Yamaha V771

redlum

New member
Bez reklam
Pokazała się pierwsza Yamaha RX-V771 na ceneo - cena raczej wygórowana 2749zł. Chyba wezmę poprzedniczkę bez bajerów - V767 można mieć za 1849zł. A za różnicę będę miał gratis playera HD DUNE Smart D1.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Potem tez radzę mimo wszystko jeszcze dodatkowo poczekać.., bo zaczną się pojawiać plany modeli na 2012 z jeszcze lepszymi parametrami i cenami ;)
 

redlum

New member
Bez reklam
Tak wiem, że czekać można w nieskończoność - ale codzienne przekładanie kabla HDMI nie wyjdzie na zdrowie dla TV i projektora. A może ktoś mnie przekona co ma takiego nowy model (V771), że jest lepszy od starego (V767) uwzględniając to że na 100% kupuję odtwarzacz HD - Dune Smart D1? Dodam, że kolumny jakie posiadam do KEF 3005SE-K2, pomieszczenie to 5,5mx3,5m - połowa dłużej ściany jest otwarta na jadalnie. Amplituner ma służyć do kina domowego 70%, PS3 25%, muzyka 5%.
 

Kerhold

New member
Tak wiem, że czekać można w nieskończoność - ale codzienne przekładanie kabla HDMI nie wyjdzie na zdrowie dla TV i projektora. A może ktoś mnie przekona co ma takiego nowy model (V771), że jest lepszy od starego (V767) uwzględniając to że na 100% kupuję odtwarzacz HD - Dune Smart D1? Dodam, że kolumny jakie posiadam do KEF 3005SE-K2, pomieszczenie to 5,5mx3,5m - połowa dłużej ściany jest otwarta na jadalnie. Amplituner ma służyć do kina domowego 70%, PS3 25%, muzyka 5%.

Dodali USB i port sieciowy - to chyba wszystko.
Sam również zastanawiam się, czy wziąść 767 i nie czekać na 771, ale w sumie nie spieszy mi się aż tak bardzo. Dla żony akurat ten USB byłby sporym ułatwieniem, szczególnie, że używa Ipoda, a to ona słucha muzyki najwięcej, głównie na komputerze lub na telewizorze, bo właśnie nie mamy jeszcze nic z prawdziwego zdarzenia.

Tutaj jest porównanie:
AV Receivers/Amplifiers - Yamaha - Other European Countries
Wygląda na to, że jeszcze troszkę większa moc tego wzmacniacza.
 

godik

New member
Moim zdaniem opłaca się bardziej RX-V1067. Zawsze to seria Aventage. Mi się udało wyrwać za niecałe 2300zł! Fakt że przyjechała z zagranicy i w przypadku problemów muszę wysyłać na swój koszt.
 

NrGx2

New member
Dodali USB i port sieciowy - to chyba wszystko.
Sam również zastanawiam się, czy wziąść 767 i nie czekać na 771, ale w sumie nie spieszy mi się aż tak bardzo. Dla żony akurat ten USB byłby sporym ułatwieniem, szczególnie, że używa Ipoda, a to ona słucha muzyki najwięcej, głównie na komputerze lub na telewizorze, bo właśnie nie mamy jeszcze nic z prawdziwego zdarzenia.

Tutaj jest porównanie:
AV Receivers/Amplifiers - Yamaha - Other European Countries
Wygląda na to, że jeszcze troszkę większa moc tego wzmacniacza.

Szczerze polecam ten model, udało mi się go nabyć w cenie 2350zł (zjechali mi z sugerowanej 2749zł) z pierwszej dostawy na teren PL pod koniec lipca (sprzedawca powiedział że tylko 10szt przyszło a kolejna dostawa do centrali planowana jest w połowie września)

Jeśli chodzi Ci o ipoda to bez pytania bierz :) sam używam iPhone4. Jest pełna współpraca między tymi sprzętami, można używać iphone jako 'ipod' w tym przypadku nic nie można zrobić na iPhonie/ipodzie wszystko robimy za pomocą pilota od ampli np. zmieniamy nagrania, zgłaśniamy / ściszany. Albo drugi wariant jako sprzęt audio/dysk i wtedy możemy korzystać w "pełni" z telefonu i słuchać muzyki z amplitunera, jak dobrze pamiętam to w obu przypadkach na amplitunerze wyświetlana jest pełna nazwa utworu. Sprzęt jeszcze nie stoi w docelowym miejscu i nie jest podłączony do tv/projektora wiec się w pełni nie bawiłem ustawieniami.

Aha, nigdy przedtem nie miałem żadnego ampli więc nie wiem czy też mają tę funkcję jaką jest czytanie plików FLAC!!! przez usb z czego bardzo jestem zadowolony :) od razu odczułem różnicę gdy odpaliłem na Klipsch RF62 dla porównania Money Pink Floyd w formacie Mp3 i zaraz potem .flac

O tym że można sterować nim za pomocą iPhone(fajny przydatny bajer) i wielu innych zaletach już nie piszę bo wszystko jest w dostępnej specyfikacji.
 

redlum

New member
Bez reklam
Masz go podłączonego do internetu? Możesz mi sprawdzić czy działają radia internetowe z fabrykamuzy.pl

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

NrGx2

New member
Do samego internetu mam dostęp, niestety nie mam podłączonego obrazu i do póki się nie wprowadzę do nowego mieszkania (jeszcze z 2mc) nie będę mieć a bez graficznego menu nie skonfiguruje raczej sieci. Chyba że masz mega mocne ciśnienie to przeniosę w weekend tv do pokoju z ampli i podepnę. A jeśli się nie spieszy to za 2mc ;)
 

wrx

New member
Bez reklam
Szczerze polecam ten model, udało mi się go nabyć w cenie 2350zł (zjechali mi z sugerowanej 2749zł) z pierwszej dostawy na teren PL pod koniec lipca (sprzedawca powiedział że tylko 10szt przyszło a kolejna dostawa do centrali planowana jest w połowie września)
EuroAgd ma od reki.

A gdzie kupiles za taka cene?
Bo to taniej, niz te sprowadzane, chyba...

Masz go podłączonego do internetu? Możesz mi sprawdzić czy działają radia internetowe z fabrykamuzy.pl

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Nie wiem, czy dziala TYLKO to radio, ale znalazlem na angielskojezycznych stronach, ze ta Yamaha obsluguje vRadio: vTuner Internet Radio
By connecting the receiver to a router with Internet access, users can stream thousands of Internet radio stations from the vTuner website.
Mam nadzieje, ze to jest tylko defaultowe radio i mozna sobie wrzucic liste dowolnych stacji radiowych.
Wlasnie sprawdzilem, ze stacji polskojezycznych jest 341 :shock:.
Moze to nie jest takie zle? Chociaz wsrod gatunkow, nie widze np. house...:???:

Network Port: Napster (for USA/Canada/UK/Germany only) / vTuner Internet Radio
W innym miejscu jest napisane o V671:
Its powerful networking capabilities provide enjoyment of thousands of free Internet radio stations worldwide and full access to free and paid music streaming services such as Pandora, vTuner, Rhapsody, SiriusXM Internet Radio and Napster.

Wiec chyba nie ma jakichs wielkich ograniczen...

Info i instrukcja obslugi:
http://au.yamaha.com/en/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx-v771/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

redlum

New member
Bez reklam
zależy mi na esce rock - u siebie mam bardzo słaby zasięg - a fabrykamuzy - jest jakby oficjalnym nadawcą internetowym tego radia

EDIT: na vTuner znalazłem esce rock - to chyba wiem na co będę czekać
 
Do góry