Yamaha RXV 863 czy 765 ?

bagiennik

New member
Bez reklam
python636 napisał:
Spamów nam tutaj nie potrzeba tak więc nie udzielamy odpowiedzi bez sęsu kolego.

A jaki był sęs twojego pytania ? Czy my znamy na pamięć specyfikacje wszystkich amplitunerów na rynku z ostatnich trzech lat ? Te sprzety się róznią szczególami, też musimy wejść na jakąś stronke i porównać, a było by z sęsem gdybyś sam sobie o tym poczytał i ewentualnie pytał o jakieś konkrety jeżeli coś jest nie jasne.
 

python636

New member
Najprościej pisząc są to bardzo podobne ampltunerki i proszę o jakieś wskazówki lub spostrzeżenia użytkowników, który na ta chwilę jest lepszy i który bardziej się opłaca nabyć ???
 

MMrozo

New member
Jeśli chodzi o jakość dźwięku pewnie 863 jest lepszy jednak jeśli chodzi o uniwersalność to chyba lepiej brać 765. Np. przy wyłączonym ampli przesyłany jest sygnał za pomocą HDMI; można przypisać do cyfrowego łącza dźwięku łącze HDMI (np. video 1 - optyk do hdmi 1, video 2 - coaxial do hdmi 2 itd) - przydatne w sieci Aster.
 

grzees

New member
MMrozo napisał:
Jeśli chodzi o jakość dźwięku pewnie 863 jest lepszy jednak jeśli chodzi o uniwersalność to chyba lepiej brać 765.
Możesz mi napisać, dlaczego tak sądzisz? Jak stwierdziłeś lepszą jakość dźwięku na praktycznie identycznym ampli?

Odnośnie samego sprzętu, to 863 jest droższy i nie dostaniesz już w kolorze czarnym.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
grzees napisał:
Możesz mi napisać, dlaczego tak sądzisz? Jak stwierdziłeś lepszą jakość dźwięku na praktycznie identycznym ampli?

Odnośnie samego sprzętu, to 863 jest droższy i nie dostaniesz już w kolorze czarnym.

"siódemka" wbrew oznaczeniom to następca 663, nie 863. Główna różnica to więcej HDMI (nowa 665, jest wykastrowana w sekcji wzmacniacza w porównaniu z 663). Oprócz tego 863 miała skaler (chociaż jest to sprawa dyskusyjna, czy warto było płacić różnicę między nią a 663, no trochę więcej mocy, ale to nadal zabawki w porównaniu z 3900).
 

MMrozo

New member
Dokładnie to co napisał kolega, to nie są tej samej klasy sprzęty, a następcą 863 jest 1065. Generalnie pewnie do budowy stosowane są lepsze komponenty ale tak naprawdę to trzeba by posłuchać i ocenić czy warto wydać więcej.
A co do koloru to dokładnie miałem ten sam problem i kupiłem 765. 1065 jest dla mnie zbyt drogi.
 
Ostatnia edycja:

alba

New member
Jak uczy doświadczenie różnice w brzmieniu są zapewne żadne, pomiary typu dynamika, zniekształcenia itp. pewnie można gdzieś znależć (na pewno jest 863 na audio com.pl), moc maks czy to 95 W czy 100W (przy wszystkich wysterowanych) na kanał i tak nie do wykorzystania w normalnym mieszkaniu/domu aby nie ogłuchnąć. Na stronie yamahy jest dokładna specyfikacja wejść i funkcji i na tym bym się skupił bo każdy ma różne potrzeby. Cały czas się zastanawiam nad istotą skalerów w amplitunerach AV. Przecież skaler ( i to zapewne lepszy) ma każdy współczesny TV więc po co za to dwa razy płacić. Do analogowego podłączenia dowolnego klocka wizyjnego do ampli a następnie z niego do TV po HDMI wystarczy tylko konwersja sygnału analog-HDMI - resztę zrobi telewizor. Odnośnie brzmienia -ja poszedłem w pre-out i końcówkę mocy a i tak basy najsoczyściej brzmią z suba nawet cichutko puszczonego.
 
Ostatnia edycja:

python636

New member
Dokonałem wyboru i zakupu jednocześnie, wypadło na RXV 765 i jestem mega zadowolony z tego multimedialnego urządzenia.
Stylistyka bardzo dostojna, kolor szczotkowanej czerni super.
Teraz zabieram się do kalibrowania ustawień i dzwięku.
 
Do góry