT connected.nie mozna w menu wgrac mojego IP prosze o pomoc
 

jurkas74

New member
Podlaczylem kablem telefonicznym Yamaha 771 z levboxem ...
Nie wiem co to ten levbox, ale ogólnie to do podłączania urządzeń sieciowych używa się kabla ethernetowego, a nie telefonicznego (inne wtyczki i inna budowa kabla). Przejdź się do sklepu komputerowego i poproś o taki kabel odpowiedniej długości i koniecznie nieskrosowany. Natępnie podłącz amplituner do routera i napisz czy dalej masz kłopot. Oczywiście w routerze musi być właczony serwer DHCP, bo inaczej nie przydzieli on numeru IP dla ampli i będziesz musiał to konfigurowaćć ręcznie.
 

zs1111

New member
Modem bezprzewodowy Router Telekomunikacji Polskiej nazywa sie livevbox i do niego kablem ethernet podlaczylem Yamahe 771 i po wlaczeniu net radio nadal brak radia internetowego probowalem w menu Yamahy wpisac IP ale amplitiuner nie przyjmuje IP
 

matysh_2006

New member
Bo livebox to gówno i z niczym nie współpracuje jak trzeba (wiem bo pracuje z tym badziewiem na co dzień). Kup jakiś inny router i będzie działać.
 
Do góry