Yamaha RXV675 czy Harman Kardon AVR260

tomatom

New member
witam
jak w tytule noszę się z zamiarem kupienia ampli do kina domowego
salon o pow 48 m2 8X6 m i wysoki na 5 m planowane nagłośnienie 5.1
głównie filmy i muzyka rockowa z radia internetowego Bandit.se które również polecam innym
zaczynam od używanego sprzętu zawsze mniejszy żal żeby stało i się kurzyło jak zapał minie
a mianowicie wyszukałem takie to oto urzadzenia

Yamaha RX V 675 oraz Harman Kardon AVR 260 oba w cenie 800zł do negocjacji
co do głośników nie mam jescze pojęcia co będzie lub co powinno by być może jakieś sugestje
interesują mnie opinie na temat powyższych urządzeń wszystko za i przeciw
brać czy olać
pozdrawiam szanowne grono expertów
Tomek
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Patrząc nie tylko na dużą powierzchnię, ale i na kubaturę to potrzeba dużych kolumn żeby to nagłośnić więc i mocny amplituner jest potrzebny. Z powyższych powodów żaden z wymienionych ampli nie da rady. Za mała moc.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Patrząc nie tylko na dużą powierzchnię, ale i na kubaturę to potrzeba dużych kolumn żeby to nagłośnić więc i mocny amplituner jest potrzebny. Z powyższych powodów żaden z wymienionych ampli nie da rady. Za mała moc.

Yamaha test :
https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2136-yamaha-rx-v675

tylko 5x46W

Harman Kardon 260

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2093-harman-kardon-avr260

5x62W

poszukaj też Onkyo 609 :

https://www.soundandvision.com/cont...receiver-ht-labs-measures#M5toFubchPSdFB0M.97

5x95W , ja na brak mocy nie narzekam , Onkyo ma spory zasilacz - 610W , spokojnie starczy do napędzenia głośników nawet z 2x20cm basem
 

tomatom

New member
witam pisząc onkyo 609 ma na myśli model ONKYO TX-NR609 THX
znalazłem na alledrogo za 900 więć jak na początek może być
 

tomatom

New member
a jakieś propozycje co do głośników chciał bym uniknąć wielkich stojących skrzyń kierował bym sie raczej w stronę czegoś dyskretnego i wiszącego
np 4 szt taga harmony s 100 ale czy dadzą rade plus centralny i sub z tej samej lini
 

tomatom

New member
mors111 tak ciekawe rozwiązanie to onkio ale wygląda jak by ktoś na nim siedział albo komuś upadł popatrz na tylni panel po prawej połamane gniazdo zasilania i blacha obudowy wykrzywiona chyba nie zaryzykuje
pozostane przy twojej pierwszej propozycji onkio
ale znalazłem jeszcze w mojej okolicy coś takiego jak Onkio tx-sr703e za 800zł
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
jedne i drugie warte swojej ceny

jak juz pisałem wyżej Onkyo będzie mocniejsze i lepsze do kina , w stereo HK może okazać się minimalnie lepszy
 

mors111

Active member
Bez reklam
Onkyo TX-NR609 kino domowe 7.1 kolumny SK 770 (7104671011) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
a co powiecie o takim zestawie onkyo w komplecie całe 7.1 i 609 mocy powinno wystarczyć zostaje jescze tylko kwestia ceny

Bardzo fajny zestaw 7.1 , ale raczej do mniejszego pomieszczenia i bardziej do kina niż muzyki
fajne , że 7.1 , ale fronty małe więc bez suba nie zagrają dobrze , basiki maja raptem 2x8cm , a Ty byś potrzebował min 2x17cm , najlepiej 2x20cm oczywiście dobrej jakości kolumny

Suba nie słuchałem , ma 25cm i spore wymiary ( jak na taki głośnik - 275x507x411mm ) i pasmo od 25hz , wg opisów powinno być dobrze

reszta kolumn ma natomiast bardzo słabę efektywność na poziomie 79-81db , to bardzo marne wyniki ,dobre kolumny maja 90db w górę , oznacza to , że amplituner będziesz musiał bardzo kręcić , by głośniki zagrały głośno , a wtedy wiadomo , amplituner choć mocny będzie bardziej obciążony

do małego pokoju brałbym , ale na max 20m2 , do dużego szukał z dużymi/mocnymi frontami
 
Do góry