Yamaha RXV765 czy RXV1065 co wybrac ? pod S606 JAMO lub M33i z Mission

Obecny

New member
Jestem bliski konca wyboru, mysle ze glosnikami beda JAMO serii S60x + jakis sub ktorym sie jeszcze nie interesowalem, natomiast mam problem z wyborem pomiedzy Yamaha 765 czy 1065, czym one sie roznia? roznica w cenie to jakies £100 wiec tragedii nie ma tylko czy jest sens :) ?

pozdrawiam

ps myslalem o glosnikach Mission Cinema M33i ale duze to jakies chyba :) a moze nie az tak duze ? :) warto ?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
najogólniej to oba są bardzo zbliżone, różnica to 1065 ma 10W więcej na kanał, (o dziwo taki sam zasilacz i te same użycie prądu) posiada tez gniazdo USB które moim zdaniem i tak jest nie przydatne bo i tak nie odtworzy nam plikow typu FLAC/APE a za MP3 to ja podziękuje.
Kolejną różnicą to ze 1065 ma ładniejsze menu GUI, natomiast 765 ma prostsze OSD chociaż fajerwerki nikomu i tak tam nie potrzebne na obydwu ustawi sie wszystko tak samo.
Moim zdaniem różnice w cenie 800zł jesli kupowany u Nas w kraju przeznaczyć na lepsze głośniki.
 
Ostatnia edycja:

SPIDEREK

New member
Miałem ten sam problem. Jednakże wybrałem 1065, a to ze względu na USB, jak dla kogo, ale dla mnie jest przydatne. Nie potrzeba włączania celowo DVD z USB, aby odtworzyć muzykę z HDD która została skatalogowana.

Przyznam że różnica jest niewielka jeżeli chodzi o same parametry.
To tak jak z kupnem samochodu. Po co kupować PUNTO w wersji EVO, jak wersja GRANDE ma dokładnie to samo i ten sam silnik, podobną cenę i podobne wyposażenie. Róznica w wyglądzie również niewielka. A jednak ludzie decyduja się na EVO. Podobnie było z Oplem Astrą II i III. Dlatego te modele jednocześnie były i są w sprzedaży.

Tutaj z AMPLI jest podobnie, oba modele są z serii nowych, różnia się nieznacznie, ale cos sie rożnią. Zależy indywidualnie od każdej osoby.
Ja byłem na odsłuchu obu, róznica żadna a jednak 1065 bardziej mnie przekonał. Sprzętu HIFI nie kupujemy co roku, więc wyłożenie nawet 800 stówek więcej nie ma znaczenia, w perspektywie wielu lat. No chyba że chcesz za 6 miesięcy coś innego kupić.
 

Obecny

New member
Raczej planuje sprzet na dlugie lata, zazwyczaj zmienialem wszystko szybko po zakupie bo wychodzily nowsze i lepsze ale z wiekiem czlowiek postrzega pewne rzeczy inaczej i tym razem chce wydac troche wiecej by miec na dlugo spokoj, ostatnio poprzez dorady ludzi z tego forum zakupilem projektor JVC HD1 i mimo iz to model juz nie produkowany daje naprawde fantastyczny obraz, mam nadzieje a wlasciwie jestem pewien ze on tez pomieszka ze mna dluzej niz poprzednik sanyo z5 (1,5 roku) a wracajac do tematu jako ze obraz juz jest fantastyczny teraz chcialem zadbac o dzwiek i podmienic swoje Logitechy z5500, dzieki, jesli macie jakies inne poropozycje to chetnie poczytam co o tym myslicie!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wybierz sie gdzies do salonu AV (sprobuj znalesc "sevenoaks" gdzies w poblizu-maja troche sprzetu.
odsluchaj jakies kolumny z "lokalnych" fabryk :D
"brytyjskie brzmienie" jest fajne i mysle ze dostaniesz
za te same pieniadze cos ciekawszego niz jamo ;)
 

Obecny

New member
wybierz sie gdzies do salonu AV (sprobuj znalesc "sevenoaks" gdzies w poblizu-maja troche sprzetu.
odsluchaj jakies kolumny z "lokalnych" fabryk :D
"brytyjskie brzmienie" jest fajne i mysle ze dostaniesz
za te same pieniadze cos ciekawszego niz jamo ;)

Bardzo dobrze mowisz, jednak ja mam tutaj bardzo "lokalny" problem, nie mieszkam w UK a w ROI a to zupelnie inny rynek, moze gdybym jeszcze byl gdzies w okolicach Dublina, no ale niestety wywialo mnie na drugi koniec IRE, i malo tego, dobrze mi tu, niestety musze sie pogodzic ze zakupy sprzetu robie w sklepach internetowych w wiekszosci u sasiadow z wyspy obok. Nie ma tu salonow audio a lokalne fabryki produkuja co najwyzej whiskey czy inne piwo :) Jesli masz jakies konkretne poropozycje co do glosnikow to chetnie je poznam.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
no ok mój błąd czyta FLAC'i ale co mi z tego jak CUE+FLAC juz nie ruszy, zresztą osobiscie wole juz podpiąć optykiem Xboxa 1 :) z XBMC który po sieci przeczyta wszystko no ale jak ktoś nie ma to może bedzie przydatny ten port USB.

Co do flaczków to pobór i zasilacz wydają sie identyczne wg. instrukcji.

Jednak 2800zł za 1065 to nie wiem czy juz nie lepiej kupic Onkyo 707 ? albo za ponad 3k 807 mające juz THX'a.
1065 byłaby jeszcze opłacalna do 2500zł.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
wszystko zalezy jaka kwote masz do wydania...:D

co do cen...:D oto strona z polskiej przegladarki
http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/182926

cena w UK- 147 £ + 8£ przesylka ;) - magazyn wyprzedazowy (zmiana modelu)
przyklady mozna mnozyc....:D - w kazdym badz razie
za dobre pieniadze mozna dobry sprzet "wygrzebac" jak
sie troche poszpera ;)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
wiesz kupic z UK czy coś to ja tez moge :) tylko potem jak coś padnie to co ja z tym klockiem zrobie.

Ja czekam do początku lutego i chyba sie zdecyduje na Onkyo TX-SR807 bo jest mocniejszy od Yamaszki 1065 i ma THX Ultra2, ale z drugiej strony znowu na + yamahy to ten port USB i HDMI Passthrough.

btw. jutro jadę na odsłuch yamahy 765 + B&W 683 :)
 
Ostatnia edycja:

Obecny

New member
wiesz kupic z UK czy coś to ja tez moge :) tylko potem jak coś padnie to co ja z tym klockiem zrobie.

Ja czekam do początku lutego i chyba sie zdecyduje na Onkyo TX-SR807 bo jest mocniejszy od Yamaszki 1065 i ma THX Ultra2, ale z drugiej strony znowu na + yamahy to ten port USB i HDMI Passthrough.

btw. jutro jadę na odsłuch yamahy 765 + B&W 683 :)

Nie mam pojecia za bardzo jak to wyglada z tymi sprawami gwarancyjnymi, ja mieszkajac w ROI czesto kupuje w UK, mialem kilka przypadkow reklamacji gwarancyjnych np w przypadku poprzedniego projektora i nie bylo najmniejszych problemow, przyjechali przywiezli nowy, stary zabrali po kilku dniach
 

BD

Member
Bez reklam
jezeli w gre wchodzi troche wieksza kwota to jedynie sluszny wybor Onkyo 905, bedziesz naprawde zadowolony na dlugie lata..
 

Obecny

New member
jezeli w gre wchodzi troche wieksza kwota to jedynie sluszny wybor Onkyo 905, bedziesz naprawde zadowolony na dlugie lata..

699 na amazon, dalej nie szukalem, jest do przejscia tylko jak bys mogl powiedziec cos konkretnie o nim, dlaczego tak a nie inaczej, czemu mam byc bardziej zadowolony niz z yamahy tanszej o 200 ? konkrety prosze
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Tak się przyjęło,że jak masz koło 4000zł na wydanie to tylko Onkyo 905 i będziesz zadowolony co wcale nie jest prawdą.Są napewno amplitunery które może na papierze wyglądają mniej okazale ale dźwiękowo przewyższją ten model Onkyo.Ja przy takiej kwocie skierował bym się w stronę H/K AVR460 lub Marantza SR6004.Onkyo ani stylistycznie ani dźwiękowo mnie nie urzeka choć przyznać trzeba,że do kina jest to klocek niemal idealny i zadyszki przy żadnym filmie nie uświadczysz.
Pozdrawiam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Obecny , wiec tak- do 905 cie nie bede namawial, bo skoro myslales o kolumnach w klasie tych jamo to taka "elektrownia" tylko by sie przy nich kurzyla.....:D
mysle ,ze ta 806 smialo by ci wystarczyla. hk jest raczej w
UK drogi i malo popularny (nie wiem co wynika z czego ;))
marantz - mowiac szczerze nie odsluchiwalem ,jakos zawsze po pytaniu o amplituner najlepszy do kina (za rozsadne pieniadze ) padala w pierwszej kolejnosci odpowiedz - onkyo... pomimo ,ze angole sa w dalszym ciagu troche zarozumiali i z reguly najlepsze jest zawsze ich....;)

btw. "kanal la manche" tez uparcie nazywaja "angielskim kanalem".....:D:D:D
 

PeterMac

New member
Bez reklam
miał ktoś doczynienia z Onkyo 807 ? bo z tego co wiem 806 nie jest zbytnio udany w porównaniu do starszego 805.

Czy wszystkie H/K mają wentylator do chłodzenia bebechów ?
 
Do góry